Jump to content

A4 2.0TFSI vs A5 Prestige?


Recommended Posts

Здравейте, оглеждам се за нов автомобил и съм се спрял на тези двете:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11607588515347319&slink=iwppbn
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11583331630940611&slink=iwp03o

Принципно нищо не разбирам от коли, модели, екстри и т.н. но мисля да е бензин и да е A4 или А5. Доколкото чета от форумите до 2012(включително?) имат проблем с маслото и на дизелаците им е по-скъпа поддръжката спрямо бензина? Какви са другите често срещани проблеми при двата модела? Също така ако някой е запознат да сподели минусите и плюсовете на единия модел спрямо другия - поддръжка, возия, цялостна визия и т.н.  

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, две американки...

Най-добре им снимай VIN-овете на предното стъкло и ги провери с Гугъл или ги дай тук да се види каква е била щетата.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е че са регистрирани /американките / и са ти спестили малко главоболия и $ , проблем може да се окаже ако сменяш номерата колата минава пак канал в КАТ и ако мигачите отзад не са оранжеви и ги пуснат .... 100% проблем . На малко километри са което е супер , защото много лесно могат да се проверят . И 2-те ми харесват , но купето е с по яка визия :) а седана е по нов и по практичен :) Разхода им зависи от това колко ти тежи кракът , под 10-11 в града трябва да си спец еле в тия трафици :) Ако не си карал такава кола , звънни на човека и врътни 1 кръгче да усетиш колата , ама карай поне още 1 такава със същите параметри и си прави изводи . Успех :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мигачи гледат в КАТ София и ако са червени те връщат, дори и преди това да си минал в друг град... Изпробвано преди около месец. За момента в другите градове мисля, че не гледат и не връщат, но ще почнат скоро доколкото разбрах. Има европейска директива относно мигачите и започват да следят за тези нещаи у нас. Също разбрах за няколко човека спрени от движение след рутинна проверка на пътя. Имайте предвид тези неща при покупка на кола от САЩ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/10/2021 at 10:03 AM, Живко Зайков said:

Доколкото чета от форумите..........на дизелаците им е по-скъпа поддръжката спрямо бензина?

Това няма как да си го прочел :)

 

Питай какъв е кода на мотора на тази А4/211кс  от 2015-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Износената седалка на седана ми прилича повече на 330 отколкото на 110 хил. км.  Продавал съм мои коли на 230 и на 320 хил. км и седалката изглеждаше по-добре.  Присъединявам се към общото мнение че кола от САЩ/Канада без проверка на предистория не меже да се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...