Jump to content

Помпа съединител


SATURN

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Имам въпрос относно помпите на съединителя на Audi 80 1.8S-1989.

Педала на съединителя задържа преди да се върне в изходно положение. Притесних се, че е съединителя е тръгнал да заминава, но майстора при който ходих след като кара колата и я прегледа каза, че не е съединител (силно се надявам да е така), а някоя от помпите на съеденителя (били две). За съжаление не можел да разбере коя от двете, затова трябвало да сменя и двете. Ориентировачна цена която ми даде е 150 лв. едната помпа.

Моля за помощ и съвет. Някой сблъсквал ли се е с този проблем, някой знае ли къде и как може да се диагностицира коя от двете помпи е или наистина трябва да сменя и двете.

P.S. Пробвах да търся във форума дали не е писано нещо по този въпрос, но не намерих нищо:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Пробвах да търся във форума дали не е писано нещо по този въпрос, но не намерих нищо:hilezh:

Не може да бъде! :hilezh: Поне последния месец на два пъти се обсъждаше този въпрос. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да бъде! :hilezh: Поне последния месец на два пъти се обсъждаше този въпрос. :respekt:

Наистина не успях с търсачката, току що разгледах до януари месец всичко назад (по последно менение) и не видях такова. Съжалявам, но не намирам. Ако може да ми го прикачиш ще сум ти благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря:hilezh:

Прочетох ги.

От това което прочетох ми се струва, че най често дава фира горната помпа, но няма ка да се диагностицира na 100 %. т.е майстора ми е прав сменям едната и ако не стане сменям и другата:respekt:

P.S. Сега нарочно се върнах към тези дати и пак не мога да ги намеря,но както и да е явно аз нещо не се оправям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено новата помпа доскапва другата, така че сменяй и двете, ако имаш въжможност.

Редактирано от verter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено новата помпа доскапва другата, така че сменяй и двете, ако имаш въжможност.

Благодаря ти за дообяснението!

И аз така предполагам, че ще се получи, но ще видя какви цени ще ми обявят и тогава ще реша дали и двете или една по една.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако бяга течност е долната, иначе обикновенно заминава горната, другият вариант е сваляте горната и виждате дали е за смяна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...