tal1banko

Ауди А3 8л 1.6 101коня припуква и е мудна

Recommended Posts

Здрасти банда, от скоро съм собственик на А3 . Колата пали , работа много добре няма светещи лампички и шумове в двигателя обаче когато е на обороти и примерно дам рязко газ има едно гърмене в колекторите или в ауспуха не-мога да усетя къде точно 🤔Карал съм само Опели 60 коня и 70 ,тази е 100 коня и ми се струва доста мудна .Все едно няма ускорение в ниските,закачана е на диагностика няма грешки.Другото което ми е странно,че прекъсвача е много муден все едно двигателя се мъчи и като и набия прекъсвач почва да мирише много гадно на соров бензин.Приятелите ми казват,че си внушавам ама аз усещам,че няма ряз тази кола.Масло НЕ пипа нито антифриз ,дросела е чист видимо на дълго си върви но в градски условия като искам да се изнеса по рязко на някое кръстовище просто нищо не се случва.Някакви насоки къде да търся проблема 😄

Edited by VBI
Заглавие!

Като за начало си смени свещите.Недей очаква чудеса от този мотор.

Каква марка би препоръчал и колко полюса ?

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"

Определено не очаквай вървеж от тоя мотор в никакъв случай.

За да ти се каже какви свещи да вземеш, трябва да се знае годината на производство и кода на мотора. Във всеки магазин ще ти свършат тази работа по каталог. Наблегни на марките NGK и BERU. Свещите, които се монтират оригинално на тоя мотор са по 12-15лв/бр.

И двете марки ги развалиха вече работя в бранша и знам ,че по каталог но всичко е боклук...Но нещо не ми се връзва муден прекъсвач да е от свещи ще ги сменя макар ,че моите изглеждат нови

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"

Не е за пренебрегване да се премери налягането на бензиновата помпа… Тогава ще си покаже ако и регулатора се е “отказал” от своята длъжност…