Jump to content

Audi Q5 странични огледала

Drone

Recommended Posts

Преди седмица си взех audi q5, внос от Канада. 
Забелязах, че шофьорското огледало е доста по-увеличаващо от пасажерското, което е малко дразнещо, пък и сляпата зона ми остава доста голяма. Трябва да си завъртя главата за всеки случай иначе може да изпусна и да не видя някой. 

Имате ли идея защо е така направено ? Мислех си да поръчам само стъкло, но няма как да съм сигурен, че няма да е същото. 

Там и в сащ стандарта е такъв , свиква се :) По принцип като се минава техно тест / така ми каза човекът който ми оправи документите / трябва да се сменят с европейски , и мигачите ако има нужда трябва да се преработят да светят в оранжево . Сигурно има и други разлики но това съм запомнил :) 

Северно-aмериканското шофьорско не е увеличаващо - обикновено право огледало си е. Идеята е да ти дава правилна представа за разстояние. Само пасажерското е намалящо и затова по закон е цитирана песен на Мийт Лоуф. Европейското шофьорско си е намалящо (асферично). 

Edited by CVT

Поръчах си едно асферично, че ми е доста некомфортно като карам. Доколкото видях доста лесно се сваля. 

Честно казано като регистрирах колата в сряда изобщо не ми гледаха мигачите, нито дали имам аптечка :D  Не че не са ми направени оранжеви вече. 

Смених го. Малко борба имаше докато успея да извадя буксите на подгрева, но с една права отверка за лост стана :) 

On 10/9/2021 at 2:34 PM, Drone said:

Поръчах си едно асферично, че ми е доста некомфортно като карам. Доколкото видях доста лесно се сваля. 

Честно казано като регистрирах колата в сряда изобщо не ми гледаха мигачите, нито дали имам аптечка :D  Не че не са ми направени оранжеви вече. 

Може ли линк за асферично дясно, че не намирам. Благодаря. 

Ами сега като потърсих, десните всички за изпъкнали(convex). Т.е приближават и имат надпис отдолу: Objects in the mirror are closer than they appear.

колега от къде взе стъкло за огледалото ? 

аз съм със същата сага , но дори и в Порше не можаха да ми помогнат с огледало (подгрев и автоматично затъмняване) ?

По-добре Асферично от Convex, има по-широк ъгъл на видимост. Аз взех такова без затъмняване. Пък и да бях взел със затъмняване, буксата се сваля, след това трябва да се запоява, малко играчка е. 

21 hours ago, P_PETKOV said:

Дай им направо някой от тия парт номера, но цената е мега "приятна".

image.png.a6c9cdcc80b814f3e5f05e085cd3c60a.png

благодаря за инфото , 

с пичовете в порше не стигнахме изобщо до цена , само до заключение "ми те всички леви са такива като твоето" 

Преди 2 часа, gigaset написа:

благодаря за инфото , 

с пичовете в порше не стигнахме изобщо до цена , само до заключение "ми те всички леви са такива като твоето" 

Да не би да ги търсят по твоя канадски VIN?

опитаха се и така , ама след третия път взе та ме чу човека , че не ни трябва канадско но пак греда ...

Edited by VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"

А ако им дадеш тоя парт номер: 8R0857535H не става ли ? 

Пак казвам, според мен асферично е по-добре от изпъкнало. Игъла на видимост е доста по-голям.