Jump to content

Audi A5 3.0tdi


Recommended Posts

Здравейте колеги, започнах да се оглеждам за по нов автомобил и един колега ми предложи неговата A5, като цената е доста приемлива 12 000лв, каза че колата е 2008г но на стъклото имаше 7-ца, това не ме притеснява толкова много, по неговите думи е сменен съединител и вериги на мотора преди 80к км. Карах колата и не намерих никакви забележки освен че при подаване на газ на 5 или 6ск (ръчна кутия) има едно леко притрисане като е около 2 хиляди оборота, неговите думи бяха че двигателя след като е мапнат и не трябва да и се дава газ на по ниски обороти, защото била много мощна над 300кс и можела да счупи и новият съединител който ми каза че е сменен в комплект с маховика.

Колата върви много поне за мойте виждания и други забележки не успях да видя, питането ми е тези модели на Ауди много ли са скъпи за поддръжка и има ли някакви проблеми които да се окажат много скъпи за ремонт? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е много прав не се набутвай с ръчни скорости цените за обслужване на кутията са почти идентични 

Относно цялостната подръжка си е тежка на тези автомобили от опит го казвам

Поздрави 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 3 бона са ти вериги, рециклаж на дюзи 1000+

Ако искаш читави дискове и накладки (разбирай ОЕМ ) са ти също 1000+

Ако думне турбото също са едни пари.

Като цяло няма нищо евтино в подрръжаката на 3.0TDI

 

Евентуално гуми ... накратно ако нямаш възможност да извадиш по всяко време 3бона гледай други мотори ... приммерно 2.0TDI.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АГР+Охладител той е едно цяло 1280лв цена на Порше Пловдив 

В друг посредствен сервиз 1430 лв при мен АГР беше ок Охладителя се спука

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря колеги, напълно се отказах от колата, тези цифри въобще не са ми по джоба, май ще се ориентирам към по скромни мотори :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма гаранция, че всичко ще ти се случи на конкретната кола. Но е хубаво да си психически и финансово подготвен с едни 3-4к just in case.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...