Jump to content

2 TFSI разход гориво


gigaset

Recommended Posts

Здравейте, 

от много скоро съм собственик на Q5 2014 с мотор 2 TFSI (211кс) 

до момента имам опит с дизели , но въпроса е , как е разхода при вас , за тези със 2 TFSI мотор?

при мен градско е  13-16/100 , извън града е около 10/100

 

опитвам се да разбера това така ли е , или при мен има проблем , въпреки , че колата бе обстойно прегледана и няма грешки/проблеми ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за софийския трафик ти е абсолютно нормален разхода, даже и над 16 ще видиш в задръстванията.

Извънградско може и да го свалиш малко с каране до 120-30, но не знам какво си очаквал :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравей,скоро купих q5 2.0 TFSI 220 коня 2016 година и разхода на гориво ми е абсолютно същия! Навъртях 4000к и средния разход ми е 10.1!Как ти е разхода на масло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Аз съм с ремапнат 3.0 TFSI и 14-14.5 градско , нормално каране във Варна , ама ми е трудно да не се стрелна от някой светофар :) .

   За 1850кг. кола 4х4 с 210к.с. не е малък разхода ти / ако отива на 16/100  / , пробвай с плавно потегляне , без да се стрелкаш по светофарите . Ама те и горивата ни са едни хубави :) и задръстванията са кошмарни , и ако няма старт-стоп хептен по зле . Като сте собственици от скоро е нормално да ви дава по висок разход , тръпката да и дадеш газ и да и се понакефиш е една в началото , после се кротваш . Жена ми като кара разхода е надолу поне с 1л , ама кой ще я остави да кара ако не съм се почерпил :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vle4ugoto ее аз пък я карам пенсионерската щото кутията е за ремонт :D след като я оправя ще й раздавам повече газ, а ремап ще видим. Като ми умалеят 272та коня.

 

Разхода ми за 1400 км е 11.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...