Jump to content

Прекодиране на ABS Bosch 5.7


Recommended Posts

Здравейте, 

Онзи ден си купих нов АБС и смених само електронните блокове тъй като номерата отговаряха - 4B0 614 517H. (АБС-а идва от Пасат 4х4, но колата е А6 4.2 куатро 2003-та)

Сега следва интересната част. Трябва да го кодирам - за първи път ми е с АБС. Имам доста опит с ваг ком-а вече 12 години. 

Отварям си рос-теха и чета как се прави. Правя всичко описано, правя и адаптацията на гривната измерваща градуса на завиване (веднага след въвеждането на новия код, и след като се логна с 40168).

Нищо не се случва за съжаление, кодинга си стои на 00000.

Пробвах да се логна с 2 различни логин кода, един от пасат - 09555, 9ката е за пасат, и този който трябва да отговаря на моята кола - 07497, 7цата за А6.  

Сега питането ми, понеже прекодирането не минава - трябва ли задължително да имам ВИН номера от колата от която съм купил АБС-а, за да пресметна правилния логин код за него? (За съжаление не могат дами го дадат, понеже никой не ги пази)

 

2 Faults Found:
01044 - Control Module Incorrectly Coded 
            35-00 -  - 
00778 - Steering Angle Sensor (G85) 
            66-10 - Not Matched - Intermittent

 

Пробвах с 3 версии 311.2, 10.60 и 20.40 на ваг ком, но не става с нито една от тях. Утре ще пробваме с един китайски ОДИН. 

Как по дяволите трябва да стане това прекодиране, ако не става по официално описания начин? 

 

ПС: ЛамБата на ЕСП-то свети доста бледо понякога, което е странно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменял съм на А6 4F. 

Важното е да си знаеш с какъв кодинг е бил твоя си abs module и да набиеш 1:1 твоя код на новия ABS.

Същият код ли въвеждаш?

Става без проблем, ако правиш всичко, както е описано. Добре е и да направиш basic settings и на steering angle sensor, както си описал.

Ако не става, явно има проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да се логна с всички възможни логини MC-10070775-3639.pdfот Пасат V6 tdi 4x4, но след това не приема никога моя кодинг 07497. 

За момент всички грешки изчезнаха, но след гасене, палене на контакта всичко е по старо му, а самия кодинг никога не се променя и си стои на 00000.

Редактирано от Trimontcium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачи стария само електрическата част,прочети,снимай и повтори кодирането .

Мани таблиците,просто копирай твоя код.

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кодинга за моята кола по PR кодовете е 07497 - x*xxx = 7 А6 // xx*xx = 4 - Lucas HP2 PR:1LX // xxx*x = 9 - 8 cylinders // xxxx* =-PR:01L Automatic transmition.

Стария блок не мисля, че е в състояние да бъде прочетен от диагностика. Повреден е.

 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли други грешки записани?

 

Все едно не вижда сензора на волана.

Мн ме съмнява vcds а да е проблема..

 

 

 

 

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що си спомням, че преди 6-7г като го играх тоя филм смятах някви логин кодово според оборудването на колата и после кодирах 🤔

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Trimontcium: колега, намери си стар vcds full scan на колата ти, там ще има какъв ти е бил кодинга на стария abs module и пробвай с него.

 

steering angle сензорът ще му се направят basic settings(става за 1 мин) и ще е ок, не мисля, че това е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с ОДИС-а не става. Поне той дава друга информация - The control unit's response contains implausible data. Демек ABS-a не връща коректен отговор и за това може би не се записва новия кодинг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, Trimontcium написа:

И с ОДИС-а не става. Поне той дава друга информация - The control unit's response contains implausible data. Демек ABS-a не връща коректен отговор и за това може би не се записва новия кодинг. 

Няма да стане, гледай и софтуерния код. Трябва ти от 8цилиндъра. Виж ако е пасат може от W8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, tvard написа:

Няма да стане, гледай и софтуерния код. Трябва ти от 8цилиндъра. Виж ако е пасат може от W8.

Логин кода го гледам от Пасат защото от Пасат съм взел блока. Login-a е успешен, Coding-a не минава....

Преди 23 часа, plamen 73 написа:

повреден е  

върни го ако можеш

Неприемането на кодинга говори, че модула е дефектен? Не мога да го върна за съжаление понеже свалих електрониката и наруших боята на продавача.

 

Редактирано от Trimontcium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново.

Успях да го кодирам успешно ABS-a. Проблема се оказа, че логин кода не трябва да е сметнат от колата от която съм го взел АБС-а(защото го купих от пасат v6 tdi), а трябва да бъде този с който в момента е оборудвана колата. 

Демек слагаш го в колата и се логваш с текущото оборудване на колата в която го монтираш, а не от тази от която си го купил, и кодираш по текущото оборудване на колата в която го монтираш. Тук има логика защото абс-а си комуникираше успешно с двигателя и трансмисията преди кодирането.

Добре, че не се отказах и продължих да упорствам. Ако някой има нужда от помощ съм насреща. 

Весели празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, защото го купих от друга кола, по което се подведох и не знаех кодинга на стария ми модул.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е, нали ти казахме, че ти трябва твоя кодинг и да въвеждаш според твоята кола :) важното е, че си се оправил

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...