Jump to content

Проблем с километража


Slavi321

Recommended Posts

Колеги моля за малко помощ. Показателя за оставащи километри си седи винаги на 2000 км. Всички други показатели си работят коректно. Как може да се оправи? С адаптации ли, кодиране нещо?

IMG_20220326_131034.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не мисля, че това е менюто с оставащите километри.. Поне при мен, до километрите има изрисувана бензинова колонка - цък.. Тук най-вероятно ти се показват изминатите километри от последното зануляване на това меню и може би седят на 2000 защото това е максимума? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега то друго меню нямам аз. Останалите са за средна скорост, среден разход на гориво, моментен разход на гориво и часове на каране на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не може да се нулира колега. Натискам и задържам, но не става. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Другите се нулират и си работят коректно. Само това не иска.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно ли си как става превключването между TR 1 и TR 2 (чрез натискане и задържане на Reset бутона)?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наясно ли си как става превключването между TR 1 и TR 2 (чрез натискане и задържане на Reset бутона)?
 
[emoji106]

Изпратено от моят SM-G965F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, CVT написа:

Наясно ли си как става превключването между TR 1 и TR 2 (чрез натискане и задържане на Reset бутона)?

 

Колега какво е това превключване? За какво служи и как става?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Борда поддържа Trip 1 и Trip 2. Можеш да превключваш между тях чрез натискане и задържане на Reset бутона. Имат отделна памет и се нулират поотделно. Гледам на снимката по-горе че си на Trip 2. Мини на Trip 1 и виж пак ли показва 2000 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега това най-горе значи CD 3 Track 2 и е за музиката. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но при мен такива числа 1 и 2 въобще не излизат или аз не знам как да ги активирам. С натискане и задържане на копчето reset отдолу на лоста за чистачки нищо не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъг е. И съвсем не си първия на когото се случва. Да ти е падал акумулатора критично ниско през зимата? Ако го разкачиш ще се оправи, но само временно. Много бързо ще почне да се качва отново и пак ще зацикли на 2000. Има оправия, но се състои в редактиране на eeprom от табло с работеща правилно distance to empty функция, с vcds не може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, Slavi321 написа:

Да, но при мен такива числа 1 и 2 въобще не излизат или аз не знам как да ги активирам. С натискане и задържане на копчето reset отдолу на лоста за чистачки нищо не става.

 

Активиран ли ти е DIS-a? Показва ли ти разхода на гориво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Да, разхода на гориво го показва и си работи. Всичко друго работи нормално освен това дето е забило на 2000 км.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В настройките на DIS-a има on/off на менютата които да ти показва цък. Виж дали "Fuel Range" ти е отметнато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш RESET (долното копче на лостчето), влизаш в SET > Computer, избираш Computer 1 или 2, като това са ти двата бордови компа с различна памет и тн и пак с RESET копчето отмяташ "Fuel Range".. Ако вече е отметнато, проблема е 100% в таблото, няма други настройки за които да знам

 

Ако пак не ти е ясно, виж този клип.. човека тук минава през всички възможни менюта и настройки

Редактирано от Даниел Д.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега до колкото разбрах това по-пълното меню се правило по някакъв специален начин. Аз нямам такива менюта. Аз като натисна копчето reset ми се рестартира дисплея и нищо повече от това.

Редактирано от Slavi321
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега видях, че става въпрос за B6.. Не съм наясно дали борда при тях е различен и дали го има това меню.. Някога виждал ли си оставащите километри на таблото или взе така колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...