Jump to content

Относно катализатор


Deathrun

Recommended Posts

Здравейте! Колата е Ауди А4 Б7, 1.8т 163 коня (BFB), предно задвижване. Смятам да махам катализатора, тъй като започна да е проблемен. Какви пари мога да му търся от търговци, които се занимават с това? Интересува ме и процедурата при замяната. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като човек който кара същия автомобил от 10 години мога да кажа, че последното нещо което ще се запуши е катализатора. Моя го сменях с  нов афтермаркет от подобни съмнения и след свалянето се оказа в отлично здраве. Пари почти никакви не можеш да му вземеш, а ако не слагаш нов катализатор най-много да си отвориш проблеми в последствие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не знам дали е запушен или не, ама понякога в купето мирише на нещо средно между развалени яйца и пръдня. Отделно и че като изгася колата, и започва да цъка.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не е ли нормално това цъкане?
Моята го прави същото и го отдавам на разни ламарини и топлинни щитове, които изстиват.
А относно миризмата на развалени яйца, може да е от радиаторчето на климатика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все съм си мислил, че миризмата и цъкането са свързани с това, че си заминава. Явно е нормално и при други хора, и ще се въздържа от махане на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш проблем с катализатора ще излезе и грешка за него - втората л-сонда следи за ефективността му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
On 4/4/2022 at 1:19 PM, Deathrun said:

Здравейте! Колата е Ауди А4 Б7, 1.8т 163 коня (BFB), предно задвижване. Смятам да махам катализатора, тъй като започна да е проблемен. Какви пари мога да му търся от търговци, които се занимават с това? Интересува ме и процедурата при замяната. 

Карам А3, запушване на катализатора доведе до счупване на турбината.. Доста стабилен разход... След рециклиране на турбото майстора ме посъветва да махна катализатора за да не ми прави проблеми, но аз бях скептичен и поразпитах. Колата наистина не вървеше добре дори след ремонтиране на турбото което ме вкара във филм. И така се навих да инвестирам малко пари в ултразвуково почистване на катализатора, 100 кинта (без демонтаж), ако има и демонтаж там одрусват още 100тина лева. След почистването колата се движи доста по добре, а и наистина си имаше нужда от почистване след хато видях за каква чернилка иде реч. Така че моят съвет е да не бързате да махате катализатора ако е здрав (питата ако не е счупена или стопена) а да сио го почистите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...