Jump to content

Вдлъбнатини при пепелника


mitko_banditko

Recommended Posts

Здравейте, 

 

Телефонът ми стои закачен с магнит, в средата на таблото, но понякога, като изключвам колата и дисплеят се прибира, бута телефона и той пада и удря конзолата. Сега имам няколко вдлъбнатини там, които ме дразнят. Някой да има идея как да се оправят? Нещо с вакуум ще трябва да е... 🤔

IMG_20220429_131437.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става с вакуум. При толкова малка площ -1 бар вакуум просто не е достатъчно да деформира толкова дебел алуминий. Единствения начин е изчукване, но ако не си майстор в този занаят едва ли ще се справиш. Най-добре си вземи нови.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@CVT Със сигурност не съм майстор в това и не бих се хванал да го доразвалям :)

Помня, че съм виждал, че има сервизз, който се занимава с вдлъбнатини от градушки, и имат някакъв патентован метод или специални машинки бяха...но наистина не знам дали е същото или наистина тук е по-дебел и по-капризен материалът...

Ако някой знае подобно място нека да сподели :)

Иначе за нови не съм проверявал, но си мисля, че ще е доста и не знам дали си заслужава на този етап подмяна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, да използвам темата на колегата да питам за 1 драскотина. На задната врата е, около 2-3 см. не знам как се е получила, може детето като е отваряло вратата да я е ударило в нещо. Та идеята ми е дали може да се оправи с пастиране. Не искам да завеждам щета, че като знам как боядисват в БГ сервизите, по-добре да не стъпвам там за такава дреболия. Дали ще излезе с пастиране. На пипане почти не се усеща, вижда се само от определен ъгъл и светлина, затова си мисля дали изобщо ламарината е огъната или само бията е събрана.

 

Това е драскотината

31B9A5B1-8BFA-46E4-A123-270C18917870.jpeg

Редактирано от gujiliano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ви посъветвал да заведете щета по експертна оценка, и после при такива къде оправят щети от градушка - https://pdrsofia.bg/

 

Линка само като пример го давам - не съм ползвал такива услуги, но веднъж станах свидетел на работа по една кола, за 70-80-100 лв мисля че си заслужава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показвам как изглежда вратата след ремонта в сервиза, към който mhi406vt ми прати линк.

За около 15 мин. оправиха вдлъбнатината и нищо не се забелязва да се е случвало на това място. Много професионално момчето изпипа нещата и си заслужи всяка стотинка от 100-те лева, които ми взе.

9D38FD7D-AF48-42D8-BBC2-65404640976F.jpeg

Редактирано от gujiliano
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е станало, добре, че давате обратна връзка, значи ако боята не е наранена, това си е опция. Даже мисля, че ако боята не е засегната, дори лака да е леко увреден, предлагат и лакиране. Абе наистина за вдлъбнатини това според мен е най-разумният вариант за ремонт!

Отделен е въпросът, че според мен 100 лв специално за този труд е прекалено, той професора в болницата за 30 мин не взема толкова, ма не знам какво да кажа, авто-услугите са явно по-скъпоплатени от здравните. Можеха за 15 мин да вземат 40-50 лв.

Редактирано от mhi406vt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, mhi406vt said:

Отделен е въпросът, че според мен 100 лв специално за този труд е прекалено, той професора в болницата за 30 мин не взема толкова, ма не знам какво да кажа, авто-услугите са явно по-скъпоплатени от здравните. Можеха за 15 мин да вземат 40-50 лв.

По принцип е така, но като се има предвид колко би струвало отстраняването на щетата по стандартния начин - с изчукване и боядисване, както и колко ще е качествен ремонта, по-добре човек да даде 100 лв. и да си реши проблема.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...