Jump to content

A6 1.9TDi 110к.с. - да слагам ли чип и откъде ?


Recommended Posts

Здравейте!

От 6 месеца имам Ауди А6 1.9ТДИ 110к.с. 2000г. - доволен съм от автомобила; поддръжката му е приемлива, гори малко и е много комфортен за всякакви разстояния.

Наскоро разбрах че има възможност за увеличаване на мощността чрез чип-тунинг; въпроса ми е какво ще спечеля и евентуално-изгубя, ако монтирам такъв чип?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

От 6 месеца имам Ауди А6 1.9ТДИ 110к.с. 2000г. - доволен съм от автомобила; поддръжката му е приемлива, гори малко и е много комфортен за всякакви разстояния.

Наскоро разбрах че има възможност за увеличаване на мощността чрез чип-тунинг; въпроса ми е какво ще спечеля и евентуално-изгубя, ако монтирам такъв чип?

Благодаря предварително!

Ще бъдеш мн.доволен, ще стане 143 к.с. цената е 778лв. ,ако си съгласен ставаме 4 коли за чип.Надявам се на отстъпка. пиши на лична

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш при Мишо и си говориш директно с него! Аз съм си слагал при него моя чип и съм адски доволен! да не говорим, че цените му са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО конкурентни! Ще останеш приятно изненадан от отношението му и подхода към хората....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш при Мишо и си говориш директно с него! Аз съм си слагал при него моя чип и съм адски доволен! да не говорим, че цените му са ИЗКЛЮЧИТЕЛНО конкурентни! Ще останеш приятно изненадан от отношението му и подхода към хората....

да бе, ама последния път не ме целуна /жарко по бузката/ както предишни пъти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, да се включа и аз по темата. Моят мотор е същият и съм с чип на 130+ к.с. Много съм доволен от чипа, не само защото в действителност има голям ефект, но и защото ми излезе доста евтино. С него съм минал вече около над 15000 км без проблеми. Ето и линк към темата в която съм писал по - подробно как и защо стават нещата : http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=...%F3%ED%E8%ED%E3.

Да допълня: цена 200 лв. от колегата Wankel :bia::bia:;) , печелиш 20+ к.с., "губиш" общо 230 лв.като се процедира така:

1. Получаваш 2 чифта чипове за приблизително 130 и 140 к.с. с доставката до посочен адрес - 200 лв общо.

2. В читав авто сервиз ти демонтират компютъра на автомобила, за това как става има изписано много вкл. и снимки, и е абсолютно безопасно когато се знае какво се прави. - 10 лв

3. В тв. сервиз или такъв за гсм-и (за предпочитане е да са го правили и преди това упражнение, защото не е много сложно, но все пак трябват умения при запояването на новите по избор 130 или 140 к.с. имай в предвид че чипа за 140-те не съм го тествал много, защото нямам време, но този от 130 ме устройва много добре), разпояват старите чипове и на тяхно място слагат новите - 10-15 лв.

4. Връщат обратно компютъра на мястото му - още 10 лв до тук общо около 230лв

5. Палиш и отиваш да пробваш, разликата е очевадна!!!

При нормално каране -0.5 л гориво, при "състезания" образно казано до +1(1.5) л. в повече на 100 км. разлика в средния разход нафта

Редактирано от Todor Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено няма да съжалява колегата ако я чипне колата , за останалото има предостатъчно теми по въпроса ми се струва .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено няма да съжалява колегата ако я чипне колата , за останалото има предостатъчно теми по въпроса ми се струва .

кратък, точен, ясен както винаги :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи и за мен колегата WANKEL да приготви един чип :)!!!!само да питам 2 ч ;) ипа ли пра6та за6тото викате 130 и 140 коня ???

Така, да се включа и аз по темата. Моят мотор е същият и съм с чип на 130+ к.с. Много съм доволен от чипа, не само защото в действителност има голям ефект, но и защото ми излезе доста евтино. С него съм минал вече около над 15000 км без проблеми. Ето и линк към темата в която съм писал по - подробно как и защо стават нещата : http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=...%F3%ED%E8%ED%E3.

Да допълня: цена 200 лв. от колегата Wankel ;):dance::D , печелиш 20+ к.с., "губиш" общо 230 лв.като се процедира така:

1. Получаваш 2 чифта чипове за приблизително 130 и 140 к.с. с доставката до посочен адрес - 200 лв общо.

2. В читав авто сервиз ти демонтират компютъра на автомобила, за това как става има изписано много вкл. и снимки, и е абсолютно безопасно когато се знае какво се прави. - 10 лв

3. В тв. сервиз или такъв за гсм-и (за предпочитане е да са го правили и преди това упражнение, защото не е много сложно, но все пак трябват умения при запояването на новите по избор 130 или 140 к.с. имай в предвид че чипа за 140-те не съм го тествал много, защото нямам време, но този от 130 ме устройва много добре), разпояват старите чипове и на тяхно място слагат новите - 10-15 лв.

4. Връщат обратно компютъра на мястото му - още 10 лв до тук общо около 230лв

5. Палиш и отиваш да пробваш, разликата е очевадна!!!

При нормално каране -0.5 л гориво, при "състезания" образно казано до +1(1.5) л. в повече на 100 км. разлика в средния разход нафта

с колко си я карал твоита наи мн след чипа колко се качва максималната скорост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи и за мен колегата WANKEL да приготви един чип :clown:!!!!само да питам 2 ч :clown: ипа ли пра6та за6тото викате 130 и 140 коня ???

с колко си я карал твоита наи мн след чипа колко се качва максималната скорост :clown:

Не съм сложил чипа да вдигам максимални скорости. Достатъчен ми е по - големия въртящ момент в ниски обороти, за мен това е най-важно, колата да има повече мощност при набиране, респективно изпреварване, максималните скорости са за самоубийци. След чипосването съм вдигал не повече от 180.

И да Wankel праща общо 4 чипа, т.е. 2 чифта. съответно за 20%(132 к.с.) и 30%(143 к.с.). Ти избираш кой да оставиш!!!

Редактирано от Todor Todorov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...