Jump to content

Гори масло 2.0 tfsi -смяна на... ?


VesoPL

Recommended Posts

Привет,

Моля ако има някой който се е сблъсквал с решаване на проблема с маслото да даде съвет.

Имам проблема, мисля да го реша- смяна на бутала и сегменти и ревизия на остатъка.

Колебанието ми  е дали да се смени само бутало и сегмент KbS на 21мм, или да добавя и биели в комплекта на 23мм?

Редактирано от VesoPL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините една кола да гори масло са толкова много, че не бива да се започва с каквито и да било ремонти преди качествена диагностика. Още повече, че обикновено става въпрос за трудоемки и скъпи ремонти. Например в случая буталата и сегментите е възможно да са ОК, а да са капут гумичките на клапаните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nikrga Този мотор попринцип фабрично има проблем със сегментите и гори масло. 

 

@VesoPL Поразгледай чуждите форуми, там сто процента ще има описано с какви бутала са сменяли. Може би е добре да погледнеш TSB-то за горенето на масло. Ето отправна точка. цък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буталата и сегментите от линка задължително трябва да се използват с биели, различни от оригиналните. Това прави само частите да струват значителна четирицифрена сума, отделно немалко за труд.

Ако единствения проблем е повишения разход на моторно масло, според мен за предпочитане е да се следи нивото му и да се долива, когато е необходимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Drone Така е, благодаря за линка. Конкретно се спрях на 21 мм вариянт с КШ само бутала..

@nikrga Бллагодаря ти колега, видимо е че не си в час с проблема. Но все пак благодаря за нассоките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...