Jump to content

1.9 TDi AFN тръгва да върви след 3000 оборота


s7animir

Recommended Posts

Здравейте, имам проблем с вървежа. 
колата е 1.9 TDi AFN, тръгва да върви чак след 3000 оборота, а не беше така. Имаше си ряз от 1500-2000, сега е като тролей.

Ще сменям клапана N75 и всички вакууми, но някой имал ли е такъв проблем. Навсякъде където търся за тоя проблем, пишат че колите им спирали да вървят след 3000 оборота, моята тогава тръгва. 
Имам и катализатор, турбината има ли вероятност да се е задръстила ? 90% от времето колата се кара извънградско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Звучи като да е блокирала променливата геометрия на турбината.

В зависимост от това в какво положение е блокирала, колата върви или в ниските или във високите обороти.

В твоя случай е блокирала затворена.

Ако проблема не е в самите лопатки, може да е в клапана, който ги управлява или вакуума.

Така или иначе едно почистване на турбото няма да навреди.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Вчера като я закачих на ВАГ-КОМ ми излезе 00575 - Intake Manifold Pressure грешка, изтрих я, оправия нямаше, но пък след това повече не наби тая грешка. 
Има ли вариант в който клапана да е останал отворен или затворен, защото днес като я карах след 2700-3000 оборота излита, а преди това е мъртвец тотален. 
Тая простотия стана както си карах съвсем нормално извънградско, реших да изпреваря и нямаше никой, изгасих я, запалих я и до сега е така, след 2700-3000 оборота почва да върви. 
Турбината е сваляна, правих почти основен ремонт на мотора и от тогава до сега 2 месеца извънградско никакви проблеми и изведнъж спря 

Редактирано от s7animir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...