Jump to content

Пръскачки на фаровете. Настройка с VCDS


mimojef

Recommended Posts

Колеги когато съм на фарове и реша да измия стъклото, автоматично се задействат и пръскалките на фаровете.

Попаднах на една тема за Б6 мисля където хората пишат, че като се дърпа лостчето на интервали тези пръскачки не се задействат. Демек трябва да задържа лостчето 2-3 сек за да пръсне и на фаровете.

При мен обаче не е така. Не дава да го пипна и почва да мие де що има.

Четох, че през Ваг Ком може да се настройва времето за закъснение, но сега като ми трябва не мога да го намеря.

Моля за помощ.

Къде трявва да се бръкне с VCDS за да ги наглася да пръскат след третата секунда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо го спирай, не ти трябва това. Ненужна екстра е и най-вече не ефективна.

Редактирано от acpa4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да го спра?

Между другото силен снеговалеж + ксенон става голяма мацало ако нямащ измиване.

Ксенона не грее като халогена и снега полепва по фаровете. Нищо се не види.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.10.2023 г. at 18:01, mimojef написа:

Как да го спра?

Между другото силен снеговалеж + ксенон става голяма мацало ако нямащ измиване.

Ксенона не грее като халогена и снега полепва по фаровете. Нищо се не види.

 

Редактирано от gigabate
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
На 4.11.2023 г. at 17:14, Aleks67 написа:

Плюс Carista на телефона и натам е лесно.

Благодарение на Алекс успях да подкарам Кариста на телефона

Имам обаче проблем или с телефона или с джаджата

ползвам Vgate iCar Pro с блутуут 3.0 Поръчах си го от Алито. Гледах да не е от най евтините а и на това в описанието пише, че се разбира много добре с Кариста и доста други известни програми.

Проблемът е, че постоянно се разкача блутуут връзката. Започва да пълни процентите и докато прочете всички модули се разпада.

Идеи за нещо по надеждно или трябва да си поръчвам донгъл от Кариста?

Алекс при теб с това от снимката имаше ли такива проблеми?

Редактирано от mimojef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето точно това от линка съм купувал https://www.aliexpress.com/item/32652826417.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.5.30a21c24NZD6w1
да не се смята за реклама, моля! Преди е било с 2, 3 лева по-евтино... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е такова поръчах и аз същото.

Обаче с wifi връзка. За 12 лв. с доставката. На прИмлция.

Ще пробвам и снего. Пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си ?

Гледам на програмата като се конектваш има списък с адаптери за избиране. в който списък има BT ELM327 както и WIFI ELM327

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, затова на първата снимка избрах да се вижда връзка през синия зъб. Както и да е, ще се справиш... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкарах го. 

В Carista си го пише ама кой да чете. За да има стабилна връзка требва да няма свързани други БТ устройства. Снощи като се пробвах с версия 7.4 телефона ми автоматично се свързва с MMI и беше голям бозалак.

Днес реших да пробвам с версия 8.1.3 и не сдвоен MMI. Всичко тръгна. Данните летят. Няма разпадане. 

Програмата е супер. Благодаря отново на Алекс за съдействието.

8.1.3 иска да се логнеш преди да стартира. Опциите с логин с Гугъл или Фейсбук акаунт не работят. Влиза се с Имейл и всичко тръгва.

Сега за проблема с измиването на фаровете.

Ето какво прочете Кариста за моите настройки.(снимката по долу) В скобите са зададените стойности при мен

Проблема е, че въпреки 8.000 зададена стойност на "activation delay" миячките се включваха докато бутна лостчето.

Сега съм задал стойност 3.500 но не съм пробвал още понеже колата е в гаража а не ми се пръска там, че всичко по рафтовете около колата ще стане в течност за чистачки.

 

Wipers.jpg.5743b8e40069a1099f10a0808ac02e2b.jpg

 

П.С. Язък за двата тестера които поръчах снощи от Алито и пътуват вече към мен. 

Един с WiFi и един с ВТ 🤪

Ще трябва да ги пускам в ОЛХ-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е, че си се справил. Два адаптера за притежател на автомобил от марката едва ли са драма... Но ми стана любопитно, когато влезеш в колата, колко БТ конекции осъществяваш, защото при мен никога не е разпадала връзка, а имам часовник към телефон, телефон към кола, телефон към адаптер. 
Весели празници! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. И аз имам смарт часовник , снощи като пробвах с 8.1.3 бях разкачил  всичко и вървеше супер.

Предната вечер като ми разпадаше всичко беше закачено към БТ но и версията беше 7.4

Може и от версията на програмата да е.

Редактирано от mimojef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то е малко неудобно така да кажа понеже се твърди, че Програмата е Българска и не е много патриотично да се ползва модната версия на апликацията, ама то и не е много патриотично да си Българин, да на пишеш някакъв софтуер и да го пуснеш на на всевъзможни езици само не и на родния си.

Та в този ред на мисли.......... Пишеш в ГооГлето "Carista obd2 mod apk" Теглиш и действаш.

Иначе благодарности на девелопърите за труда.

Може все пак да се измисли някаква преференциална цена за юзъри от БГ с регистрация примерно през мобилен телефон а не като Кауфландите всичко под общ знаменател. Все пак сме по бедни от Холандците които не ни щат в Шенген. Въпреки, че караме Аудита😆

Редактирано от mimojef
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Имам го същото "главоболие"  с пръскалките и искам да закупя от вас единия тестер с ВТ ако се предлага все още..

Весело посрещане на Новата 2024 година !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...