Jump to content

Избор на нови летни гуми


Recommended Posts

Здравейте,

Колебая се в избора си между две гуми и моля, ако някой е имал допир до някоя от тях и има мнение да го сподели.

Прилагам моделите в размер 255/35/19.

https://diana-ltd.com/tire?36532 - BRIDGESTONE POTENZA SPORT

https://diana-ltd.com/tire?43722 - CONTINENTAL SPORTCONTACT 7

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поведение най-вероятно няма да усетиш разлика - Конти е по-мека и тиха/комфортна гума, но се износва по-бързо. Броджстон и Дънлоп са по-твърди и издържат повече, но по-некомфортни спрямо мишелин и конти и гууд йиър. След 5 год примерно тези меките се напукват ( в повечето случаи) и имат по-малък грайфер, а по-твърдите изглеждат като скоро купени. Избери си на базата на това. Аз лично предпочитам по-комфортните и в момента съм с Конти спорт 6 на 20-ки -  тиха и добра гума

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да ползвам темата на колегата?

И аз имам чуденка какви летни гуменки да взема на 80-ката.

Като гледам под 100 лв нищо читаво няма, между 100 и 150 е като игра на зарчета, нагоре останаха continental ultracontact и michelin primacy 4.

И двете са в сходен ценови диапазон.

Не се скъсвам да карам, но поне 5к на сезон си ги взимам. Не съм и спортен - то с 1.6 колко да съм. Комби е, но пък не го товаря или поне е рядко.

Колата се ползва повече като семейна, ходи по планини, изобщо нормално ползване.

До сега бях с kumho hs52 мисля се водеха, произведени в Корея - нямам сериозни забележки, обаче сега като видя надписа Made in China на тях и се спирам.

Трябва да отбележа, че имаха много добър борд - колко бордюра са видели, няма ядове никакви. Ей ся минах през един от центровете за гуми в Пловдив, да не му правя реклама, ми те с меки бордове като кашкавал на повечето. Ultracontact-а ми се видя по-коравичък и от към материал и от към борд, primacy-то беше много по-приятно от към материал, хубави канали, малко по-мек борд, но пак по-добре от другите.

Дайте съвет - някой карал ли е ultracontact/primacy и какво мнение има? Дето се вика - малко ми е спешно, че тоя уикенд, т.е. утре ми се ще да взема нещо.

Разбира се отворен съм за предложения от всякакъв вид, подплатени с лично впечатление.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...