Jump to content

lambda ecologic system или lambda control


Recommended Posts

от това което прочетох за тази система която я има на българския пазар но в интернет намерих само една фирма от Стара Загора която го предлага и е много готино за разхода на гориво демек газ

та питам дали някои знае нещо повече за тази система и да даде малко инфо

и дали разполагаме в форума със схемата на това нещо и естествено работеща

вижте този адрес runel-tech.com

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да слагам. Преди време се обаждах на старозагорската фирма за инфо. Пращат го по куриер. струва 110 лв. Ако някой има Л-контрол нека да сподели и какъв е бг или италянски, холадски и т.н. То в бг май само в ст.загора ги произвеждат. Не знам за друга фирма за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля да слагам. Преди време се обаждах на старозагорската фирма за инфо. Пращат го по куриер. струва 110 лв. Ако някой има Л-контрол нека да сподели и какъв е бг или италянски, холадски и т.н. То в бг май само в ст.загора ги произвеждат. Не знам за друга фирма за сега

колега прав си за стара загора но тяхното изделие е с вграден емулатор и цената му е доста добра направо супер със сравнени е с другите на пазара

но имам едно питане нямаме ли схемата на туй нещо та да си направим сами

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но имам едно питане нямаме ли схемата на туй нещо та да си направим сами

има я ама е от стар тип и не се контролира от ТПС датчика.

за справка ето схемата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=12569&hl=

имам я направена и в момента е на колата. Има разлика отколкото без ламбда контрол, но малко регулировката и е скапана и май не си струва - частите са около 25лв, отделно степ мотора, а вече има втора употреба към 70-80лв.

обърнете се към колегата Qnis3 - той продава и нови и втора употреба на сносни цени, при това са маркови.

Редактирано от ivo123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има я ама е от стар тип и не се контролира от ТПС датчика.

за справка ето схемата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=12569&hl=

имам я направена и в момента е на колата. Има разлика отколкото без ламбда контрол, но малко регулировката и е скапана и май не си струва - частите са около 25лв, отделно степ мотора, а вече има втора употреба към 70-80лв.

обърнете се към колегата Qnis3 - той продава и нови и втора употреба на сносни цени, при това са маркови.

бе нещо по четливо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да според мен няма смисъл от самоделки. Тези старозагорските са 110 лв а на колегата(qnis3) са 150лв чисто нови,но не знам неговите какви са по народност. Въпроса е колко са ефективни..? Според мен си заслужава защото треа да смъкне разхода(макар и незначително) но по важното за мен е че ще се оптимизира работата на мотора.

ivo123 ти си я добавил в последствие системата до колкото разбрах. Какав е резултата без и със ламбда контрол..?

Редактирано от bob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре върви и ако се кара внимателно сваля разхода, но аз я настъпвам и разхода ми е същия, само че вървенето е по-добро.

на Qnis3 системите са добри.

Със регулиране от ТПС и така нататък и има и по-евтини от 150, просто зависи за какъв мотор се говори, а и са на фирми, доказали постиженията си в тази сфера.

Всеки сам си решава каква инвестиция да направи.

А колкото до схемите - достатъчно четливи са, но прекалено стар модел - от първите Ловато системи е, и със степ мотор и части ще върже 60-70лв минимум. - няма много смисъл при положение че пак казвам колегата има ламбда контрол и за 70-90лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по-добре върви и ако се кара внимателно сваля разхода, но аз я настъпвам и разхода ми е същия, само че вървенето е по-добро.

на Qnis3 системите са добри.

Със регулиране от ТПС и така нататък и има и по-евтини от 150, просто зависи за какъв мотор се говори, а и са на фирми, доказали постиженията си в тази сфера.

Всеки сам си решава каква инвестиция да направи.

А колкото до схемите - достатъчно четливи са, но прекалено стар модел - от първите Ловато системи е, и със степ мотор и части ще върже 60-70лв минимум. - няма много смисъл при положение че пак казвам колегата има ламбда контрол и за 70-90лв.

верно е брато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги нов съм в "занаята"и бих искал да знам дали този Л-контрол може да се монтира на МЕТАНОВА уредба или став въпрос за пропан-бутан???? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...