Jump to content

PIONEER адаптер


Recommended Posts

Значи търся си адаптера на Pioneer с който мога да вържа външен източник -ДВД например към СД-то .За да извадя звука през него.

Представлява следното от едната страна е с два чинча а от другата е една квадратна букса между двата края на кабела има една "кутийка", а какво има в нея - незнам :stupid: Ако някой го има това "животно" и вече не му трябва да се обажда да го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това и аз се счупих да търся без резултат (а и да го намериш е бесни цифри), та накрая си запох 1 кабелче директно на пиновете на ЦД-то, малко е тесничко и трябва да си внимателен, но става.

Докато търсих схемичка да кача попаднах на това:

http://www.stereophonik.com/gutterslide/IP-BUS_Hack/

Доста по елегантно от това да пойнеш жиците... :hilezh:

Успех!

Значи търся си адаптера на Pioneer с който мога да вържа външен източник -ДВД например към СД-то .За да извадя звука през него.

Представлява следното от едната страна е с два чинча а от другата е една квадратна букса между двата края на кабела има една "кутийка", а какво има в нея - незнам :hilezh: Ако някой го има това "животно" и вече не му трябва да се обажда да го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях останал с впечетелние че като няма аукс изход няма наичн да се върже външен аудио източник ,но ето че хората са го измислили и си имало челам за всичко.Интересна логика прилака колегата но аз смисъл не намирам тъй като вече въоюпросноито двд вече е възпроизвело "лош" звук и пайнерът е в състояние само да направи корекции неможе да го докара до 100%-ния звук които би имал ако си пусне сд в пайнерът а и ивестицята е безмислена на пръв поглед идеята е от ефтино двд за кола наприемр 200лв да се извади добър звук но за това трябва и добър цд плейр които и той да струва поне 200лв ,200 и 200 прави 400.В сайтът на електрон толкова струва едно двд за кола сони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

СД-то ми е 470лева и е доста добро , от евтиното ДВД няма да се използва усилвателя а ще го усилва Пайнера. Мисля че е по-добре от колкото да свири самото ДВД. Дори съм 100проц. сигурен че това е по-добре от колкото да ми свири и едно ДВД за 400лв. Питал съм тук там и ме увериха че е така.Тъй като това ДВД от 400лв. е толкова пари защото е ДВД а не че е добро .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бе и аз търся от 100 годни в авител питах казаха ми 120 лв и напълно се бях отказал.Сигурни ли сте че тая схема става че парен от каша и зелевата чорба духа (бях си изгорил едни писти на старото ми 2600 и не искам да сефтосвам и 6-та-та серия така.И в тая кутиика няма ли някъва РЦ верига (филтър некакъв) да не би като я няма да се появяват разни брумуве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойто СД е Пайнер 6800 и работи.

Попитах в няколко магазина за кар аудио и ми обясниха ,че ако не управлявам чейнджър нямам ядове защото това е само нискочестотен вход. Взех си едно ДВД и го свързах и всичко е ок. :dance:

Пробата е за твоя сметка при мен няма никакъкви кахъри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах на Stojan, аз съм с DEH-P5530MP което е DEH-P5500MP само дето свети червено вместо зелено и при мен работи без грижи...

Но защо цитираме модели?! Нали говорим за 1 и същи конектор, няма значение модела на радиото. :respekt: Важното е да го поддържа!

Това може да погледнеш на спецификациите на твоето радио...

бе и аз търся от 100 годни в авител....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Stojan, я кажи какво DVD взе? За музика ли или пускаш филми?

Мен ми трябва за музика... Чудя се още де... Ама си е благо да не сменяш дискове като откачен... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДВД-то е Елит :) за 180-190лв има си USB и четец за карти .Незнам как свири неговия усилвател защото ползвам Пайнера. Елита само предава сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...