Jump to content

ще купувам а4 1.8 Т Куатро 1999 - слаби места ?


ma3x

Recommended Posts

здр,

след 3 месеца търсене успях да си намеря що годе запазено ауди а4

данни

комби

4х4

150 к.с

Турбо

ще го плащам след 4-5 дни, бих се радвал да ми помогнете да се ориентирам къде са му слабите места, какъв би му бил разхода / доколкото проверих 12 литра на градско 7 на извънградско - така ли е ? /

турбото е дефектирало и ще бъде подменено с "втора употреба"

къде да внимавам

и нещо последно : колко би му струвала АГУ и има ли смисъл

да знам вси4ко е описано и коментирано на 100 места, вси4ките съм ги из4ел и съм се обуркал съвсем, ако може отговорете ми

благодаря ви много :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаби места по двигателя няма, единствено по окачването. Разхода е горе долу такъв ма ако не е Quattro, при Quattro-то сложи още 0,5л. отгоре. Аз лично не бих си сложил АГУ, против това съм колата да се кара на газ независимо от това какъв е двигателя. Ако си я купиш ти пожелавам безаварийно каране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

турбото е дефектирало и ще бъде подменено с "втора употреба"

и нещо последно : колко би му струвала АГУ и има ли смисъл

тва звучи странно ... как си го пробвал с това дефектирало турбо

АГУ не бих сложил на кола с турбо иначе газов инжекцион и по добре не икономисвай пара ако си се навил да слагаш за да нямаш ядове после

Редактирано от rdk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва звучи странно ... как си го пробвал с това дефектирало турбо

АГУ не бих сложил на кола с турбо иначе газов инжекцион и по добре не икономисвай пара ако си се навил да слагаш за да нямаш ядове после

Наистина и аз не знам как си го пробвал с това турбо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми никак не съм го пробвал , 4акам да му сменят турбото за да го покарам и платя

Не съм фен на АГУ-тата , карам по 10-14000 км/г и предпо4итам да сиджиткам , и пуша на спокоиствие ,на бензин.

Т.е още не съм срещнал 4овек които да си купува 150 к.с + 4х4 машина и да се оплаква за това колко гори.

Интересуваха ме стоиности за ориентир колко би ми горяло на градско/извънградско на бензин и на газ , както и това дали може да се монтира обикновенно АГУ или трябва по специално - съответно цени моля

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересуваха ме стоиности за ориентир колко би ми горяло на градско/извънградско на бензин и на газ , както и това дали може да се монтира обикновенно АГУ или трябва по специално - съответно цени моля

по въпроса :"колко би ми горяло на градско/извънградско на бензин" - зависи опт това как я "ръчкаш"

както се вика "Икономайзера не е под капака а зад волана :hilezh: " при нормално каране не бензин градско - 11-12.5/100 извън града 8-9/100

на газ - сложи до 2 литра отгоре, пак зависи от стила на каране..

по въпроса-"дали може да се монтира обикновенно АГУ или трябва по специално - съответно цени моля"

не не може да се монтира обикновенно АГУ - задължително е Газов инжекцион , цени - от 1500 нагоре, зависи от марката :hilezh:

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за мнението :

ще карам нормално и културно , т.е за 10 години стаж в шофирането нямам отнета то4ка и мига4и винаги давам :smilie_colors1: ...дори съседите се бъзикат като паркирам пред блока на мига4и :smilie_colors1::smilie_colors1:

АГУ също се отказах ,ще си я покарам така в първо време да усетя тръпката

НЕщото което леко ме смущава е този висок разход на извънградско, ако слу4аино си мерил подобен с подобно ауди / това от подписа ти / при скорост ок 100 км колко ти дава т.е нещо от сорта на 6/100 не е ли възможно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моито градско е различно,но ми дава 10 при нормално каране с ръчка. Извънградско при 130 с клима 7,2 и съм доволен :smilie_colors1: Засичано няколко пъти на дестинация 460км само на темпомат :smilie_colors1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ще карам нормално и културно ...

... ще си я покарам така в първо време да усетя тръпката

колега , извинявай ама леееекинко си противоречиш, нема тръпка при нормално каране :flipoff:

НЕщото което леко ме смущава е този висок разход на извънградско, ако слу4аино си мерил подобен с подобно ауди / това от подписа ти / при скорост ок 100 км колко ти дава т.е нещо от сорта на 6/100 не е ли възможно ?

тоя разход е при 120-130км./ч. и включен климатроник

със 100 тая кола трудно се кара :bia:

ако искаш 6/100 търси дизел :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моята 1.8Т седан 1996 дава 10.5 - 11/100 градско в София с пуснат климатроник.

Навън е между 7/100 и 8/100 (в зависимост колко е натоварен пътя) като в карам в интервала 110 - 140 (това пак с пуснат климатроник).

Предполагам при 90 км/ч ще падне на 6/100 (толкова и дават по книжка, та дори 5.8), ама както каза един колега по-горе е мъчение да караш тази кола с толкова :flipoff:

Дано съм ти бил полезен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега , извинявай ама леееекинко си противоречиш, нема тръпка при нормално каране

ако искаш 6/100 търси дизел

Верно ли нямало тръпка? Значи в тълковния речник срещу "тръпка" седи "карай бясно, на червено" та-тра-та водииии ме в някоя кварталнааа кръчмааа : :flipoff:

А тоя дизел дето гори 6/100 нещо е повреден, много му е :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иде ми да се самозастрелям

както казах не ми е проблем колко гори, питах за слаби места, но ве4е и това не ме интересува

Ба4кам 6 дни в седмицата по доста и малкото време което ми остава си го гупя в това да търся кола, вкл. и половин германия обиколих и последното тази ве4ер се дигнах до пазарджик / от софия съм / , преди да тръгна изри4но помолих продава4а да ме предупреди ако нещо не е наред с колата ....и пак не си купих оказа се 4е трака като трактор но това в друга тема

иде ми да пусна обява на първа страница на 24 4аса купувам ауди а4,авант, 4х4 - маи по ежтино ще ми излезе

баси , няма ли поне едно свестно ауди за мен

темата може да се заклю4и, трие ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?s=&showtopic=2...ndpost&p=249100

ето това ти гарантирам че е доста хубаво

човека ако искаш ще ти го докара в София

и има ГАЗ

СЕРВИЗИРАНА ОТВСЯКЪДЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето ти и др братле но е 1.8 125 от германия всичко без клима и 4Х4, но пък е с чисто нов комплект зимни гуми и мина технически преглед в Германия. Аудито е перфектно има ел.шибидах за 8000лв е твое иначе е на 8490, но за колеги има отстъпки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...