Jump to content

Ауди 100 2.0Е


Recommended Posts

Та конкретно на въпроса:добре ли е този двигател на 100 така,не му ли тежи?Предстий ми покупка,та затова питам.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това е най-малкия двигател. Преди като карах ФОРД Сиера 1.6i минах покрай едно такова ауди, доста бързо защото много бързах - пътувах до един град в моя регион. Карах с 160 км/ч, тя сиерата повече и не можеше да вдигне. Онзи с аудито се амбицира и ме настигна и ме изпревари. Ти си решаваш, но има варианти с 2.3 мотор - аз преди време търсих точно 2.3 :borgsmile:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://catalog.auto.ru/catalog/cars/card/509.html - малко ориентировъчни данни.

Няма да си пръв на светофара (тази конфигурация не е и направена с такава цел), но пък ще имаш един сравнително евтин за поддръжка мотор+отлично окачване и купе на 100-та. Накратко една много приятна кола! :bia:

Успех!

П.П. Лично за мен този мотор е доста по-удачен от ACE на това купе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да аз предпочетох 2.0 115 коня за Б4-ката ми, вместо ACE на времето... и не съжалявам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Лично за мен този мотор е доста по-удачен от ACE на това купе"-Е, ACE е 103 квт,защо този да е по удачния?

Най-малкото, защото се развива в доста по-ниски обороти и за да ти върви колата няма да е нужно да си постоянно над 4000об/мин.(както е при АСЕ).

А за проблемите на АСЕ-то доста е писано във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не вземеш да пробваш всички варианти на двигателите вграждани на 100-цата и да предцениш кой ти е на сърце всички са здрави общо взето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега,искрено и лично,най ми се иска да е 2.3,ама нямаааааа.Намирам 2.0 и 2.0 16v,ще ми се да е с повечко коне и да си работи добре,и откакто съм се запалил съм пробвал почти всички двигатели,и най ми хареса 2.3Е/е не колкото 2.8 30v/.От друга страна чета доста негативни мнения за ACE-то,а от трета /тези които са с ACE,пък ми го хвалят,та незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

търси 2.3 и не му мисли!

5-цилиндъра - това е истината!!!

От личен опит ти казвам - няма да сгрешиш :hilezh:

П.С. За съжаление при "новата" стотица - С4 двигателят 2.0Е е 4-ри цилиндъра и въпреки, че е със същите характеристики като на 2.0Е, 5-цилиндъра на старата стотица/С3/ има разлика и тя е в шума и издражливостта, която е в пъти повече при пеття цилиндъра. За това търси 2.3, което не само е 5-цилиндъра, но и е 136 коня - този двигател пасва най-много на купето на 100-цата - не гори кой знае колко много, много е здрав и дарява колата с изключително приятен вървеж :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди с такав двигател мога да ти кажа че двигателят ми въобще не му тежи мноо си му е добре ...

за таз кола за един нормален човек тоз двигател 2.0Е Е най-подходящият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

привет на всички колеги :eusa_liar:

дано колегата не се сърди, че пиша в неговата тема, но реших, че епо-добре да питам тук, отколкото да пускам нова тема.

Та по темата: довечера ще ходя да оглеждам едно такова ауди(C4, 115к.с.), и искам да ви питам има ли нещо специфично за този модел(нещо като слаби места и т.н.) което трябва да се гледа внимателно?

малко повече инфо:

ауди 100, 92г., 2.0 мех. инжекцион, AAD мотор, климатроник, ел. стъкла и огледала. Мисля, че няма смисъл да пиша, че има централно ;)

мисля че този мотор ще ми допадне относно поддръжката, затова не търся вентилиран или 2.3( колата ще си я карам нормално, без да се правя на състезател :hilezh: имам си друга кола за ръчки :) - поло г40 :D , но както и да е) та казвайте ако има нещо специфично за модела :)

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

привет на всички колеги :eusa_liar:

дано колегата не се сърди, че пиша в неговата тема, но реших, че епо-добре да питам тук, отколкото да пускам нова тема.

Та по темата: довечера ще ходя да оглеждам едно такова ауди(C4, 115к.с.), и искам да ви питам има ли нещо специфично за този модел(нещо като слаби места и т.н.) което трябва да се гледа внимателно?

малко повече инфо:

ауди 100, 92г., 2.0 мех. инжекцион, AAD мотор, климатроник, ел. стъкла и огледала. Мисля, че няма смисъл да пиша, че има централно ;)

мисля че този мотор ще ми допадне относно поддръжката, затова не търся вентилиран или 2.3( колата ще си я карам нормално, без да се правя на състезател :hilezh: имам си друга кола за ръчки :) - поло г40 :D , но както и да е) та казвайте ако има нещо специфично за модела :)

ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ :hilezh:

Аз имам точно такака кола (а и доста колеги от форума) и единствените проблеми които до сега ми е давала са от неправилна настройка на газовата уредба, но.. така си я взех колата и ги поостраних. За ръчкане едва ли е най удачния вариант, но като мах. скорост съм пробвал до 200км/ч и няма проблеми (200 по скоростомер и 196 по климатроник) на газ. Незнам дали може повече, но не смятам да опитвам. На мен като динамика ми е достатъчен този мотор, а и удобствата, возията и екстрите просто не са за изпускане! Все пак те съветвам да отидеш на диагностика. Успех с покупката, колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...