Jump to content

шумоизолираща кора под преден капак на А4


Obretenov

Recommended Posts

Наскоро си взех А4-ка 1996 и започнах тотално проучване какво има по автомобила, какво няма и т.н.

Установих, че под предния капак липсва шумоизолираща кора. Там очевидно има място за монтажът й, но вероятно както повечето автомобили внесени от братска Европа така и моята е претърпяла някакъв екшън и поради това тази кора липсва. Интересува ме има ли такава кора? Въпросът е малко глупав, защото виждам отворите за монтаж. Но другият ми въпрос е-как вървят такива кори по моргите и имали проблем с монтирането им? Възможно е да са универсални и да стават без проблеми а е възможно и да е необходима доработка. Знае ли някой на какви цени вървят?

Благодаря предварително!

Редактирано от Obretenov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тая кора бе братче, за пръв път чувам! Под двигателя има, но под капака - не знаeх!?!?
може би има впредвид не кора а изолация (вата ли е какво ли е?) която е залепена или закачена под капака... при дизелите определено е много добре да си е там че освен шум пази и топлината на двг през по-студените дни... а за това каде я има... морги или при някой тапицер :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех А4-ка 1996 и започнах тотално проучване какво има по автомобила, какво няма и т.н.Установих, че под предния капак липсва шумоизолираща кора. Там очевидно има място за монтажът й, но вероятно както повечето автомобили внесени от братска Европа така и моята е претърпяла някакъв екшън и поради това тази кора липсва. Интересува ме има ли такава кора? Въпросът е малко глупав, защото виждам отворите за монтаж. Но другият ми въпрос е-как вървят такива кори по моргите и имали проблем с монтирането им? Възможно е да са универсални и да стават без проблеми а е възможно и да е необходима доработка. Знае ли някой на какви цени вървят?Благодаря предварително!
ми аз имам едно ауди на части, ако желаеш мога да ти сваля тази кора срещу 20 лева. 0888886660
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...
Наскоро си взех А4-ка 1996 и започнах тотално проучване какво има по автомобила, какво няма и т.н.

Установих, че под предния капак липсва шумоизолираща кора. Там очевидно има място за монтажът й, но вероятно както повечето автомобили внесени от братска Европа така и моята е претърпяла някакъв екшън и поради това тази кора липсва. Интересува ме има ли такава кора? Въпросът е малко глупав, защото виждам отворите за монтаж. Но другият ми въпрос е-как вървят такива кори по моргите и имали проблем с монтирането им? Възможно е да са универсални и да стават без проблеми а е възможно и да е необходима доработка. Знае ли някой на какви цени вървят?

Благодаря предварително!

Колега, кора под двигателя за А 4 1994-2000г г. изработва в Пловдив "Герджика".

Това е първата по-голяма кора, под картера на мотора и струва 50 лв. Заедно с доставката до София излиза

около 56 - 57 лв.Втората кора е под скоростната кутия и не е толкова отговорна.

Кората е изработена от стъклопласти и съвпада точно с местата за закрепване - общо 10 /рапидни и обикновени болтове/.

След като я монтирах установих, че за всяка смяна на масло трябва да се сваля. Познай от първи път ако не висиш на главата

на юнакът, които ще я закрепи обратно от 10 болта колко ще сложи.

Фирмата "Герджика" намери на общо търсене в Гууугл или утре ще пусна телефона, адреса и как изглежда кората под картера

. 100 ил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кора под двигателя за А 4 1994-2000г г. изработва в Пловдив "Герджика".

Това е първата по-голяма кора, под картера на мотора и струва 50 лв. Заедно с доставката до София излиза

около 56 - 57 лв.Втората кора е под скоростната кутия и не е толкова отговорна.

Кората е изработена от стъклопласти и съвпада точно с местата за закрепване - общо 10 /рапидни и обикновени болтове/.

След като я монтирах установих, че за всяка смяна на масло трябва да се сваля. Познай от първи път ако не висиш на главата

на юнакът, които ще я закрепи обратно от 10 болта колко ще сложи.

Фирмата "Герджика" намери на общо търсене в Гууугл или утре ще пусна телефона, адреса и как изглежда кората под картера

. 100 ил

освен че го играете "Мисията невъзможна"(реанимирате тема от преди 5 месеца :hilezh: ),ами и не четете внимателно-човека е питал за облицовката(кората в неговия вариант) под ПРЕДНИЯ капак.

:hilezh:

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега за корите на "Герджика" - не знам защо никой не си задава въпрос защо ли АУДИ са си направили корите от пластмаса? Ами защото фибростъклата се ЧУПЯТ от удар. А отдолу удари от камъчета ДАЛ БОГ! АУДИ са направили тези кори от пластмаса точно с тази цел! А иначе ватата под капака е много приятно нещо и ако се разтърсиш ще откриеш една тема как точно, от къде и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази вата се поставя само на дизелите иначе е много хубаво нещо, макар че трие някои части на ДВГ в повечето случаи е горния капак. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...