Jump to content

пропан-бутан или метан


Recommended Posts

Здравейте колеги, пред дилема съм каква газова уредба да сложа на Ауди 100 2.3Е Quattro ? Дали да е пропан-бутан, пропан-бутан инжекционна или метанова (за метан не знам какви разновидности има). Ако някой има преки впечатления за този двигател ще се радвам да сподели :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич,

аз карам НГ на газ...

С обикновенна газова уредба

и сьм страшно доволен...

За метан-а нямам

наблюдения и познания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

к'во има да се чудиш, ако имаш парички слагай метан..., след като ти е заседнала концепцията за евтинийка.

Още повече че караш 100-ца...

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, пред дилема съм каква газова уредба да сложа на Ауди 100 2.3Е Quattro ? Дали да е пропан-бутан, пропан-бутан инжекционна или метанова (за метан не знам какви разновидности има). Ако някой има преки впечатления за този двигател ще се радвам да сподели :flipoff:

Здрасти,

за твоя двигател специално нямам никакви наблюдения, но имам познат с Ауди 100 2.0 16V който кара на метан. Казва, че е много доволен, в София му дава разход около 7 лв/100 , а на извънградско около 5 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв разход да очаквам на пропан-бутан? Притесненията ми относно метан-а са предимно свързани с това, че клапани/легла прегарят или поне така се твърди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В градски условия 13-14/100, извънградско 9-10/100 без климатик и нормално каране :flipoff: . Имах същото но ПРЕДНО предаване (не QUATTRO) и бях много доволен, вървеше чудесно. При вариант 4х4 може би 1-1.5 отгоре, но тук има доста колеги с 4х4 и те ше кажат най-точно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метан:

+ най-ниската цена.

- тежки бутилки (освен ако не са карбонови, ама те струват мама, тати) и може да се наложи подсилване на окачването.

- значително по-малък преход.

- Рядко се срещат газостанции.

- по-малко сервизи.

Ако ти е само за София ... може и метан, иначе пропан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Метан му е майката. Тънкана бате. На мойта съм и яхнал две бутилки и не ги усеща. На извънградско с 9 - 10 лв минавам около 200 км. Проблеми с мотора от метана до сега нямам (20 - 25 000 км). А и да излезат при тоя разход и возене с такъв звяр "без пари" ще си ремонтирам. Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...
В градски условия 13-14/100, извънградско 9-10/100 без климатик и нормално каране :steinigung: . Имах същото но ПРЕДНО предаване (не QUATTRO) и бях много доволен, вървеше чудесно. При вариант 4х4 може би 1-1.5 отгоре, но тук има доста колеги с 4х4 и те ше кажат най-точно :)

моята е 2,3Е с пропанова газ (сигурно си спомняш, беше ми давал бая съвети за което ти благодаря)

но разход от 13-14 градско не мога да стигна по никакъв параграф! както и да карам под 15 не пада без задръстванията т.е. като избягвам да карам в задрастванията в София. извън градско под 10 не ми е падала никога! за пример днес се връщам от гоце делчев и ми даде разход от благоевград до софия за 90 км 10,5 литра. иначе реглаж е правен преди 1000 км така че би трябвало всичко да е 6

П.С. забравих да кажа че е 80 Б4

Редактирано от gerardiro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си 4х4 разхода извънградско трябва да е около 9-10/100 при нормално каране. Градското общо взето трудно се засича, на мен зимата в големите задръствания ми стигаше и до 15/100. Сега като се постопли е около 13.5-14/100. Като че ли последните 2 години градското стана много по-тежко - задръствания и висене по светофарите. Важно е и на какви разстояния го караш - ако ти е къс маршрута е нормално да гори повече - все пак двигателя работи при по-ниска температура. Аз го правя този разход при маршрут около 20км. в едната посока и време 40-50мин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Такааа, след близо 20 000км (безпроблемни) на пропан-бутан, реших да пробвам как стоят нещата на метан :steinigung: ще споделям инфо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след една седмица на метан - върнах системата с пропан-бутана ... не върви колата.. ама хич :hilezh::hilezh: от към разход: 8.50лв. градско, 6.50лв. извънградско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не ти е харесало - все пак разхода който ти е дала е много добър :hilezh: . Хубавото в случая е, че споделяш каква е разликата и всеки може да си направи сметка в зависимост от маниера си на каране дали да поставя газ или метан :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след една седмица на метан - върнах системата с пропан-бутана ... не върви колата.. ама хич :hilezh::dance: от към разход: 8.50лв. градско, 6.50лв. извънградско

А слага ли и авансатор за запалването, докато ти беше на метан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...