Jump to content

Монтиране на темпомат на А6 96-та AEL


Smith

Recommended Posts

Имам следното питане:

възможно ли е да се монтира темпомат система от А6 2.8 1996-та на А6 2.5 TDI (AEL)?

Моля някой по запознат колега да каже какви са особеностите.

От това което виждам в ETKA частите не са една и две - освен вакуум помпа до педала и лостчето на волана - има още един куп неща.

НО! cruise control system е дадена за AAR, AAH, ACZ, ABC, ACE, ABK и ACK двигатели. AEL не виждам. :blackey:

От друга страна съм виждал A6 2.5 TDI с темпомат, но беше QUATTRO.

Не зная дали това има значение...

Ако някой колега отбира от тази тема - моля да каже какво мисли, че ако не става - да не си губя времето с глупости :hilezh:

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаеш ли как се монтира темпомата..

просто си слагаш лостче с темпомат и натам е работа с VAG-COM.. така се слага темпомат на TDI-ките :blackey:

при бензиновите има куп простотии, но при теб незабравяй че помпата е с електронно управление, няма жила!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бре!

Колега, сигурен ли си ???

Ако е толкова просто.... - това обяснява някои неща....

такааа...

значи като начало виждам някакъв control unit for cruise control system (4B0 907 305),

както и accelerator pedal sender (028 907 475 B ) той обаче е само за AEL и AAT (2,5 TDI 115 hp)

Значи от бензинов двигател май няма да стане.

Ех... ПУ! :unsure:

Редактирано от Smith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И скоростната ти кутия трябва да е автоматик. Никак не е просто да се монтира темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напротив, не е нужно да е автоматик, доколкото знам на ръчни става също :unsure:

ето нещо полезно (т.е. решението:blink: :

http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t...%EF%EE%EC%E0%F2

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, със сигурност става и на ръчни скорости - докато избирах кола - карах едно такова.

Мерси за линковете, ще четем :rolleyes:

:huh: :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаммм.. слушайте кфо ви пее радиото бре! :rolleyes:

единствената при4ина да не съм още с темпомат е 4е при мен ECU-to е много просто.. само до 4-ти клас е изкарало, нау4ило се е да пише, ама не и да чете и записва :steinigung:

Сега сериозно, това може да се направи САМО на ПОСЛЕДНИТЕ 100-тици (от 94-то лето) и на А6 (доколкото знам на всички). тънката разлика е 4е ECU-то на първите стотици е само диагностично и нищо немове да му се променя като параметри през VAG-COM, след това са почнали да ги правят така, че да може да им задаваш разни нещица, без да разглобяваш нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...