Jump to content

нестабилни обороти на празен ход???


Recommended Posts

колеги, нещо странно става с моята барака....

карам на газ, имам някакво обикновено лоеато без ламбда контрол и други такива хави.

до в4ера ве4ерта всичко беше ОК, днес сутринта си запалих и като започнах да спирам по крастовищатата, колата започва за част от секундата да губи обороти - падат до 100-200 - пониакога рядко изгасва.

Може би трябва да добавя, че вчера вечерта давах ток на ладичката на комшията.... да не би нещо там да се е прецакало...

Другата важна подробност е, че от около месец и нещо карам колата само на газ - елиминирал сам паленето на бензин, защото горивният ми филтър е задръстен. Колата се пали и гаси само на газ, помпата на бензина е спряна с едно реле.

Та така - до днес всичко беше ОК, от днес губи обороти, като я спирам по крастовищата, но после ги връюа сама в нужното ниво.

дайте акъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е колата колега?....

При мене се получава подобно нещо и то ако се случи да запаля на газ при студен двигател....оборотите започват да играят(не винаги).В такъв случай загасям двигателя и паля отново,но на бензин и след това минавам на газ и о чудо-всичко си заспива.Вероятно компютъра се бърка при палене на газ и трупа разни грешки или е в някакъв авариен режим.....Така си мисля аз де... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, нещо странно става с моята барака....

карам на газ, имам някакво обикновено лоеато без ламбда контрол и други такива хави.

до в4ера ве4ерта всичко беше ОК, днес сутринта си запалих и като започнах да спирам по крастовищатата, колата започва за част от секундата да губи обороти - падат до 100-200 - пониакога рядко изгасва.

Може би трябва да добавя, че вчера вечерта давах ток на ладичката на комшията.... да не би нещо там да се е прецакало...

Другата важна подробност е, че от около месец и нещо карам колата само на газ - елиминирал сам паленето на бензин, защото горивният ми филтър е задръстен. Колата се пали и гаси само на газ, помпата на бензина е спряна с едно реле.

Та така - до днес всичко беше ОК, от днес губи обороти, като я спирам по крастовищата, но после ги връюа сама в нужното ниво.

дайте акъл!

Пробвай на бензин как е.Ако картинката се повтаря ,може да си шашнал компа като си спонсорирал ладичката с

ток :) .../ ако имаш комп де /

Много по-гадния вариант е я бобина, я комутатор. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е АДА 1.6 1993 74кв

това за компа ми мина през ума, защото звучи най-логично - иначе как така изведнъж ще се прецака - трябва да има разумно обяснение.

ако все пак компът се е шашнал, какво следва да се направи, за да го оправя???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочитат се грешките и се изтриват ако има такива. Само със специална апаратура-лаптоп с конектор и софтуер или такъв портативен за четене на грешки . Със сваляне на масата не се трият

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...