Jump to content

Гълта като смок


K4m3n

Recommended Posts

Напоследък колата взе много да гори. Чак от климатроника взех да се лишавам, карам само на парно. До скоро светваше лампата на 450км, което според мен пак са малко, но вчера като светна на 370км направо ме заби в тъча. Какъв е стандартния разход на А3 1,8 20V? И защо толкова много гори колата? Като се има в на предвид, че карането е смесено, не само градско и не се седи много в задръствания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шибан бензин, шибан трафик... за проблеми погледни тук - може да е там, твоето решение. http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=27911 разхода, който ти се получава е ок. 16.7...доста е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе множко си е. Виж си ламбада сонда. Има и нещо друго,засечи го този разход поне два пъти,защото от един път има многп фактори: лош безин,много трафик............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе множко си е. Виж си ламбада сонда. Има и нещо друго,засечи го този разход поне два пъти,защото от един път има многп фактори: лош безин,много трафик............

Сега в момента го засичам втория път. Дебитомера е на 2 месеца, а ламбда сондата не дава грешка на компютъра. Сега карам максимално икономично да видим кога ще светне лампичката. Бензина....случва се последните 2-3 пъти да зареждам от OMV 95, а тук в форума мисля, че не бяха много добри отзивите за горивата на OMV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък колата взе много да гори. Чак от климатроника взех да се лишавам, карам само на парно. До скоро светваше лампата на 450км, което според мен пак са малко, но вчера като светна на 370км направо ме заби в тъча. Какъв е стандартния разход на А3 1,8 20V? И защо толкова много гори колата? Като се има в на предвид, че карането е смесено, не само градско и не се седи много в задръствания.

Моя е същия и гори 7л/100км извънградско, но сега карам доста спокойно - извънградско 100, магистрала - 150. В града 12-13л/100, ако е запали-карай-500м-загаси стига и към 17/100 :hilezh:))

Смесено не повече от 10...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега в момента го засичам втория път. Дебитомера е на 2 месеца, а ламбда сондата не дава грешка на компютъра. Сега карам максимално икономично да видим кога ще светне лампичката. Бензина....случва се последните 2-3 пъти да зареждам от OMV 95, а тук в форума мисля, че не бяха много добри отзивите за горивата на OMV.

При последното ми зареждане направих 10/100км смесено, тоест 250 извън града и около 250 в града. Това е като сипвам само на чист лукоил. Карам А3 1.8Т. Работата ми е на 4 км от нас, а задрустването е ненормално - става дума за центъра - в голямо задръстване прави по 14/100, а при нормално градско каране + малко задръстване сваля на 11.5.

Пробвах с бензин, пак 95 от ОМВ и разхода ми беше 15/100 като карах доста спокойно. Според мен горивото на ОМВ не струва пред това на чист Лукоил.

Сега пробвам от Литекс бензиностанция. Ще пиша като имам впечатления от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за сега съм доволен от ОМВ-то...с 25л. минавам по 220-250км.И как няма да съм доволен къто по едно време с един резорвар минавах по 380км.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро на тая която си заредил не струва. Нали повечето бензинджийници сипват от една и съща бази :)

Да сипват от Лук Ойл България :hilezh: По тази логика по-добре от Лук отколкото от ОМВ, които купуват от тях :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане 65-70л -> 600км. Това вече малко по се приема.

Редактирано от K4m3n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното засичане 65-70л -> 600км. Това вече малко по се приема.

А нещо правил ли си по колата?

Тези 600км къде ги направи? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А нещо правил ли си по колата?

Тези 600км къде ги направи? :flipoff:

Смесино, много икономично градско и не толкова извънградско. Нищо не съм правил по колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смесино, много икономично градско и не толкова извънградско. Нищо не съм правил по колата.

ако с това ще те успокоя поне малко моята ламя / 1.8Т 20 В / почна да лапа по 18 л/100 бензин, 22 л/газ ...всичко си е О.К. , ходих на диагностика , пичовете нищо не откриха но ми препоръчаха да карам повече на свеж планински въздух че този в софия бил много мръсен и колата се давела ;-)))

в тази връзка ми е интересно някои с борд компутер да ми каже - какъв разход му показва на свободен ход, колко на първа ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

ако е бил прецакан дебитомера и мръсен дросела, очаквай да :hilezh:

ако някой иска сега да види икономичност в София, да излиза и да кара, няма живо пиле ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е бил прецакан дебитомера и мръсен дросела, очаквай да :respekt:

ако някой иска сега да види икономичност в София, да излиза и да кара, няма живо пиле :)

Да бяха спрели и светофарите и щеше да е сбъдната мечта...Много полиция има навсякъде, незнам защо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...