Jump to content

Разход 14/100 ? 1.8


Bobu

Recommended Posts

Къде следва да е проблема за този висок разход. А4ка 1.8, 99 год. Като цяло колата си работи нормално, този разход е без климатроника. Включван е за не повече от 10мин. На компютър съществени грешки не дава. Идеи? Какво да сменям, да не се е преебала ламбада сондата, какво да правя или де да знам точно и аз :hilezh:

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

14литра не са 20лв., а 11литра бензин, което в града си е направо добре. Моя разход за 100км. изминати в София е 11/12, а съм дизел

колегата е писал - 20лв/70км, т.е. 11л/70км...

Колкото съм чел по форума би трябвало да е нормален ако колата се ръчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11L/70 km си е направо 15,7/100 :bia:Наистина си е множко за 1.8 бензин,но в тези задръствания,с този "хубав" бензин и при къси разстояния до 5-6 км не е невъзможно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А извънградско колко ти дава? Аз моята я засичам почти винаги и съм със следните данни (автоматик) при ту включен ту изключен климатроник:

С 31 литра:

градско - 250км - 12.4л/100км

смесен - 270 км - 11.4л/100км

извънградско - около 300км - 10,5л/100км

Струва ми се калко повече от нормално (с газов инжекцион съм), но въпреки всичко си е доста. На диагностика грешки не показва, работи нормално, единствено ми се струва, че на бензин отзад намирисва малко странно. Някакси доста наситена миризма на гориво ми се струва, а може и да се вманячавам. Незнам....но ми се струва и на мен високичък разхода на тоя двигател 1.8

Редактирано от Audi_A4_1.8i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес бях на сервиз Ламбада Сондата е чао. Ще си купя нова и предполагам нещата ще се оправят ;) А неща от сорта, че 14/100 е нормално.... при положение, че нито ръчкам, нито карам късо, нито седя в задръствания много... Ма Промисес ама не е нормално :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе колко ти е разхода? :hilezh:

И аз тука имам едни съмнения, че А3ка с 20 кинта минава 70-75 градско без ръчка... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е. Вие сте едни от малкото, които казват честно разхода си. В София движението е freak. Повечето хора, които закачам на тема разход на гориво в града, имам чувството, че ме лъжат. Само на мен ли колите ми харчат 2 пъти повече от на другите, а? Кво ще кажете за разхода на мои познати: Вектра 1,6 `89 - 6/100 градско, Хонда Акорд 2,0 `97: 8/100 градско, Голф 1,6 `98 7,5/100 градско. Вижте сега колите дето аз ги карам и съм карал как дават: Ауди А4 1,8 ADR `96: 12-14/100 градско, Пежо 406 2,0-16V: 17/100 градско, Форд Мондео 1,8: 14-15/100 градско, Лада 21099 ` 96, 1,5 газ: 12-13/100 градско.....

Моят личен извод при тоя разход е: Аудито в моите ръце е най-икономично!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В какви граници трябва да са стойностите, за да приемем че работи нормално. Как се разбира, че е развалена?Чак толкова добър майстор не съм, но горе-долу как да ми стане ясно, че не работи тая ламбда сонда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми казаха че е забила. Има няколко варианта, в зависимост от това, в какви стойности е забила и повишава съответно различно разхода и намалява вървежа. Това разбрах от обясненията на дИаГноСтиЦите :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе батки смених тая ламбада сонда мамицата й ... колата пак си арчи като 2.8 бензин...я кажете кво да й проверя/сменя да се кротне!?!? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе батки смених тая ламбада сонда мамицата й ... колата пак си арчи като 2.8 бензин...я кажете кво да й проверя/сменя да се кротне!?!? :rolleyes:

Приятелю,аз имам са6тия проблем!20лв са то4но 70км:bia:))карам AUDI А4Т!взех я миналата седмица и в момента и сменят ролки,ремаци,филтри и масло!мислех като я взема да я карам на Елком да видя дали те 6те намерят някакав проблем за този разход!ако не намерят явно трябва да се примеря и да си пла6там!никои не ни е карал да взимаме такива коли,но и не сажалявам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми казаха че е забила. Има няколко варианта, в зависимост от това, в какви стойности е забила и повишава съответно различно разхода и намалява вървежа. Това разбрах от обясненията на дИаГноСтиЦите :rolleyes:

Случайно диагностиците ти да са по пътя от Хладилника към зоологическата градина. Щот тоя лаф забила ламбда сонда те го пробутват. /Има един такъв дългокос педераС/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бе брат, в захарната са.....пичове са, работили са по големите сервизи навремето булварии и тн..добри са. тоест въпросният, при който ходя аз. затова кажете некви идеи за тия разходи мамка им...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 16V дава същия разход на градско без грам ръчка. Просто в София градското си е е***о м****а. Наслушал съм се на градски легенди от рода на "Абе знаеш ли, мойта е 2000 кубика и харчи 10 на 100 градско". Най-сигурният начин да разбереш дали нещо не е наред с колата ти е да излезеш малко на извънградско и да засечеш разхода. Ако е приблизително равен на каталожния, значи всичко е OK. Съветът ми е да не бързаш да хвърляш пари по сервизи, а да опознаеш колата си. Само така ще знаеш кога в действителност се налага да влезеш в бокса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре а всички приказки тук че а4 1.8 20в харчи 11-12 градско...да не говорим, че има теми, в които пишат разходи по 10... Като цяло 14 разход не ми е мега проблем, но не ми е приятно честно казано. Затова искам да разнищя цялата работа.. и да го фиксна. Тва е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На градско всяко засичане ще ти дава различен разход. 1-2 литра на 100 повече или по-малко едва ли са от значение. Важното е пари да влизат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, излез на извънградско, засечи си разхода и ако се движи около каталожния, значи колата ти е съвсем наред и просто толкова си харчи. Градското в големите градове и особено в София е много тежко, независимо каква кола караш. Как ти звучи следното - на извънградско моята дава разход 7.5/100, ако не превишавам 120. На градско разходът ми е приблизително x2. Служебната кола е със същия мотор като твоя и не съм забелязал да харчи кой знае колко по-малко, нищо че е "само" 1800 кубика. ADR моторът е по-еластичен в ниските обороти, но незнайно защо не постига по-голяма икономичност в тях противно на логиката. И все пак, ако не ръчкаш над 2800 оборота моторът ти ще работи в по-икономичен режим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам, мерси колега. Ще задържа малко ходенето по сервиз да видя какво ще каже колата в София и извън нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моята кола е а4 2004 1.8т,още е в гаранция и си я водя редовно на преглед(всяка година).

Колата харчи:

В градски условия 13-15/100км,зависи от задръстваничта (климатроника ми работи постоянно)

Извън градско гори при 130-150 км/ч постоянно подържана скорост 10-11/100км

при 100-120 9.5/100км

при 90-100 7/100км

Вие си преценете как са вашите коли,мочта си е от 1 година така (от както съм я купил)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после и аз реших, да взема отношение по темата, като горд собственик от една седмица на А4 1.8Т 98г. :ph34r: : според мен колеги, на пълно трябва да се вярва на техничиските параметри, които дава производителя! Защо, ще попитате? Ами просто, ще Ви отговоря: по каталог моята 150 коня я дават по-икономична от тази на баща ми която е същия мотор, но е без турбо сиреч 125кс. И на практика е така, защото през тази седмица съм минал 1200км. Когато я карам икономично-до 2500об./мин. средния разход е под 9л/100км. 95H, при почти равно съотношение градско и извън градско(с максимално скорост 100км/h ) Другата която е без турбина, дава при същото мое каране малко над 9л/100км. Но когато реша, да се изкефя на турбото, тогава направо сгъва резервоара-15/100км.!!! За сега това ми е впечатлението и определено не съжалявам, че скочих на 1.8Т въпреки, че много се колебаех заради разликата в харчлъка която се коментира. За отбелязване е, че катализаторът ми се струва позапушен в предвид 135000км. и свещите които е нормално да сменя. Не мисля, че ще стане по-икономична, но трябва да тръгне по-добре! Надявам се, да съм бил полезен. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...