Jump to content

Xenon + Check система = проблеми


mmaxx

Recommended Posts

Колеги , наскоро си сложих ксенон системка (фукам се :hilezh::hilezh::flehan: ) и всичко стана ок... е да ама... няколко дни карам , няма никакви проблеми.Днес обаче както си карам и изведнъж - "пиииииип" - и на таблото ми излиза иконка :hilezh: Изгоряла крушка.Но не тази която е за стоповете ами друга иконка (очевидно ще да е за фаровете)

гледах , гледах... габаритите светят... фаровете също... дали е възможно да е от ксенона? В смисъл доколкото знам харчи значително по-малко ток което може би отчита чек системата.Дали това е проблема или да търся някъде другаде причината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не търси другаде причината... :hilezh:

Ами тогава следва въпроса - как да се отстрани този досаден проблем? :hilezh: Тая иконка да свети постоянно... малко е дразнещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава следва въпроса - как да се отстрани този досаден проблем? :hilezh: Тая иконка да свети постоянно... малко е дразнещо...

Питай Инкози или Агент Смит те се справиха успешно са проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , наскоро си сложих ксенон системка (фукам се :huh::bia::P ) и всичко стана ок... е да ама... няколко дни карам , няма никакви проблеми.Днес обаче както си карам и изведнъж - "пиииииип" - и на таблото ми излиза иконка ;) Изгоряла крушка.Но не тази която е за стоповете ами друга иконка (очевидно ще да е за фаровете)

гледах , гледах... габаритите светят... фаровете също... дали е възможно да е от ксенона? В смисъл доколкото знам харчи значително по-малко ток което може би отчита чек системата.Дали това е проблема или да търся някъде другаде причината?

може и да е крушката на номера отзад или габаритите отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дългите работят ли?

Безпроблемно! А и преди да ги включиш няма как да ти отчете грешка :)

nikom габаритите светят екстра а за номера май от известно време си имам една изгоряла крушка дет така и не й отделих малко време :f_ck_you: ама пак не даваше грешка.Може да пробвам да я сменя , ако отчита например всички консуматори накуп може и от там да се оправят нещата :)

В краен случай - warning canceler

Редактирано от mmaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А всъщност някой да има идеи какво представлява този Warning canceler??? Защо ли имам чувството че е просто едно резисторче :hilezh: И къде се включва? Преди баласта или след него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем след като ми сложиха релета на фаровете и autocheck модула показваше че има изгоряла крушка винаги като включа на къси.

Лошото е, че писукаше и при всяко преминаване от дълги на къси, което е много изнервящо - е ти сиругно си го разбрал ;)

Проблема се реши за 5 мин. при мен - просто се огъва един крак на контролера за мерене на предните фарове за да не дава контакт.

Той се се намира в помощния панел (този под волана), а ето тук е описано всичко продробно - http://20v.org/light.htm#autocheck

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...