Jump to content

Течност за задната чистачка ?!?!


EXPLOSIVE

Recommended Posts

Казанчето за чистачките предни и задна едно ли е??? Защото задната пръскална спря да пръска, помпара я чуван но не пръска ..., а с предните няма проблем, което ме навежда на мисълта, че са две казанчета :bia: (а и някаде бях чел такова нещо) ... И ако са 2 казанчетата КАДЕ СЕ НАМИРА ТОВА ЗА ЗАДНАТА ЧИСТАЧКА :bia: колата е А3 8L 1.9TDI 98г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен ми се беше случвало подобно нещо ама се оправи от както си купих концентрат от OMV за -70 C - и малко го разредих

ако си сложил много разредена течност за чистачки може при тези ниски температури да е замръзнала в тръбичките и затова да не пръска имаче при мен си е едно казанчето ама съм на А4 98г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето е едно и за предни и задни.Ако не ти пръска отзад значи има проблем и той е или нещо се е измъкнали акто на колегата или е замръзнало както при мене.Препоръчвам ти да спреш да пръскаш на задното стъкло защото и при 2та варианта на повреда ще си навлечеш неприятности ,защото ако е запушено ще се създаде налягане и в един момент не знаеш на каде ще избие,обикновено се мокри салона.Ако можеш остави колата в гараш или понакгрей чистачката със сешоар,а и сипи по-концентрирана течност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето е едно и за предни и задни.Ако не ти пръска отзад значи има проблем и той е или нещо се е измъкнали акто на колегата или е замръзнало както при мене.Препоръчвам ти да спреш да пръскаш на задното стъкло защото и при 2та варианта на повреда ще си навлечеш неприятности ,защото ако е запушено ще се създаде налягане и в един момент не знаеш на каде ще избие,обикновено се мокри салона.Ако можеш остави колата в гараш или понакгрей чистачката със сешоар,а и сипи по-концентрирана течност

Колата ми стои в гараж, течноста е само концетрат до -30 (май толокобеше), ще видя какво става :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казанчето е едно и за предни и задни.Ако не ти пръска отзад значи има проблем и той е или нещо се е измъкнали акто на колегата или е замръзнало както при мене.Препоръчвам ти да спреш да пръскаш на задното стъкло защото и при 2та варианта на повреда ще си навлечеш неприятности ,защото ако е запушено ще се създаде налягане и в един момент не знаеш на каде ще избие,обикновено се мокри салона.Ако можеш остави колата в гараш или понакгрей чистачката със сешоар,а и сипи по-концентрирана течност

на мен пък казанчето ми е зад или пред десен стоп - на нивото на калника / т.е това за задната чистачка / ...най лесно е да проследиш по шума на помпата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък казанчето ми е зад или пред десен стоп - на нивото на калника / т.е това за задната чистачка / ...най лесно е да проследиш по шума на помпата

Малко по-точно да обясниш или снимка да пуснеш - защото по пътя на логиката е абсолютно безмислено да има две казанчета за едно и също нещо, така че малко се съмнявам... но ако го видя... и прилича на фабрично може да се убедя :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен пък казанчето ми е зад или пред десен стоп - на нивото на калника / т.е това за задната чистачка / ...най лесно е да проследиш по шума на помпата

Аз също съм с 2 казанчета, само че съм с А4 Авант.

Задното се намира в багажника в дясното отделение, където стои триъгълника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с 2 казанчета, само че съм с А4 Авант.

Задното се намира в багажника в дясното отделение, където стои триъгълника.

да де и аз съм комби , но триъгълника идеа си нямам къде стои

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с 2 казанчета, само че съм с А4 Авант.

Задното се намира в багажника в дясното отделение, където стои триъгълника.

Да попитам един смешен и тъп въпрос, понеже баща ми незнае откъде му се пуска задната чистачка :) , та да светнете мене, пък после аз ще го светна него.. :hilezh: :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лостчето за чистачките го буташ към таблото.Така е на всички коли с задна чистачка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

буташ го веднъж и ти е включена задната чистачка, ако натиснеш още (лостчето се връща), пускаш задната пръскалка.

Хиляди благодарности колега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам този проблем със задната чистачка. Като натисна се чува, но ефект нулев, даже като задържа повечко почва да пръска леко от предните... утре ще ходя да я гледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Колеги дайте идея за почистване на праскаклка, едната ми пръска много зле, пък другата пръска по стъклата на колата зад мен :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи щом се чува, машинката работи. Разгледай да няма някъде мокро, това значи, че маркучето изпуска (скъсано, извадило и т.н.) Другото което се сещам само незнам дали и при А3 е така, има един възвратен клапън, може той да се с скапал. Но това колега незнам дали го има в А3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...