Jump to content

Дисплея на таблото умря...


Djack_

Recommended Posts

Колата ми е А6 99г. 2.5TDI, проблема е в дисплея на бордовия компютър. Прекъснат ми е лентовя кабел от таблото към дисплея. Искам само да кажа ,че специално тук АУДИ са си оставили ръцете :respekt: . Не само,че лентовия кабел се разлепва с времето ами се състои и от две части пак слепени помежду си. И тук вече трагедията е пълна! :flipoff: Искам да попитам дали някой може да ми помогне или решението е само едно - друго табло.

Ще се радвам ако някой има някаква информация и може да бъде полезен с нещо. Благодаря ви предварително!

Редактирано от Djack_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той или ще работи само сутрин на студено или ново табло!Купих ново табло(втора употреба)смених само дисплея(така се наложи заради имобилайзера)и сега лятото съм сигурен,че ще го виждам само сутрин,още сега в тези студове след 1,5-2часа работа избледнява!

Съвета ми е:Ако ти се дават пари,купи си чисто ново табло или се примири!Едно от много слабите места на Ауди!

Редактирано от koky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно от много слабите места на Ауди!

Слабото място са спойките, но те се запояват отново. :stupid:

Краси, честито бре майна и за колата и за рождения ден и кога ще се съберем пак бе приятелю. :hilezh::stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабото място са спойките, но те се запояват отново. :bia:

Краси, честито бре майна и за колата и за рождения ден и кога ще се съберем пак бе приятелю. :respekt::)

Колата си е старата бе Кокич! Само проблема ми е нов! Спойката на кабелите е правихме и работеше ама за кратко,сега умря завинаги! Ако имам нов лентов кабел работата заспива но уви... А за събирането нямаш никакъв проблем. Разбираме се нещо и действаме! :)

Редактирано от Djack_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде е прекъснало, но може да се оправи. Ако лентовия ти кабел действително е от типа медна пътечка пресована м/у фолио може да се оправи. Внимателно се маха малък участък от единия слой преди и след прекъснатото място и със слаб поялник се калайдисва медното фолио вътре. После с многожилен (мек) проводник се запоява "байпасва". Правил съм на цяло табло - трябва много да се внимава с прегряването на лентовия кабел (топи се фолиото), но става без проблем. Ако обаче се окаже, че лентовия ти проводник вътре е от графитен тип, може да се поправи със специално токопороводящо лепило или паста. В този случай се зачиства само местото на пробива и се обмазва с лепилото (пастата). Самото лепило не помня как се казваше, но съм го купувал от Конрад (с/у баня Мадара) навремето.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи къде е прекъснало, но може да се оправи. Ако лентовия ти кабел действително е от типа медна пътечка пресована м/у фолио може да се оправи. Внимателно се маха малък участък от единия слой преди и след прекъснатото място и със слаб поялник се калайдисва медното фолио вътре. После с многожилен (мек) проводник се запоява "байпасва". Правил съм на цяло табло - трябва много да се внимава с прегряването на лентовия кабел (топи се фолиото), но става без проблем. Ако обаче се окаже, че лентовия ти проводник вътре е от графитен тип, може да се поправи със специално токопороводящо лепило или паста. В този случай се зачиства само местото на пробива и се обмазва с лепилото (пастата). Самото лепило не помня как се казваше, но съм го купувал от Конрад (с/у баня Мадара) навремето.

Tова което ми казваш е супер,но аз незнам кой може да ми го поправи. Ако можеш да ми помогнеш с нещо съм готов да заплатя за услугата . :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано идеята е ако можеш сам да си го поравиш :hilezh: - не е сложно. Лошото е, че съм зле с времето и немога да поема ангажимент да ти го оправя аз. Все пак като си свалял таблото от кой вид е лентовия кабел - с медно или графитено фолио? Ако можеш като свалиш таблото удари една снимка да видя точно къде се е прекъснал. Мисля, че има голям шанс с дружни усилия да се оправи :hilezh: Все пак си от Пловдив, а аз съм в София и май единствения начин за оправяне е дистанционния :bia:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разстоянието не е никакъв проблем. Аз мога да ти го пратя по много начини ,като например колегата HIMIKA да ти го даде. Пречка е това ,че трябва да се пробва на кола за да е сигурен човек,че има резултат направеното! Колега ти направо ми подобри настроението, с това че има шанс да заработи дисплея. Така няма да ми се налага да си купувам табло, на което проблена ще е почти същия! Ще проверя от кой тип ми е лентовия кабел и ще те информирам! :respekt:

Редактирано от Djack_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз имам проблем със смотания дисплей /избледнява и изчезва като се нагрее/ та попаднах на тия образи: http://www.tachopix.de

Цената не е малка, но е по-приемлива от закупуването на цяло ново табло. Проблема е пращането до там за ремонт и чакането да се върне, през което време колата ти е паметник.

ПС: тва в Конрад май беше сребърен проводящ лак....за тънки жички и тяхното оправяне е идеален.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Направихме таблото да свети без проблем,но само докато не загрее както трябва..... и пак в се вкарвам в големия филм! :flehan: Сутрин е като ново,също така и докато е студена , но проблема е в това ,че лентовия ми кабел е меко казано с напукани пътеки ама много меко казано! :D Та последвах съвета на колегата с немците и сега чакам нов дисплей с нов лентов кабел. Поне вече се надявам да забравя за този проблем.. :hilezh: Когато поправя този кусур обещавам да споделя резултата и колко ми е коствало като сума всичко. Засега обаче чакам дисплея с кабела от германия.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прати си таблото до там за ремонт...или си поръча диспей от тях??? Ако е второто бих се радвал да споделиш малко подробности, защото като вариант и мен ме интересува.

Редактирано от Neotrace
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не се е получило с ремонта на лентовия кабел. Каква цифра е нов дисплей с кабел? Можеш ли да пуснеш една снимка на старото табло с кабела да го разгледам по отблизо (след като си сложиш новото разбира се)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че не се е получило с ремонта на лентовия кабел. Каква цифра е нов дисплей с кабел? Можеш ли да пуснеш една снимка на старото табло с кабела да го разгледам по отблизо (след като си сложиш новото разбира се)?

и мен ме интересува този въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според линка дето съм дал по-горе ремонта заедно с дисплея струва 175 евро....остава колегата да сподели какво точно е направил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената ще ми дойде някъде около 170 евро както каза колегата, но като добавя към сметката и таксите по превода сумата ще нарастне още около 20 евро. За момента сме изяснили всичко по доставката , в понеделник парите се превеждат и чакам.... :flipoff: И аз нямам търпение да пристигне и да видя ,че резултата на финала ще си е заслужавал. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената ще ми дойде някъде около 170 евро както каза колегата, но като добавя към сметката и таксите по превода сумата ще нарастне още около 20 евро. За момента сме изяснили всичко по доставката , в понеделник парите се превеждат и чакам.... :gut: И аз нямам търпение да пристигне и да видя ,че резултата на финала ще си е заслужавал. :P

Ами успех тогава....ако всичко мине благополучно, ще те замоля да опишеш процедурата по поръчката, превода и т.н подробно, защото мисля и аз да се възползвам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами успех тогава....ако всичко мине благополучно, ще те замоля да опишеш процедурата по поръчката, превода и т.н подробно, защото мисля и аз да се възползвам:)

Благодаря! :hilezh: Дано си оправдае всичките усилия този ремонт! Обещавам да направим снимков материал на цялата процедура с подмяната на дисплея и лентовия кабел! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес пристигна новия дисплей с новия лентов кабел и довечера предстои монтирането му. Надявам се всичко да мине успешно и благополучно и проблема да се реши за близките....... 5-6 години :hilezh: Еми това е очаквайте снимки и дано да имам успех с начинанието! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТАБЛОТО РАБОТИ! :blink: Искам да искажа специални благодарности на колегата ggatwo и майстора на електрониката Игор!!! За мен той е много голям специалист и още по-голям ЧОВЕК! :huh::huh:;);) Благодарение на тези колеги и не малка доза риск успяхме да възстановим таблото и в частност дисплея в безупречен вид. Костваше не малко пари това удоволствие да го видя да работи и то не както и да е, а без никаква забележка! Но кефа цена няма,нали така :D В момента имам чувството,че карам друга кола. Информацията на таблото се разчита без грам излишно напрягане, както междувпрочем е и идеята заложена още при проектирането на колата.... Тука искам да отбележа и подобрението което Игор забеляза по отношение на залепването на лентовия кабел към самия дисплей което е направено от германците(а те са го поръчали на китайците) и намалянето на вероятността от разлепване и напукване на пътеките отново. Но това само времето ще го покаже! ;)

Сега обаче се радвам на това,което постигнахме днес. А то не е малко.... за нашите скромни възможности.

Ето и малко снимки. Открийте разликите... http://picasaweb.google.com/gga.one/AudiA6DisplayRepair

Редактирано от Djack_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...