Jump to content

VAG COM


Recommended Posts

Искам да Ви попитам колеги относно VAG COM не съм много в час така че ме извенете ако бъркам нещууу взех си кабел и ми записаха една версия на програмата BETA 0.81 разполага с около 3000 кода искам да си запиша някоя по нова версия и да ми са отключени опциите ако може де БЛАГОДАРСКО предварително :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да Ви попитам колеги относно VAG COM не съм много в час така че ме извенете ако бъркам нещууу взех си кабел и ми записаха една версия на програмата BETA 0.81 разполага с около 3000 кода искам да си запиша някоя по нова версия и да ми са отключени опциите ако може де БЛАГОДАРСКО предварително :bia:

ЕЙ ТОВА Е МОЯТА ПАПКА, ЗАПОВЯДАЙ ТЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обясни моля те как да кракна веднъж завинаги тоя VAG COM 409.1 ??? И аз имам същия крак и същата версия 409.1 като твоята, но на всяко отделно действие с програмата трябва отново да я активирам, защото се връща в unregistered състояние! Мерси предварително! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега обясни моля те как да кракна веднъж завинаги тоя VAG COM 409.1 ??? И аз имам същия крак и същата версия 409.1 като твоята, но на всяко отделно действие с програмата трябва отново да я активирам, защото се връща в unregistered състояние! Мерси предварително! :bia:

Сега вече мисля че няма да стане... 409.1 се краква с този крак, като първият път инсталната на компа, при първото пускане на програмата, при първата кола трябва да я пуснеш на АУТО-СКАН и от тук на татък тя не се заключва... Но сега си е набила в Уина файлове който можеш да изтриеш само с преинсталация. Гледайте към 311.2, няма почти никаква разлика от 409.1, а при това има и кей генератор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече мисля че няма да стане... 409.1 се краква с този крак, като първият път инсталната на компа, при първото пускане на програмата, при първата кола трябва да я пуснеш на АУТО-СКАН и от тук на татък тя не се заключва... Но сега си е набила в Уина файлове който можеш да изтриеш само с преинсталация. Гледайте към 311.2, няма почти никаква разлика от 409.1, а при това има и кей генератор...

Мерси така и ще направя. Уиндоуса не ми се преинсталирва, че си работи. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега това се казва Service Reminder function и с нея може да се извършва changing the service intervals. Ако работиш с 311 версия на ваг ком ето наръчника, той е за 409 версия, но разликите са малки. http://www.ross-tech.net/vag-com/download/...Manual4090d.pdf отваряш на страница 25 или 26 и четеш как става номераТи с коя версия си? Можеш ли да триеш кодовете за грешки един по един? Има ли функция за сканиране и изтриване на цяло? Clear All DTCs functions за ей това говоря него го няма във версия 311

Сега вече мисля че няма да стане... 409.1 се краква с този крак, като първият път инсталната на компа, при първото пускане на програмата, при първата кола трябва да я пуснеш на АУТО-СКАН и от тук на татък тя не се заключва... Но сега си е набила в Уина файлове който можеш да изтриеш само с преинсталация. Гледайте към 311.2, няма почти никаква разлика от 409.1, а при това има и кей генератор...
Може ли да поясниш по-подробно как се краква версия 409.1 и дали с тоя крак за 409.0 който е в твоята директория ще стане номера

Иво

Редактирано от ivodivo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eми, инсталираш програмата, пускаш крака и пускаш програмата първият път на Ауто-скан и от тук на татък нямаш проблеми... Но задължително първият път, ако си инсталирал до сега 409.1 и си се пробвал по някакъв друг начин, сега вече няма да стане кракването...

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Колега, би ли ми препоръчал подходящ VAG COM за AUDI A4 1,8T 2001?

И 311.2 ще ти върши работа... Изтегли си я и действай :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
А има ли от къде да видя дали километрите на една кола са реални и ако не да се разбере колко са реалните?

Има...ако има сервизна книжка, но и тогава не е сигурно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли от къде да видя дали километрите на една кола са реални и ако не да се разбере колко са реалните?

В някои случай може.

Част от TDI екутата пазат подобна информация, макар и косвенно.

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/appl...en.html#mileage

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои случай може.

Част от TDI екутата пазат подобна информация, макар и косвенно.

http://www.ross-tech.com/vag-com/tour/appl...en.html#mileage

Мерси колега

Мога ли да направя колата да се заключва след достигане на 10км/ч. Тук колега от форума си беше направил А4-ката ако не се лъжа, но незнам мойта дали може. Рових се из програмата, питах насам натам но нищо. Някакви идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 409.1 съм и не разбрах как да си оправя сервизната инспекция.Гледах *.пдф инструкциите нищо не разбрах.Помагайте че ми останаха само 4500км и влизам в сервизна инспекция.А по принцип като вляза нещо кофти на колата ще и стане ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 409.1 съм и не разбрах как да си оправя сервизната инспекция.Гледах *.пдф инструкциите нищо не разбрах.Помагайте че ми останаха само 4500км и влизам в сервизна инспекция.А по принцип като вляза нещо кофти на колата ще и стане ли?

Все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да направя колата да се заключва след достигане на 10км/ч. Тук колега от форума си беше направил А4-ката ако не се лъжа, но незнам мойта дали може. Рових се из програмата, питах насам натам но нищо. Някакви идеи?

Мишо от Горубляне активира моята да се заключва при достигане на 30 км/ч. Функцията съществува в софтуеъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо от Горубляне активира моята да се заключва при достигане на 30 км/ч. Функцията съществува в софтуеъра.

Е хубаво ама не съм от София. Ще го мъча и ще се надявам да намеря от някъде информация..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Колега това се казва Service Reminder function и с нея може да се извършва changing the service intervals. Ако работиш с 311 версия на ваг ком ето наръчника, той е за 409 версия, но разликите са малки. http://www.ross-tech.net/vag-com/download/...Manual4090d.pdf отваряш на страница 25 или 26 и четеш как става номераТи с коя версия си? Можеш ли да триеш кодовете за грешки един по един? Има ли функция за сканиране и изтриване на цяло? Clear All DTCs functions за ей това говоря него го няма във версия 311 Може ли да поясниш по-подробно как се краква версия 409.1 и дали с тоя крак за 409.0 който е в твоята директория ще стане номера

Иво

Не мога да ги отворя тия инструкции.Някой може ли с две думи да каже каде да вляза и какво да направя с версия 303-1 съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ги отворя тия инструкции.Някой може ли с две думи да каже каде да вляза и какво да направя с версия 303-1 съм

http://wiki.ross-tech.com/index.php/Audi_A3/S3_%288L%29

Това колега е точно за твоят автомобил... Тук ще научиш къде какво можеш да правиш...

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега полезен линк.Само да ме насочиш каде точно да погледна за моят случай че съм много бос ама съм се надахал да чета и да се науча.Просто ми дай малко напътствия в кой контролер къде и какво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега полезен линк.Само да ме насочиш каде точно да погледна за моят случай че съм много бос ама съм се надахал да чета и да се науча.Просто ми дай малко напътствия в кой контролер къде и какво

При теб колега, сервизните се зануляват от тук:

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/applications_screen.html

Влизаш на SRI Reset:

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/sri-reset.html

И от горе му задаваш какъв агрегат има твоят автомобил... Пишеш новите данни и си готов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...