Jump to content

Максимална скорост А3


isxxx

Recommended Posts

От скоро съм с А3 1.8Т 150кс. Тези дни реших да я опъна да видя колко може и уви. Хвана само 200км ;) . Кажете нормално ли е или е възможно да има някакъв проблем с турбото или нещо друго?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм с А3 1.8Т 150кс. Тези дни реших да я опъна да видя колко може и уви. Хвана само 200км ;) . Кажете нормално ли е или е възможно да има някакъв проблем с турбото или нещо друго?

Благодаря.

По кое засичаш,по километража или климатроника?Мойта е 1.9 ТДИ 110к.с. и съм я опъвал до към 210.За твойта съм чувал за по голяма максимална скорост!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро съм с А3 1.8Т 150кс. Тези дни реших да я опъна да видя колко може и уви. Хвана само 200км :rolleyes: . Кажете нормално ли е или е възможно да има някакъв проблем с турбото или нещо друго?

Благодаря.

По километраж трябва да може доста повече - аз моята съм я тествал до 220 покилометраж, с пуснат климатроник, а можеше и още, но просто ме досташа.

Инак по документи май към 220 дават, то е ясно, че километражите при тия скорости яко.

П.С. И внимателно, че с тия скорости особено в Бг си е опасно, аз втори пат не бих се пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с А3 1.8Т и положението е следното:

- като бях с стандартния чип по километраж максимална скорост 230км/ч (на входа на София от маг. Тракия), а на климатроника показваще 210км/ч, което е вярното.

- след слагането на чип по километраж 240-245км/ч на климатроника 216-218км/ч.

Стандартно има ограничение, фабрично на 210км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че я пробвах без климатроник.Колата набира бързо и като стигне до 200км спира с набирането. А между другото имат ли някакво значението джантите,защото са 16". Възможно ли е турбото да има нужда от чистене?

Колега за скоростите си прав.С тея "аутобани" в БГ.

Ако има някой друг стигнал до "краен предел" със своята да пише също,ще е добре да знаем кой колко може !

Благодаря колеги,че отзовахте така бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старата А3-ка на баща ми 1.9 ТДИ 110 коня вдигаше по километраж малко над 220

http://store2.data.bg/gomnio/DSC00702.JPG тука не е изпъната до край

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно затова пуснах темата. Вдига само 200 а е като нова.Надявам се някой да знае причината,съмнявам се това да е max-a.

Thanks

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с А3 1.8Т и положението е следното:

- като бях с стандартния чип по километраж максимална скорост 230км/ч (на входа на София от маг. Тракия), а на климатроника показваще 210км/ч, което е вярното.

- след слагането на чип по километраж 240-245км/ч на климатроника 216-218км/ч.

Стандартно има ограничение, фабрично на 210км/ч.

Как така по климатроника се гледате с колко карате???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 1.8 (без Т) съм вдигал 200 и няколко по километраж, ама втори път не мисля да тествам освен ако не съм на максимална писта, а що се отнася до проблема ти колега, мисля, че няма от какво да се притесняваш, ако колата не ти прави проблеми на по-ниски скорости, надали ще да е от турбото. То не играе роля само в скоростите над 200 км/ч а в зависимост от оборотите (предполагам от около 2000 до 6000-6500 оборота). Така че карай, и да не те бърка за километража, дали ще вдигнеш за 20 секунди 200 или 220 няма да има значение за по-бързото стигане до тестинацията ти :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с А3 1.8Т и положението е следното:

- като бях с стандартния чип по километраж максимална скорост 230км/ч (на входа на София от маг. Тракия), а на климатроника показваще 210км/ч, което е вярното.

- след слагането на чип по километраж 240-245км/ч на климатроника 216-218км/ч.

Стандартно има ограничение, фабрично на 210км/ч.

Eхехе на входа на София по маг Тракия. И само толкова, Та то там има изнанадолнище беее, то1но като излезеш на правата. Аз на излизане от София права 200 че съм с дизел и е баир малеееее като качваш моста :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивчивостта,а ако някой знае евентуална причина за "проблема" да пише.

Иначе кажете кой колко е вдигал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eхехе на входа на София по маг Тракия. И само толкова, Та то там има изнанадолнище беее, то1но като излезеш на правата. Аз на излизане от София права 200 че съм с дизел и е баир малеееее като качваш моста :wall:

Колега,

200 ти е по километраж, което е около 180 реално.

Пробвай и по наклона да се засилиш да видим колко ще вдигнеш.

Не знам дали ти знаеш но до 200км/ч е едно а нагоре съвсем друго ....... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди месец си взех А3 1.8 125к.с (смених всичко ремаци,ролки,масла....).Живея в Сф но в момента съм в Пловдов студент,миналате седмица тръгнах за Пл. карах си нормално(радвах се на борд-ком., климатроника и др.).Минах Пазарджик и има една мн готина права"хасвалта" е супер и реших да я провам :hilezh: педала до ламарина и след млако 220h тамън съм се наскубал и гаджето като видя и почна да мрънка.Но колата можеше и още(като се пребирам за Сф ще има пак тест драив)

Такаче колега според мен или колата има проблем или ти(страх да натискаш педала)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с А3 1.8 Turbo (150hp поне засега) и като отивах към морето миналото лято на магистралата прди Бургас хванах 235км/ч а си мисля че можеше и още малко <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам 1.8Т Авант 150 к.с. По километраж съм я изпъвал до 245!!! и то 6-7 пъти, което по климатроника е около 220-225 реално.

Аз карам 1.8Т Авант 150 к.с. По километраж съм я изпъвал до 245!!! и то 6-7 пъти, което по климатроника е около 220-225 реално.
Аз карам 1.8Т Авант 150 к.с. По километраж съм я изпъвал до 245!!! и то 6-7 пъти, което по климатроника е около 220-225 реално.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не са ли малко малки тези макс. скорости, които сте достигнали ? Като се има впредвид, че с мойта Skoda Fabia 1.4 TDI, която е комби, с 4 човека и багаж за морето си държеше 190-195км без проблем, а е под 90к.с., та TDI-тата по 110к.с. не би трябвало да имат проблем с 200+ км. Едно време имах 90-ка 2.0 V5 четиривратка и с нея съм правил 215км с четири човека пак, но имаше още малко възможност да се понапъне - просто ми се изпотиха ръцете :multi: ! Иначе съвсем отскоро съм собственик на А3 1.8Т и като се постопли ще направя едно кръгче до Пловдив да видя колко вдига и ще си призная тук - за момента съм пробвал само, че на 1-ва прави 70км, но до 10-ина дни мисля да я чипна.

П.С разбира се става дума за стойности по скоростомера, защото гледам че явно има разлика ама знам ли !?

Редактирано от PiMPi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при скорости над 200 отклонението може да е повече и от 20, затова се гледа на дисплея на климатроника.

Реално при 190 Фабията се е движела с не повече от 178-180.

Поздрави :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при скорости над 200 отклонението може да е повече и от 20, затова се гледа на дисплея на климатроника.

Реално при 190 Фабията се е движела с не повече от 178-180.

Поздрави :)

Е добре де защо на скоростомера да не е вярно, а на климатроника ще е ? 2 са датчиците ли ? Пък и дори и така да е пак по скоростомера би трябвало да минават над 200 нали ?

Редактирано от PiMPi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С на едно приятелче А4-та(1997),която е 1,8Т съм вдигал 245 по километраж и по надолнище. Иначе по равно си държи 200-210 без проблем и може още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега при скорости над 200 отклонението може да е повече и от 20, затова се гледа на дисплея на климатроника.

Реално при 190 Фабията се е движела с не повече от 178-180.

Поздрави :respekt:

Колега, и климатроника не отчита вярно. Истината е да се засече с GPS или някъв радар. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и климатроника не отчита вярно. Истината е да се засече с GPS или някъв радар. :respekt:

И аз това имах впредвид, защото иначе излиза, че климатроника отчита скоростта абсолютно независимо от скоростомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...