Jump to content

Странна работа


johncarson

Recommended Posts

получих доста странен резултат при засичането на разхода (извънградско):

при скорост ~90-130 без използване на 5-та - 5.25 (имах проблем с 5-та и по магистралата само на 4-та)

при скорост ~120 на 5-та - 6.1

Учудих се много при положение, че на 5-та е логично да даде по-нисък разход при извънградско, по-голямата част от което по магистрала.

Някой може ли да посочи логично обяснение? По колата друго освен въпросната 5-та не е пипано и двете засечки са в рамките на една седмица. Вярно, че маршрутите са различни, но като стил на каране е същото, същото е и горивото и начина на засичане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено и околната темепература е била същата. И горивото е било същото. От същата партида (по сертификат).

Абе, ясно. Чиста проба - лабораторен експеримент. Дай протоколите и да мислим. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със засичането на разход като вземеш за основа показанията на бензиноколонката си е пълна лъжа! Как засичам аз - пълня догоре резервоара от къщи с бутилки (10л.) после на дестинацията същата процедура. Така ми става ясно колко е изхарчила. На бензиностанциите винаги е различно. А на газ какви аномалии съм отчитал от бензиностанция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със засичането на разход като вземеш за основа показанията на бензиноколонката си е пълна лъжа! Как засичам аз - пълня догоре резервоара от къщи с бутилки (10л.) после на дестинацията същата процедура. Така ми става ясно колко е изхарчила. На бензиностанциите винаги е различно. А на газ какви аномалии съм отчитал от бензиностанция...
ще зареждам вече само на оная колонка, според която са сипали по-малко, на разхода в лева добре ще се отрази със сигурност.
Естествено и околната темепература е била същата. И горивото е било същото. От същата партида (по сертификат). Абе, ясно. Чиста проба - лабораторен експеримент. Дай протоколите и да мислим. :flipoff:
разбира се, че беше същата температурата, само за средната влажност не съм сигурен :steinigung:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...