Jump to content

проблем с климатроника!!!


Recommended Posts

Здравейте,някой знае ли защо като си включа климатроника на AUTO се включват и вентилаторите на радиатора,Вследствие не достига повече от 60 градуса и си пътувам на студено,а да не говорим за другите последствия.Колата е в подписа ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми защото трябва ниска температура на изпарителя за да изпари фреона. Трябва да се притесняваш като не ти се включи вентилатора :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте' date='някой знае ли защо като си включа климатроника на AUTO се включват и вентилаторите на радиатора,Вследствие не достига повече от 60 градуса и си пътувам на студено,а да не говорим за другите последствия.Колата е в подписа ми...[/quote']

Смени си термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз го имах същия проблем, пускам парното и стрелката пада на 70...

...смени си термостата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това беше първото нещо което направих и се оказа че термостата си е оригиналния и си работи перфектно,но нищо-поне имам нов термостат.(Wahler - 26 лв. от магазин на бул."Черни връх").Така че е от нещо друго,но идея си нямам от кво...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

възможно е да вкарва отнякъде паразитен плюс и да ги задейства...

трябва да се закопаш и да мериш, и после по теля, по теля....та там...

наскоро имах случай на залепнала шина в таблото-като извадеше пича ключа от стартера и перката айдееееее до безкрайност+муфата на компресора-щрак.

и акуто отиваше за минутки...

колата беше един пасатор с климатроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе странното е че се задействат само като е на auto.Като го изключа и го вкл. на manual всичко си е ок...странна история...дайте добри майстори на климатици да им го закарам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вентилатора трябва да си включва при включване на климатика , проблема ти е нещо с датчиците предполагам че върти вентилатора 1степен повече и затова не ти загрява нормално

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде да намеря добър сервиз да ми ги проверят термостатите ' date='както и този на перките и ако трябва да ги сменям[/quote']

Bosch-a хващаш пътя за Долно Езерово и малко преди да излезнеш от Бургас ще го видиш вляво след около 200м има място за обръщане, обръщаш и си там :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вентилатора трябва да си включва при включване на климатика ' date=' проблема ти е нещо с датчиците предполагам че върти вентилатора 1степен повече и затова не ти загрява нормално[/quote']

значи е нормално като включа климатроника да се задействат и перките на вентилатора на радиатора??? :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

термостата не може да се провери... той или работи или не работи... сменяш го с нов и проверяваш дали ще работи.. моя го смених за 17 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че температурата която показва на таблото не е еднаква с тази която мери датчика за вкл. на перките.,защото перките се вкл.когато на таблото сочи малко над 70 г. а после се вдига ,въпреки че п.работят.Малко след това Т пада...Абе важното е че след смяна на термостата нещата се поправиха и вчера пътувах до Търново на разходка на топло!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...