Jump to content

Вибраци и резонанс от гърнета на А41,9TDI


KAD

Recommended Posts

Колеги колата е автоматик ,когато е на свободна или на паркинг проблеми минимални , когато вкл.на директ и държа спира4ката се чува един резонас от пода и направо отка4ам .Понеже съм от Варна ходих за гърнетат до сервиза за ауспухи до читалище маяковски те ми викат всичко е океи но като я гледаха колата работе6е на тихи обороти на свободна,сменил сам каквото има за смяна тампони по двг кутия и т.н.и няма и няма.МОЖЕ ЛИ МЕКАТА ВРЪЗКА ДА СЕ Е ПРЕЦАКАЛА И ОТ ТАМ ДА Е ПРОБЛЕМА ако е така даите свестен сервиз в ВАРНА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МОЖЕ ЛИ МЕКАТА ВРЪЗКА ДА СЕ Е ПРЕЦАКАЛА И ОТ ТАМ ДА Е ПРОБЛЕМА ако е така даите свестен сервиз в ВАРНА

95% проблема е точно там. Търси си втора употреба оригинална. Не си взимай турска, италианска, испанска и т.н. от БГ щото ще се вкараш в приключение. Другият вариант е да си монтираш втора мека връзка след катализатора, но това е по-лошото решение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз ще ти дам малко по-друг акъл.

Вземи друга мека(нова или стара) връзка но махни и катализатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и си огледай тампоните на двигателя

сменил съм ги и точно при подаване на газ към 1200 оборота пак се усеща резонанс над тях нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблемът ти можеби е вътрешно каре, изненадата е че върви заедно с полуоската, цената в Ауто+ е 400лв, в Юнитрейд - 770лв...

При мен беше същото, смених и заспа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега почти съм сигурен, че са ти ниски оборотите на празен ход. Недей бърза да се вкарваш във излишни разходи с меки връзки и т.н. Имах същите вибрации и аз като тебе си помислих я тампон,я мека връзка. Ходих при арабите до ВиК и ми смениха меката връзка. Резултат имаше, но само за около 50 км и пак същите вибрации, и ненужна смяна на мека връзка. Сложи крак върху ауспуха и ако усетиш доста вибрации ( направо да ти се мести крака по ауспуха, но без да се отпускаш тежестта върху него ) има два варианта: ниски обороти или тампони на мотора. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Колега почти съм сигурен, че са ти ниски оборотите на празен ход. Недей бърза да се вкарваш във излишни разходи с меки връзки и т.н. Имах същите вибрации и аз като тебе си помислих я тампон,я мека връзка. Ходих при арабите до ВиК и ми смениха меката връзка. Резултат имаше, но само за около 50 км и пак същите вибрации, и ненужна смяна на мека връзка. Сложи крак върху ауспуха и ако усетиш доста вибрации ( направо да ти се мести крака по ауспуха, но без да се отпускаш тежестта върху него ) има два варианта: ниски обороти или тампони на мотора. :hilezh:

колега извинявам се за късния въпрос ... благодаря за отговора проблема остана следния когато колата е студена аспуха отзад се тресе и резонират гърнетата когато загрее всичко си идва на мястото остава само изръмжаването м/у 1100/1300 оборота .когато е студена колата и отворя капака на двигатела мотора не мърда но след меката връзка гърнетата играят мнениЕ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
Колега почти съм сигурен, че са ти ниски оборотите на празен ход. Недей бърза да се вкарваш във излишни разходи с меки връзки и т.н. Имах същите вибрации и аз като тебе си помислих я тампон,я мека връзка. Ходих при арабите до ВиК и ми смениха меката връзка. Резултат имаше, но само за около 50 км и пак същите вибрации, и ненужна смяна на мека връзка. Сложи крак върху ауспуха и ако усетиш доста вибрации ( направо да ти се мести крака по ауспуха, но без да се отпускаш тежестта върху него ) има два варианта: ниски обороти или тампони на мотора. :multi:

колега как да си коригирам оборотите на паразен ход и твоите колко са

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...