Jump to content

Ксенон система


plkochev

Recommended Posts

Какъв ксенон сложи, от колега ли го взе? Евентуално какви парички ти е излязло и доволен ли си :lol: Като разпит стана ... :) И аз съм мислил да слагам, но не съм сигурен дали с тия релефни стъкла няма да се заслепяват колите насреща :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 89
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Взех ги от приятел, крушките са H4-2, сирек ксенон на късите, халоген на дългите, имам дневни светлини с намалени дълги - DRL и по този начин се запазиха всички функции. Първоначалните ми впечатления са, че се регулират прилично, снопът лъчи е концентриран и няма разсейки, то моите рефлктори са зле и въпреки това ефектът е налице.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

А ксенон на халогените на Б3 някой слагал ли е? Имам в предвид тези обикновенните оригинални халогени за б3, без лупи които са. Мисля, че би изглеждало много добре да има ксенон и там, но дали отсреща няма да искат да скачат на бой :hilezh:

И още един въпрос, който не е за тук, но в темата за стоповете по-горе никой не влиза и не мога да получа отговор:

Става въпрос за светлината на стоповете. Незнам дали ви е правило впечатление, но червеното на стоповете не е наситено червено, ами нещо между оранжево и червено. До колкото съм чувал това се прави с причина, но незнам каква.

Мисля да си сменям третия стоп, който е с жична крушка с такъв с диоди и той ще свети ярко червено, та мисля да си взема и крушки, които да светят в червено за да се получи наситено червен цвят и на стоповете. Има ли някаква причина да не го правя? Примерно да е забранено или така колата да се вижда по-трудно нощем или нещо такова?

Редактирано от sloter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би малко тъп въпрос ама да питам а дали няма да стане тази лупа да се вгради във фара

http://www.bktuning.net/Photos/Xenon/proje...ixenonoptic.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би малко тъп въпрос ама да питам а дали няма да стане тази лупа да се вгради във фара

http://www.bktuning.net/Photos/Xenon/proje...ixenonoptic.jpg

дори и да я вградиш,какъв ще е ефекта,ако си забелязал на фаровете с лупи стъклото е гладко(няма ги чертите по стъклото като на тези без лупи)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ето един сайт в който има доста снимки на различни автомобили с монтиран вторичен ксенон.

http://xenon.gate.r.bg/photo/KOLI/album/index.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото съм чел и аз 5200к е най-добре да се сложи свети бяло пък и сега гледам би-ксенона го продавата по 130-150 лв,а само ксенона по 100лв. http://www.xenonplovdiv.com/2009/11/%D0%BA...BD%D1%8A%D1%82/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...с изключение на това,че реално нямаш дълги,нали!? :flehan:

То за имане - има, ама бледнеят пред ксенона, обмислях вариант да ги пусна заедно да светят, ма покрай тея студове не ми се захваща с нищо :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта на Inkozi видях едно B4 с ксенон който не свети правилно, и който е пример за "заслепяващ" ксенон.

bwy1265970796z.jpg bfi1265970825p.jpg

Тая "издутина" НЕ трябва да я има. Точно тя заслепява.

А ето и как трябва да е. (качеството на снимките не е хубаво, снимани са с телефон)

jdv1265970848c.jpg rgh1265970868i.jpg

bfi1265972057u.jpg viu1265972011m.jpg

Още информация коя биксенон крушка как свети в тая тема

http://audibg.com/forum/index.php?s=&s...t&p=1021531

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти точно на Явор ксенончето показа! ;)

Моята е да. Веднага след монтажа. Именно заради това заслепяване почти половин нощ след това съм си играл да настройвам фаровете. За съжаление не се получи точно както го исках, но хубавото е, че имам регулиране на височините на фаровете, което допълнително ми помогна, да намаля неприятния ефект на ксенон сложен на рефлекторен фар.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко рязане на ламаринката от едната страна и добавяне на друга ламаринка отдолу на процепа, и ще можеш да си ги нагласиш както трябва. :hilezh: Ако знаеш колко съм преправял крушката докато постигна правилния резултат. Вече бих казал, че съм мастор на биксенона. :respekt: Тук с един комшия сме маниаци на тема фарове, и докато не светнаха като хората не ги оставихме. Махане, слагане, рязане, добавяне, фокусиране. Ама вече им хванахме цаката. :hilezh:

Редактирано от penmark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е добре. Никога не е късно за полезни съвети и идеи. Рядко са хората, които мислят, че не са сами на пътя.

За мен доказателството, че съм постигнал резултат с настройките беше, когато колегите срещу мен спряха да ми пресветват.

Редактирано от Inkozi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...