Jump to content

ДВД-рекордер


Recommended Posts

Имам един рекордер на 4-5 години, ама вече не ще да бачка.

Отворих го с идеята да му почистя четеца, защото така бях правил с една уредба, още по-стара, но уви, оказа се, че вътре има една ДВД-записвачка, като за компютрите :)

Някой има ли идея, ако купя от магазина една такава/за комп./ за 50лв. и я хакна в двд-то дали ще стане- място за захващане има?!

И трябва ли да търся точно JVC, каквото е двд-то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Някой има ли идея, ако купя от магазина една такава/за комп./ за 50лв. и я хакна в двд-то дали ще стане- място за захващане има? ...

Нямаш ли някоя от стационарен комп, да пробваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% ще стане ако е стандартна.

Може да се наложи първо да я "регионираш" на ПЦ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам, ама не смея да си правя проби с нея :motz:

Гризли, какво значи да я "регионирам" на ПЦ-то????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Взех едно LG-двд записвачка за 45лв., сега ще пробвам и ще пиша, да знаят колегите, ако им се случи!

Редактирано от BADJO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шест часа по-късно- НЕ СТАНА- не се отваря само/нито с дистанцията, нито от копчето/, директно изписва "диск ерор" и те така..... :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шест часа по-късно- НЕ СТАНА- не се отваря само/нито с дистанцията, нито от копчето/, директно изписва "диск ерор" и те така..... :blink:

Неможе ли да изкормиш само оптиката от новата и да я сложиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шест часа по-късно- НЕ СТАНА- не се отваря само/нито с дистанцията, нито от копчето/, директно изписва "диск ерор" и те така..... :)

А регионира ли я?

Идеята е че България сме 2ри регион ДВД и това трябва да се укаже на самата записвачка. Тя е заключена с региона си към другия хардуер който също е втори регион.

За целта:

Слагаш новото устройство на ПЦто у пускаш да плейва някой фабричен диск "регион 2". Тогава софтуера ще ти каже че трябва да сетне регион 2 - ти казваш ОК и готово. Така сетната записвачката трябва да бачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще успея да го направя, чак толкова не съм запознат с електрониката и ме е шубе да не изпочупя всичко :)

Всъщност, аз отворих и оригиналната записвачка/ която си беше на двд-то/, и е доста по-сложна от тези, които продават за компютрите!?!

Защото е за двд ли, защото има стерео тунер, през който да си прекараш тв-програмите ли, макар и отделно да е - нямам идея!?!

Мислех, че ще е по-лесно, сменям едната записвачка с нова и готово, ама не се оказа така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех, че ще е по-лесно, сменям едната записвачка с нова и готово, ама не се оказа така.

Точно така трябва да стане. Правил съм го веднъж но не със записвачка.

Нищо особено не се иска. Само да я включиш в компютър и да пуснеш ФАБРИЧЕН диск да тръгне веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...