Jump to content

Графика от Ваг-Ком


MadRacer

Recommended Posts

Днес направих едно стартче като записвах данните във лог файлче. Драснах после и графика: И извода е следния не карайте на втора със 73 защото разхода е 33.46 л/100. :hilezh: Колата е А4 1.8 ADR.

post-15815-1210353505_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги правите тия логове и графики?

Логовете май знам как, ама я светни незнаещите как стават на графика :)

.....

Като гледам Excel тва онова :hilezh:

Редактирано от krasi85_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За логовете ясно ... избирате канала на който искате да правите лог ... старт и вече се записват данните. След това лог файла се отваря с excel и му се прави графика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес направих едно стартче като записвах данните във лог файлче. Драснах после и графика: И извода е следния не карайте на втора със 73 защото разхода е 33.46 л/100. :blink: Колата е А4 1.8 ADR.

Колега бе колко ти харчи тая кола според графиката над 20л/100км? Да няма някъде грешка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Скоро ще направя едно опитче. Ще я пробвам извънградско на 5та предавка с няколко различни скорости и ще преценя с колко е най на далавера да се кара. 90 - 100 - 120 - 130

Редактирано от MadRacer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега - не е съвсем коректна информацията по отношение на разхода - би трябвало да е не функция от времето, а от изминатия път (и респективно скоростта), т.е. при по-висока скорост - разхода измерен в литри на 100 км. пада :alien:

Колкото до оптималната скорост за каране - индивидуално е за всеки двигател и мисля (поне е логично), че е в диапазона на обороти около максималния въртящ момент :alien:

Редактирано от Viper
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И извода е следния не карайте на втора със 73 защото разхода е 33.46 л/100.
Да си коригирам грешката... значи посочения разход не е за 100км, а за 1час ... което ще рече че за 100км ще е 45.8л.

Всичките изводи са грешни. Това са моментни резултати при ускоряване на ХХХ килограма маса. Няма начин да ги направиш "на 100" или "на час" защото това значи един час непрекъснато да ускоряваш от 0 до 100 за 12 сек., след това спирачки и от начало. Което ако не си изпитател няма как да стане.

Скоро ще направя едно опитче. Ще я пробвам извънградско на 5та предавка с няколко различни скорости и ще преценя с колко е най на далавера да се кара. 90 - 100 - 120 - 130

Естествено че при 90 км/ч е най-икономично. А още по-добре при 60 км/ч. Проста аеродинамика.

Според мен за тези обороти около 6000об/мин. е възможен този разход.

Не оборотите правят разхода а натоварването (мощността).

Иначе графиката е прекрасна. И аз обичам такива картинки. ;)

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук наистина си много прав ... ако бях я задържал на тези обороти на тази предавка ... разхода щеше да се промени. Но за това кога е най икономична ... ако се кара със 60км/ч на пета едва ли ще е най икономичния режим ... просто двигателя няма да работи в номинални обороти което значи по голям разход ... има компромис между аеродинамиката и оборотите на мотора и такмо това ще потарся някой ден.

Лично мнение може и да не съм прав ... машината ще покаже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод на най-икономичната скорост ...

Правил съм експериментът с 307-ца hdi и аз си мислех, че най-икономично ще е на пета с 90кмч.

Включих компа на моментен разход и експериментирах с предавките и различни обороти, каква е най-ниската стойност, която може да се поддържа...

Оказа се, че най-ниското число е около 70кмч. на четвърта , не помня точно резултата но май беше около 3.6л/100 а при 90кмч – 4.2л/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...