Jump to content

Ауди а3


digitan

Recommended Posts

Абе хора защо Ауди а3 поддържа толкова дълго цената. :) Ама че гадна работа, започват да ми говорят че е по-добре да си взема Голф. Много по-евтин бил и бил почти като А3. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора защо Ауди а3 поддържа толкова дълго цената. :) Ама че гадна работа, започват да ми говорят че е по-добре да си взема Голф. Много по-евтин бил и бил почти като А3. ;)

Аз оставам с впечатление, че последната година в България много им паднаха ценита за разлика от Германия. Там наистина си държат цена. А от колкото това дали е по-добре да си вземеш Голф, ако говорим за Голф 4, те са почти еднакви коли да не кажа и еднакви. Цените са приблизителни, но голфовете излизат с година-две по-млади коли. Аз ти препоръчвам да вземеш Ауди А3 с две ръце :) Една година карам такова и вече на мерцедес и бмв се цупя :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За справка, автомобила от снимката го купих 2004г. за 14500лв. миналата година я продадох за 6200лв., вярно че бях на зор заради покупка на имот, но все пак... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз като теб 2-3 месеца се оглеждам и ослушвам за а3.и вече забелязвам в mobile от ден на ден по реални цени.аз лично повече от7 няма да дам.е...може и 8 ако е 99г. и е перфектно.ама тука в русе са дебели.наще джамбази къпят румънците.а съм сигурен че догодина ще са по 5-6х.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а съм сигурен че догодина ще са по 5-6х.

Факт! През последната година драстично им паднаха цените и не мога да си обясна причината. Доста взеха и да се карат вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт! През последната година драстично им паднаха цените и не мога да си обясна причината. Доста взеха и да се карат вече.

Ами радвайте се :blink: Друг е въпроса с тези колеги които сме ги купили преди да паднат митата на цени 11 000---- и нагоре :motz: колко назад ще сме със вложените средства при евентуална продажба :flehan:

Редактирано от Paho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Колега" гледам ,че от близо 2 месеца пускаш постоянно безсмислени теми, първо беше твърдо насочен към 1.8 Т(задължително на газ или метан),"Колко ще ми гори на месец" ?, после пък 1.8 данъкът му бил висок(ако не се бъркам), айде реши си дали можеш всеки месец да си отделяш 100-200 лв минимум освен (КОЛКО ПАРИ ЩЕ МИ ГОРИ НА МЕСЕЦ) за консумативи защото на тези години постоянно ще се обаждат и като си купиш питай ако има проблеми с него!

Иначе за всеки модел и мотор има много обсъждано и невярвам да не си намериш нещо което те интересува!

Ама честно да ти кажа май иди си купи някое Опелче(без лоши чувства) ,защото и там ще ти гори (ако изобщо го караш) ама поне частите които не смяташ са значително по евтини!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с разходите си е така. Преди имах Голф 2 и само пари за газ и евтино масло давах. Но, сега при A3 дизел маслото е 3 пъти по-скъпо, нафтата 2,5 пъти, застраховка 600 лв на година, а частите и те са скъпи. Така че, ако не можеш да отделяш към 150-200 лв на месец за консумативи и застраховки (не вкл. гориво!!!) въобще не си за Audi около 1997-2000 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз като теб 2-3 месеца се оглеждам и ослушвам за а3.и вече забелязвам в mobile от ден на ден по реални цени.аз лично повече от7 няма да дам.е...може и 8 ако е 99г. и е перфектно.ама тука в русе са дебели.наще джамбази къпят румънците.а съм сигурен че догодина ще са по 5-6х.

Не виждам какво А3 ще си вземеш в Русе за 6000 лв. Най-евтиното беше малко над 8 и беше МНОГО блъскано и неоправяно. За запазена А3-ка с някакви екстрички, като климатроник (сервото е винаги включено в цената :blackey:) ще трябва да се бръкнеш поне с 50% отгоре - към 9 бона, а дизеляците са от 10 нагоре, и пак са много карани и оръфани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз като теб 2-3 месеца се оглеждам и ослушвам за а3.и вече забелязвам в mobile от ден на ден по реални цени.аз лично повече от7 няма да дам.е...може и 8 ако е 99г. и е перфектно.ама тука в русе са дебели.наще джамбази къпят румънците.а съм сигурен че догодина ще са по 5-6х.

Устройвали те тази виж снимките

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,оставам с впечатление,че го имате за гордост да карате кола,за която давате луди пари за ремонти всеки месец,щото видите ли:лукс и престиж е возилото и "глей ме къф съм гъзар плащам без да ми мигне окото".Айде моля ви се!!! Обяснете ми за какво давате по 200 лв за ремонти всеки месец?То тогава това,което карате не е кола,а още по малко Ауди ,ами е някакъв кошник неземен.Сега остава да кажете на колегата ,че и носачите му са 1000 лева комплекта и още поне 200 (че за по малко ако ви искат,няма да я оставите в сервиза) за смяната им и те вървят консуматив през 10К.Опа, чакай ,говорим все пак за А3.А на колегата пуснал темата ще кажа да търси.И като не можеш да намериш подходящата ,пак потърси.Аз моята така я търсих 3 месеца и не съжалявам,само където за една година и почти 20К съм сменил само един термостат да му се не види!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,оставам с впечатление,че го имате за гордост да карате кола,за която давате луди пари за ремонти всеки месец,щото видите ли:лукс и престиж е возилото и "глей ме къф съм гъзар плащам без да ми мигне окото".Айде моля ви се!!! Обяснете ми за какво давате по 200 лв за ремонти всеки месец?То тогава това,което карате не е кола,а още по малко Ауди ,ами е някакъв кошник неземен.Сега остава да кажете на колегата ,че и носачите му са 1000 лева комплекта и още поне 200 (че за по малко ако ви искат,няма да я оставите в сервиза) за смяната им и те вървят консуматив през 10К.Опа, чакай ,говорим все пак за А3.А на колегата пуснал темата ще кажа да търси.И като не можеш да намериш подходящата ,пак потърси.Аз моята така я търсих 3 месеца и не съжалявам,само където за една година и почти 20К съм сменил само един термостат да му се не види!!!

Е те тва е отговора! Ауди се взима не за да го издържаш, а за да го караш! Кви са тия ремонти всеки месец по 200 лв бе?!?!?!? Аз на старата ми Б4-ка 11 месеца само едното масло съм и сменил! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам че общо взето поддръжката излиза около 100лв на месец,защото 2-3 месеца може да не пипнеш нищо,но след това се налага ремонт примерно за 300лв.Мойта съм и направил 12 К за 7 месеца и съм сменил втулки на носачи и рейка(бяха разбити още като я купих) и преди 2 седмици съединител.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смятам че общо взето поддръжката излиза около 100лв на месец,защото 2-3 месеца може да не пипнеш нищо,но след това се налага ремонт примерно за 300лв.Мойта съм и направил 12 К за 7 месеца и съм сменил втулки на носачи и рейка(бяха разбити още като я купих) и преди 2 седмици съединител.

Добре,така погледнато да търсим логика -щото верно може да караш и 20 месеца и да ти кацне ремонтче някое сериозно за около 1000.Ама просто оставам с впечатление от не един и два поста а и теми дори,че тия нашите ремонти за по около 200 та и отгоре,а да не дава Господ па за носачи да си заприказваме,че отиваме на 1000 + са едва ли не ежедневие.А точно с това аз не съм съгласен.Не сравняваме коректно,колеги!Защото по тази логика,на един мой колега,му дойде ремонта на Еспейса (92 г) точно 1000 и малко лева.... е той,ако ги беше разхвърлил в месеците в които я е карал,да го бяхме прочели в някой вестник,как се е полюшвал на някое въже някъде... Айде мир и бира ,че си стана време вече :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модел 2000, full екстри, 1.8Т, цена=13000 хил

На снимките се вижда всичко е реално внесох я от Германия ноември 2007 г.

Редактирано от natla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модел 2000, full екстри, 1.8Т, цена=13000 хил

На снимките се вижда всичко е реално внесох я от Германия ноември 2007 г.

Те хората си говорят, че цените другата година щели да бъдат 5-6 хил.лв., а той ми пуска оферта на 13 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има локога в нещата които казвате,но смятам че хубава А3 с екстри ще страва 5-6к след 2-3 години.Самия модел е в компактния клас които се явява по-скъпичък,другото е че модела е доста търсен и не на последно място е Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те хората си говорят, че цените другата година щели да бъдат 5-6 хил.лв., а той ми пуска оферта на 13 :hilezh:

Ако намериш за 5-6 хил. ми се обади и на мен за тия пари ще си вземиш А3 след 3 години

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижте цените в Германия, и цените в Бг ... и нека пак да си говорим че са паднали яко и че за 5/6000 ще си вземе адското ауди А3, 2000г, фул екстра и ест' дизел :hilezh:)))))))))))))). Вноса в Бг е главно от Италия, като от 2год. поне и в автокъщите в Германия е масова практика да пререгистрират колите от Италия в Германия (около 120eu струва) и после да идват в Бг като "нов внос от Германия". Така или иначе, не забравяйте старата приказка на автоджамбазите "една кола рано или късно си стига пазарната цена!", може и за 5000лв да си я купиш, но ако цената на пазара е около 5000eu, то тя рано или късно ще стане толкова (обикновено надминава и нея). Нищо лично към никой, просто споделям личен опит... всеки сам си вади изводите;).

За съжаление българина си има някаква странна негова си логика, че трябва задължително като си вземе нещо то да е на далавера и задължително да е значително по-евтино от цената, която плащат всички останали. Е тия останалите... , те ли са най-глупавите.. а ние - най-хитрите?! Необяснимо.. но факт! ;)

Е ние дето сме платили по 10 бона и нагоре, сигурно минаваме за най-глупавите ;))), а пък колегите дето са ги взимали още с митата.. те какво.. да ходят да се бесят ли?! Мислете малко е хора... сигурно ще има за какво да си стоят цените такива в Германия, а тука да се надпреварват с оферти за по-по-най-конкурентни цени...

... те още малко и чистак нова на 1/2 от стойността и в завода ще продават тука в България!?

Редактирано от se7en
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега да си кажа от опит, но говоря за конкретно това което аз търся да купя в момента, а именно мотор 1.8 Турбо.

Цените тук са, горе долу колкото искат хората и силно варират от 7000 в най-добрия случай, до към 13 000лв. взависимост колко е "уникална" говоря за ауди а3 и ауди а4, като се има впредвид, че ауди а3 с турбо мотор се намира доста по трудно и задължително с по-висока цена!

На вън как е ... за ауди а3 няма да говоря, защото и там е като тука 1.8Т се намира трудно на нормална цена, че да се хареса. Ауди а4 в Швейцария по специално за Германия може леко да поизлъжа за това няма да се обаждам. В Швейцария почват от 5000лв. с доста забележки, които аз специално без никакъв проблем ще преглътна и стигат до кум 15000лв, ако е 00/01г. и си има нещо по особенно като навигация, история и дрън-дрън!

В най-добрия случай отиваш и взимаш а4 (защото е по-евтино и по-добро от а3) за около 6000лв., докарваш го на ход до България за около 1000лв сис мито + като те спират куките 2.3пъти по 20/30еуро + таксите за магистралите и бензина не на последно място... Идваш си с а4 за грубо 7500 1.8Т в добро тех. състояние, ако си извадил късмет, защото там ги пудрят не по малко от тука след това шибваш застраховка автокаско, гражданска, винетка, 50лв номера и глупости и вече имаш ауди за 8200/8300лв... Ремъци, филтри... някой и друг гараж да те поогледат ароматизаторчета ала бала и отиваме на 9000лв. И какво се оказва, че дали от тука или от там се тая... Даже от тука по добре щото може да се пазариш като евреин, а от там като извадиш лошия късмет и се скофти нещо докато си пристигнеш, честито.... Това са евтини коли и няма оферта кой знае колко заслужаваща си, че да се лети освен, ако не ви е за трипа. Иначе за тия 9000/9500 от тук също се намират доста приятни автомобили с тоя мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...