Jump to content

обороти 2,5 TDI


omegov

Recommended Posts

ами мойте на топъл двигател са 740 об. , не са ли малко?

Ако гледаш показанието на оборотомера, не му вярвай много-много. Важното е двигателя да работи спокойно.

Ако толкова много те притеснява отиди в сервиз на комп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не точно оборотите ме притесняват, а си мисля че турбината ми отваря по рано!!! И май трябваше оттам да тръгна. Скоро ми е сменяна ми е мембраната на турбото!Ако имаш представа да ми дадеш малко по пълно инфо за работата му от колко оборота трябва да пълни?при мене почва да се чува от 1000 и дали не от по малко ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не точно оборотите ме притесняват, а си мисля че турбината ми отваря по рано!!! И май трябваше оттам да тръгна. Скоро ми е сменяна ми е мембраната на турбото!Ако имаш представа да ми дадеш малко по пълно инфо за работата му от колко оборота трябва да пълни?при мене почва да се чува от 1000 и дали не от по малко ???

По принцип на чипнатите коли, турбините им включват откъм 1000 об/мин, при теб как стоят нещата по този въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не точно оборотите ме притесняват, а си мисля че турбината ми отваря по рано!!! И май трябваше оттам да тръгна. Скоро ми е сменяна ми е мембраната на турбото!Ако имаш представа да ми дадеш малко по пълно инфо за работата му от колко оборота трябва да пълни?при мене почва да се чува от 1000 и дали не от по малко ???

За съжаление не мога да ти помогна колега, нямам ни най-малка представа... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Турбото при АФБ започва да работи от 1800 оборота(Това не означава,че не се върти при по-ниските)

Свиренето,което чуваш най-вероятно е сутрин като е студена при ниските обороти - около 1000.

Оборотите на празен ход при този двигател с изправна помпа трябва да са 780.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Турбото при АФБ започва да работи от 1800 оборота(Това не означава,че не се върти при по-ниските)

Свиренето,което чуваш най-вероятно е сутрин като е студена при ниските обороти - около 1000.

Оборотите на празен ход при този двигател с изправна помпа трябва да са 780.

При 1500 започава да надува когато е сток при чипната предполагам по-рано,

740 об ти е екстра моята е с чип и пак е на толкова ти как точно я чуваш на 1000 об ? :respekt: ако нямаш повишен разход на масло си карай и не се притеснявай принципно е нормално да се чува по всяко време при форсиране ( ако скоро си махал катализатор може още да не си свикнал със звука :flehan: само предположение)

:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...