Jump to content

Q:Проблем с новата ми кола..


Prisoneer

Recommended Posts

Добро утро колеги ! Вчера закупих лек автомобил Ауди А3 1,9тди , 136 коня, 1997.. тунингован и с музика.. само за 7500... и ми се стори много евтина тая кола, но бях взел майстор с мен, който я огледа, водихме я на сервизи , всичко точно...

Обаче днес като погледнах документите и видях, че никъде не пише номера на двигателя.. нито на големия талон, нито на бележката за данъка.. а на старата ми кола ги пише.. и като отидохме при нотариус, в документа, който той издаде, пише .. еди си кой продава на еди си кой лек автомобил .. и тука почват да се изброяват характеристиките.. и пише.. БЕЗ НОМЕР НА ДВИГАТЕЛ... :? !!!ю

Колеги, проблем ли е това и ако да .. как мога да го разреша.. искам да я застраховам.. а май без тоя номер не става

п.с. моля не ми триите темата, ако е в неправилен раздел.. просто я преместете.. благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каското ти трябва номер на рамата,щом в талона си пише,че е без номер на двигателя няма проблеми.Ако колата е 97 г. няма как да е ТДИ 136 коня,/то и друга година да е пак няма такъв мотор със 136 к.с./.Най -вероятно мотора ще е AFN като особено разпространено ТДИ 110 коньова бегачка :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш грижи... и мойта е така... щом така е написана от КАТ и фигурира в талона всичко е ок... важен е номера на рамата... двигателя вече май се води "резервна част"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче днес като погледнах документите и видях, че никъде не пише номера на двигателя.. нито на големия талон, нито на бележката за данъка.. а на старата ми кола ги пише.. и като отидохме при нотариус, в документа, който той издаде, пише .. еди си кой продава на еди си кой лек автомобил .. и тука почват да се изброяват характеристиките.. и пише.. БЕЗ НОМЕР НА ДВИГАТЕЛ... :? !!!ю

Колеги, проблем ли е това и ако да .. как мога да го разреша.. искам да я застраховам.. а май без тоя номер не става...

Честито за колицата , със здраве да си я караш ...

Предполага, че след като минаваш нотариус, колата вече е с БГ регистрация - това е добре, а че не пише номер .. при внос, когато номера не е записан в документите, най-често и КАТ не го вписват.

Пишеш, че сте минали през нотариус, а пререгистрация в КАТ мина ли?

Ако ДА - не се притеснявай , ако не си - там могат да ти се заядат, но е малко вероятно (все пак веднъж вече колата е минала през тях)

За застраховката - не се притеснявай, щом КАТ са я регистрирали така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е така. Бяха ми обяснили че за Германия било нормално. Само рамата фигурираше в документите. По номера на рамата си излиза типа на двигателя без проблем, а номера си го гледат и вкарват в талона при регистрацията при джедаите в КАТ. При мен така стана.

Така че - споко :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро колеги ! Вчера закупих лек автомобил Ауди А3 1,9тди , 136 коня, 1997.. тунингован и с музика.. само за 7500... и ми се стори много евтина тая кола, но бях взел майстор с мен, който я огледа, водихме я на сервизи , всичко точно...

Обаче днес като погледнах документите и видях, че никъде не пише номера на двигателя.. нито на големия талон, нито на бележката за данъка.. а на старата ми кола ги пише.. и като отидохме при нотариус, в документа, който той издаде, пише .. еди си кой продава на еди си кой лек автомобил .. и тука почват да се изброяват характеристиките.. и пише.. БЕЗ НОМЕР НА ДВИГАТЕЛ... :? !!!ю

Колеги, проблем ли е това и ако да .. как мога да го разреша.. искам да я застраховам.. а май без тоя номер не става

п.с. моля не ми триите темата, ако е в неправилен раздел.. просто я преместете.. благодаря

Принципно двигателя се води "резервна част" навсякъде в Европа, но не и в България. Ако сега я внасяш може да се направят на интересни катаджиите, но нямат право да ти откажат да я регистрираш. След като е вече регистрирана в България не би трябвало да имаш проблеми с прехвърляне и смяната на собственост. Относно застраховането - няма да имаш никакви проблеми, стига да имаш номер на рамата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах я колата днес.. всичко ок.. само дето ми я спряха от движение..

Спряха я защото стоповете отзад не светеха..

post-16765-1214331012_thumb.jpg

Нито ми дадоха време да отида до някой ел.сервиз нито да си сменя тия "гъзарските" с фабричните(носих си ги в багажника)... лепнаха ми стикера и айде сега.. ще трябва да ги оправям и да платя някоя хубава сума за да ми я пуснат отново в движение.. и естествено пак ще чакам 5 часа да мина през тия тъпи канали

Един въпрос... тия стопове... кат ги гледате така.. има ли възможност и 2та да изгорят едновременно? светят само габаритите и мигачите.. задната и стоповете не.. какъв може да е проблема и при кой да отида във Бургас??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах я колата днес.. всичко ок.. само дето ми я спряха от движение..

Спряха я защото стоповете отзад не светеха..

post-16765-1214331012_thumb.jpg

Нито ми дадоха време да отида до някой ел.сервиз нито да си сменя тия "гъзарските" с фабричните(носих си ги в багажника)... лепнаха ми стикера и айде сега.. ще трябва да ги оправям и да платя някоя хубава сума за да ми я пуснат отново в движение.. и естествено пак ще чакам 5 часа да мина през тия тъпи канали

Един въпрос... тия стопове... кат ги гледате така.. има ли възможност и 2та да изгорят едновременно? светят само габаритите и мигачите.. задната и стоповете не.. какъв може да е проблема и при кой да отида във Бургас??

Отиди при ел. техника до гробищата. Като минеш колелото за към Слънчев бряг, веднага вляво има отбивка за гробищата. Влизаш към гробищата и точно преди портата, вляво пише Ел. Услуги. Отиваш там, момчетата разбират.

Друго място, което се сещам е на кръстовището на Калоян и Ивайло мисля че беше другата... В един гараж е пича. Нямам представа дали си разбира от работата, но гледам, че много коли ходят при него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди при ел. техника до гробищата. Като минеш колелото за към Слънчев бряг, веднага вляво има отбивка за гробищата. Влизаш към гробищата и точно преди портата, вляво пише Ел. Услуги. Отиваш там, момчетата разбират.

Друго място, което се сещам е на кръстовището на Калоян и Ивайло мисля че беше другата... В един гараж е пича. Нямам представа дали си разбира от работата, но гледам, че много коли ходят при него.

Оправих ги в Ахелой.. имаше 1 изгоряла крушка и нещо кабелите не бяха в ред.. има сега друг проблем.. задната чистачка неще да мръдне.. и лампичките на номера... проследихме жичките и всичко си беше ок.. няма нищо изгоряло .. някой знае ли от какво може да е

А за тоя дет ми говориш ти.. да не се казва Венци ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита колица, много безаварийни. Много добра задница вади, когато можеш качи и нещо от пред/страни. Малко по темата сега, и моята е без номер на двигателя, като гледам и постовете по-нагоре си е нормално явление значи. :rolleyes: За чистачката може и цялото моторче да е дали фира, а за осветлението на номера го оправи, да не те спрат пак от движение(съвсем сериозно).

Редактирано от Andy3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита колица, много безаварийни. Много добра задница вади, когато можеш качи и нещо от пред/страни. Малко по темата сега, и моята е без номер на двигателя, като гледам и постовете по-нагоре си е нормално явление значи. :rolleyes:

Благодаря ти :bia:

post-16765-1214414253_thumb.jpg

post-16765-1214414242_thumb.jpg

Сега проблема остава задната чистачка и лампичките на номера..

Още едно въпросче.. понеже колата е без климатик.. колко горе-долу ще ми излезе да инсталирам един

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...