Jump to content

Вода до шофьорското място


Net_Rider

Recommended Posts

Ако нямаш филтър на климатика може да е минала вода от там и да е капало.Другия вариант е да видиш къде ти е отдушника на климатика,аз питай тези дни ама никой не ми отговори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е валяло тези дни при вас. На А4 се събира дъждовна вода под акумулатора. На А3 незнам....

при А3 начина на отводняване не е същия като при А4 :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Другия вариант е да видиш къде ти е отдушника на климатика,аз питай тези дни ама никой не ми отговори.

Конденза на климатика е някъде под централната конзола, поне при мен от там капи :? .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи като се прибрах и видях, че до шофьорското място направо е станала локва. От къде може да е дошла тази вода? Дали не е от климатика?

И аз имах същия проблем и да ви помогна с него:

Отпред в двигателния отсег от задната страна на мотора където е турбината,или по-точно на страницата между купето и двигателя има едно гумено капаче за оттичане на водата и то залепва с времето.Необходимо е дасе отвори с ръка дасе раздвижи и водата веднага изтича.Това е цялата работа ако някой неможе даго намери да пише :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имах същия проблем и се оказа че ми влиза вода от оплатнителя на жилото за предния капак. вариянтите са два или го заливаш със селикон или сменяваш оплатнителя с нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам ама там преди месец като имаше нечовешки порой и мястото при акомулатора цялото беше пълно до горе с вода и не се отичаше ?!?!? а друг е въпроса че като тръгвах и стабилна струйка вода ми мокреше краката от педала на спирачката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,.....аз имам подобен проблем,но....водата в купето ми е от дясната страна,не на шофьорското място. Забелязах 4е като е мокро времето тогава ми се появява в купето,4е даже се образуват и локви и цялата изолация подгизва. Някой да знае защо се задържа там и как е влязла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, отдолу под купето има едни тапи, кръгли. С времето се чупят и падат и остава дупка и когато е валяло и карате от там влиза вода и мокри стелката. Купете си един силикон, намажете обилно и проблемът е решен. :huh: А за колегите на които им се събира вода при акумулатора, там съшто има една тапа, просто я махнете. :wall:

Редактирано от MakMakoB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз разбрах как ми влиза водата в копето или по скоро кога,....не е при каране в мокро време, а при миене или при дъждовно време,даже колата да си е на място :bia:.....ей това как става така 4е влиза вътре в копето вода още се чудя, бях свалил филтъра на климатика и видях 4е там беше мокро, и мисля 4е някъде там е пробойната......ако има някой подобни проблеми да каже

.................................

и имам още един проблем, но реших тук да го споделя: дали заради тази цялата влага, но като ми се замъглят стъклата даже и климатика не помага да ги издуха. Замагляват се постоянно, даже е имало и моменти направо да се стича капки вода по предното стъкло. Какво ли не пробвах: с пуснат климатик на топло- не става; на студено -пак не става; само с парно (с спрян климатик)-резултата същия.Накрая с един парцал под ръка :wall:...дали има някакъв вариант на някакво положение на климатика да е специално за сушене на предно стъкло, но проблема си е доста досаден и изнервящ, та...някой ако може да каже нещо по въпроса ще съм много благодарен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, помагайте ако знаете как, че и аз имам същия проблем. При мен по време на онзи същия въпросен зверски дъжд (някъде май) се беше наводнило зверски зад седалката на шофьора. Мислих, че е еднократно, но онзи ден при дъжда пак подгизна стелката зад мен... Под предните седалки има изход за парното отзад и подозирам, че може да е някъде от там, но не съм сигурен... Само от страната на шофьора е проблема и то отзад. Изхода и за парното отзад за краката също го видях сега, че е мокър отвътре...

Карам А4 2000г. Благодаря предварително за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теча ти е от запушени тапи под акумулатора или пропускащо уплътнение на жилото за отваряне на капака. Просто водата се събира на най-ниското място и затова при теб локвата е зад шофьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теча ти е от запушени тапи под акумулатора или пропускащо уплътнение на жилото за отваряне на капака. Просто водата се събира на най-ниското място и затова при теб локвата е зад шофьора.

Първото беше. Благодаря много!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Да ви кажа, че вчера и аз отпушвах отводняването под акумулатора. Тапата беше запечатана направо от разлагащи се листа, и съответно се беше събрала доста вода и част от нея намерих в краката си.

Процедурата е доста лесна, поне при А6. Сваляне на акумулатора и демонтиране на планката под него. Отпушване на каналчето и монтаж всичко обратно. Действайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...