Jump to content

Audi A3 1.8 T + чип ??? = 200 кс?


Recommended Posts

Е, те АБТ слагат чипове и за по 5000 Еуро, само да ги имаш :blackey:

За 5000 Евро слагат и ново турбо :hilezh:

В данните сочени в таблиците на реномирани фирми като АВТ, OETTINGER, може да се вярва на 100 %. Като пращах моето ЕКУ в OETTINGER за пренастройки направихме замерка на дино стенда на Ники Златков преди да го изпратим - 163 к.с и 350Нм, след като ЕКУ-то се върна замерихме отново - 190 к.с, 380Нм както бяха обещали от OETTINGER. Хората абсолютно честно казват че в зависимост от карането ресурса на двигателя може да падне с до 10 % при сериозно ръчкане, а при нормално каране до 2 %, което е нищо за 300000-400000 км какъвто ресурс има 2.5TDI. Срещу доплащане дават и 100000 км. гаранция на двигателя, като не биха я дали ако не са сигурни в това , което правят.

Редактирано от Pretorian33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си сложих в digital tuning чип и съм много доволен , пак на 1.8Т ,само че 163 к.с. . Дават и 5 години гаранция. Разликата е огромна и наистина си заслужава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема как с ККК К03 и сток дюзите да станат 195 коня, по простата причина, че турбината не може да насмогне с дебита нужен за тия 195 коня... Аз лично съм пробвал с "чип" (то направо бутнах компютъра от 225 коня) и колата на високите обороти просто си умиргаше права... 185 коня са възможни и горе-долу там и е лимита... ако е К03с (180коня) може и да извади 205-210 с чип...

Отделно на ръка сток дюзите дали ще поемат от 150 на въпросните 195... плюс това и блоу-офф нов требе... а и по-голем кулер да лади...

180 коньовата версия все още е с единичен кулер... и все пак ако ще е 185 и нагоре не е лошо да се помисли за по-убаФ <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема как с ККК К03 и сток дюзите да станат 195 коня, по простата причина, че турбината не може да насмогне с дебита нужен за тия 195 коня... Аз лично съм пробвал с "чип" (то направо бутнах компютъра от 225 коня) и колата на високите обороти просто си умиргаше права... 185 коня са възможни и горе-долу там и е лимита... ако е К03с (180коня) може и да извади 205-210 с чип...

Отделно на ръка сток дюзите дали ще поемат от 150 на въпросните 195... плюс това и блоу-офф нов требе... а и по-голем кулер да лади...

180 коньовата версия все още е с единичен кулер... и все пак ако ще е 185 и нагоре не е лошо да се помисли за по-убаФ ;)

И то накрая кво излезна.... по добре направо една АКЦИЗНА Б4ка 2.3 петак :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема как с ККК К03 и сток дюзите да станат 195 коня, по простата причина, че турбината не може да насмогне с дебита нужен за тия 195 коня... Аз лично съм пробвал с "чип" (то направо бутнах компютъра от 225 коня) и колата на високите обороти просто си умиргаше права... 185 коня са възможни и горе-долу там и е лимита... ако е К03с (180коня) може и да извади 205-210 с чип...

Отделно на ръка сток дюзите дали ще поемат от 150 на въпросните 195... плюс това и блоу-офф нов требе... а и по-голем кулер да лади...

180 коньовата версия все още е с единичен кулер... и все пак ако ще е 185 и нагоре не е лошо да се помисли за по-убаФ :bia:

А според мен си в грешка тва дето си бутнал компютъра от 225 коня е супер тъпня ... няма как да се получат така нещата!!! С подобни проби няма как да стане! Аз от това, което съм чел ... хората по света вадят и над 200 коня със сток турбо ... хубава генерация, интейк и хубав кулер ... има даже резултати от порядъка на 210 коня... или около 195коня на колелата при коли на предно.А иначе ето за инжекторите:

http://www.audiforums.com/m_794445/tm.htm

http://www.audiforums.com/m_879149/mpage_1..._/tm.htm#879149

Редактирано от MaXo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А според мен си в грешка тва дето си бутнал компютъра от 225 коня е супер тъпня ... няма как да се получат така нещата!!!

Като не знаеш останалия сетъп недей да говориш... компютъра от ТТ-то го сложих по съвсем друга причина, в момента в колата ми има и Гарет ГТ2876Р и всичко е ремапната както си трябва... така че не ми разправяй кое е тъпня и кое не. Компютъра преди да се мапне и преди да се сложи истинската турбина просто беше от 225 коня, а аз още бях със сток турбото и реших да пробвам какво ще стане.

Колкото до инжекторите, ти изобщо гледаш ли кви линкове ми даваш??? при 4 и 5 бара! Само дето сток не са 4, а 3... така че забрави без да пипаш и по горивната система да изкараш от сток инжекторите нещо прилично.

А ако 210 коня се изкарваха с ККК03 никой нямаше да слага сток К03С ... дори производителя. Така че глупости не ми говори.

Редактирано от Shagrath
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...