Jump to content

кои модели са типтроник


ivanes

Recommended Posts

здравеите пичове , от известно време чета форума тъи като съм се навил да купувам ауди А6 .намерих повечето информация която ме интересуваше и се спрях на 1.8 Т ама задължително искам да е автоматик .не мислех че някога ще поискам да карам такава кола щото по принцип съм (по скоро бях) фен на японските автомобили и в момента карам Мазда мх3 V6 ръчка но от както дадоха на жена ми служебен пасат 2.5 тди автоматик искам да карам Ауди :hilezh: . обедих се на няколко пъти че след колелото автоматика е второто по значимост изобретение превено от човека направо думи нямам . такаа не ми стана ясно от форума кои коли са с типтроник .неща да попадна на някои мултитроник и да дам 16К като се прецака :hilezh: . четох мнения че само qwatroto е с типтроник ама в мобилето си продават и такива които не са qwatroto с типтроник без ваобщееее да им пука кво пише у форума .другото което прочетох беше че мулти-то се слагало на коли след 2001 ама по саитовете пак си продават 2000 с мултитроник . та да питам има ли такова животно 1.8 Т или 2.4Т без qwatro и да не е авант и да е типтроник 1998-2001 ? ебаси вапроса зададох . мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно - А6 С5 след фейслифта е с типтроник при двигател 2.5 тди 180 коня - предимно с 4*4 но има и варианти с предно предаване. Типтроник на 2.5 с 155 или 163 коня двигател няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Конкретно - А6 С5 след фейслифта е с типтроник при двигател 2.5 тди 180 коня.

Аз лично не знам след фейслифта на А6 Ц5 да има 2.5 ТДИ-180к.(тези коне са само до преди фейслифта), след това само 155к. и 163к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък аз що ли си мисля, че колегата питаше за моторите 1.8Т и 2.4, а не за 2.5ТДИ? :hilezh:

та да питам има ли такова животно 1.8 Т или 2.4Т без qwatro и да не е авант и да е типтроник 1998-2001 ? ебаси вапроса зададох . мерси предварително

П.П. Колега, а теб какво те тревожи quattro-то? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не знам след фейслифта на А6 Ц5 да има 2.5 ТДИ-180к.(тези коне са само до преди фейслифта), след това само 155к. и 163к.

Ами според сайта на ауди има, само не им пише кода на двигателя та не знам дали е същия като този отпреди фейслифта. По-важното е че само те са с типтроник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да интересуват ме бензиновите двигатели поне от това което прочетох до тук стигнах до извода че те наи си заслужават . всащност като се замисля quattroto не ме притеснява ни наи малко (все пак един от вариантите ми за нова кола беше jeep grand cherokee :hilezh: ) но исках да разбера мжду кои модели мога да избирам щото на пазара избора на 1.8 и 2.4 Т не е много голям повечето дето се продават са 2.5 тди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуално мултитроника се различава много лесно от типтроника.

типтроник: положение "D" е по средата на улея и там е и мястото за ръчно превключване.

мултитроник: положение "D" е в задния край на улея и "+/-" за ръчното превключване са в края. Често мултитроника има и управление от волана.

Много рядко, но се срещат и "обикновени" автоматици, но по мое мнение те трябва да се избягват, защото тотално губиш контрол над колата.

2.4 е рядко срещан, защото е акцизен, харчи много и не върви. Ако все пак искаш 6-цилиндров бензин, огледай се за 2.8 (разхода му е като на 2.4). Акцизът на 2.8 е около 5000лв, а на 2.4 е около 4000лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Визуално мултитроника се различава много лесно от типтроника.

типтроник: положение "D" е по средата на улея и там е и мястото за ръчно превключване.

мултитроник: положение "D" е в задния край на улея и "+/-" за ръчното превключване са в края. Често мултитроника има и управление от волана.

Много рядко, но се срещат и "обикновени" автоматици, но по мое мнение те трябва да се избягват, защото тотално губиш контрол над колата.

2.4 е рядко срещан, защото е акцизен, харчи много и не върви. Ако все пак искаш 6-цилиндров бензин, огледай се за 2.8 (разхода му е като на 2.4). Акцизът на 2.8 е около 5000лв, а на 2.4 е около 4000лв.

това описание би трябвало да ми помогне като тръгна да избирам .аз съм свалил и снимки на мултиртоник и на типтроник така че не трябва да стават обърквации . а какво представляват нормалните афтоматици и как се водият как мога да потарся нещо за тях в google-то ? и да питам още нещо ,някои знае ли какъв е разхода на 2.8 и нещо повече за тоя модел като цяло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...