Jump to content

нафта и олио


boko

Recommended Posts

Здравейте колеги, и помагайте, че пак влезнах във филма...Значи става въпрос, че оня ден в неделя сложих 30 л. олио и 20л. нафта като и в резервоара съм имал около 5-6л.нафта/ колата е 1,6 тд SB мотор /...вечерта колата въря и пали без проблем, но вчера в понеделник сутринта запали по-трудно държеше ниски обороти и искаше да гасне, след което като загря мотора нямаше никъв проблем и цял ден палеше от раз и вървеше нормално...до тая сутрин....значи запалих я аз и около 1 мин. работи на място, след което тръгнах и след 100м. взе да прекъсва и да сваля оборотите и изгасна...направих няколко проби да я запаля и поведението й бе следното: значи пали, но държи някъде около 600 оборота като я държа през цялото време на обогатител ръчен

, работи 20-30сек. така и гасне..педала на газта почти не реагира при натискане, само на един-два пъти даде газ и то съвсем малко...

какво направих аз: свалих горивния филтър и го източих през пробката отдолу....течността , която падна /нафта и олио/ беше видимо по гъста, но нямаше вода и боклуци в нея, след което го сложих отново и се пробвах да запаля...запали от раз подържа някъде около 30 сек.нормални обороти, след което оборотите паднаха и след още около 30 сек. колата изгасна... и най-накрая викнах един приятел да ме дръпне.

Моля помагайте , който се е сблъсквал с подобно нещо....

п.п. Поснявам , че олиото е от кухня/пържено е с него/, прецеждал съм го през тензух и след това през чорапогащник....Моите идеи се въртят около това да не е запушен горивния филтър, също така течността от филтъра която изкарах ми се вижда по-сгъстена отколкото чиста нафта-това дали има някво значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъкааааааааааааа!!!!!! А бре хора, смилете се над нас най-накрая де! Станахме за срам, резил и смях на калинките даже. Триточковите! Седемточковите измряха от гъдел вече.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...