Jump to content

ASR


SACHO7803

Recommended Posts

здравейте.аз пак с мойте проблеми.значи на таблото имам едно копче точно до това за вкл.на реолтаните на задното стъкло на което пише ASR.натискам го но нищо никъде не светва.значи не бачка тая система....а и като подам контакт на скоростомера ми излизат-еър баг-подгр.р-ръчна-акумолатор и за 2-3сек.си изгасят-без тая на акумол.но между тях има май една дето не свети.да не би да е ABS-а и той ми се губи- кво става.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте.аз пак с мойте проблеми.значи на таблото имам едно копче точно до това за вкл.на реолтаните на задното стъкло на което пише ASR.натискам го но нищо никъде не светва.значи не бачка тая система....а и като подам контакт на скоростомера ми излизат-еър баг-подгр.р-ръчна-акумолатор и за 2-3сек.си изгасят-без тая на акумол.но между тях има май една дето не свети.да не би да е ABS-а и той ми се губи- кво става.....

ASR - Anti Slip Regulator. Според мен си е еквивалент на по-често срещаната стабилизираща програма, известна като ESP. Един вид тракшън контрол. В тази връзка, щом го имаш, то на таблото ти, като натиснеш бутона, би трябвало да се появи един жълт триъгълник с удивителна в средата. Тоест така го изключваш и съществува реална опасност при остър завой да поднесеш, тъй като автоматичната блокировка на съответните гуми няма да се задейства. Ако обаче нищо никъде не свети, е най-добре да си видиш светлинките. Нещо ще да е изгоряло...Не значи, че на работи, може просто да не свети! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASR - Anti Slip Regulator. Според мен си е еквивалент на по-често срещаната стабилизираща програма, известна като ESP. Един вид тракшън контрол. В тази връзка, щом го имаш, то на таблото ти, като натиснеш бутона, би трябвало да се появи един жълт триъгълник с удивителна в средата. Тоест така го изключваш и съществува реална опасност при остър завой да поднесеш, тъй като автоматичната блокировка на съответните гуми няма да се задейства. Ако обаче нищо никъде не свети, е най-добре да си видиш светлинките. Нещо ще да е изгоряло...Не значи, че на работи, може просто да не свети! :box:

Не си много прав защото ESP е стабилизираща програма и работи на базата на ASR,която е само против буксуване и ABS,кото основната и цел е да предодврати поднасяне или буксуване.Според мен има вариант при вкл. и изкл. на ASR да няма индикация.Най-лесния начин да се провери дали работи е да тръгнеш на 2000-3000 оборота преди и след натискане на копчето.Би трябвало в единия вариянт да въртиш гуми по-малко.

Доколкото помня колата ти беше А3,а при нея не съм сигурен дали има ASR,но при всички двигатели с изключение на 1.6 и тди 90к.с има EDL

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си много прав защото ESP е стабилизираща програма и работи на базата на ASR,която е само против буксуване и ABS,кото основната и цел е да предодврати поднасяне или буксуване.Според мен има вариант при вкл. и изкл. на ASR да няма индикация.Най-лесния начин да се провери дали работи е да тръгнеш на 2000-3000 оборота преди и след натискане на копчето.Би трябвало в единия вариянт да въртиш гуми по-малко.

Доколкото помня колата ти беше А3,а при нея не съм сигурен дали има ASR,но при всички двигатели с изключение на 1.6 и тди 90к.с има EDL

Това е т.н тракшън контрол .... система против буксиване и не би трянвало да ти изкарва индикация на таблото ... когато е включено самото копче трябва да свети ... само това е!

P.S. Колега виждам, че си от Русе ... кога ще си покажеш красавицата, пък и да обменим опит :box:

Редактирано от EXPLOSIVE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колегата от русе дай да са видим да напраим малко сверки с тез коли.значи ако имаш свободно време аз съм почти цял ден в магазина .това е срещу кооп пазара-на 20 метра от бар лондон.-рибарски магазин-ако ходиш за риба може и да го знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе индикация на таблото мисля определено трябва да си има!!! Защото до сега не съм виждал автомобил, без значение каква марка е, който да има тази система и когато тя сработи да не ти мига въпросния триъгълник на таблото, който да те алармира, че ти приплъзват гумите и евентуално да си по-внимателен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес ходих да ми оправят стрелката за температурата-оказа се че нямало маса-пуснаха едно кабелче от едната жица на темп датчик към маса и всичко эаспа.питах и за ASR-а.каза че свети само ако боксувам или като се прецака.а сега да питам значи не ми светят светлините за заден ход.откачих буксата от ск.кутия дадох я на късо и светнаха-дефакто проблема е в датчика-как се сменя-направо го развивам и завивам новия ли-а някой да знай цена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...