Jump to content

Как да извадя...?


HawkE

Recommended Posts

Колеги имам следният проблем:

Ръчката за мигачите и тази за аварийните светлини отказаха и не мога да ги извадя :shocked:

Пробвах с контактен спрей,но уви не става!

Колата ми е Б3 1.8 карбуратор

Ще съм адски благодарен ако някой има снимков материал или ми даде подробно разяснение за това как да ги извадя,за да ги изчистя евентуално...

Мисля,че не са повредени,а има някакъв друг проблем понеже когато включа мигачите или пък аварийните светлини и ударя една тупаница на пластмасата зад волана се включват,но работят за кратко...

Ако според вас не лесно за самостоятелно отремонтиране(имайте впредвид,че не съм "роден" за механик) ще помоля за упътване към някой сервиз или нещо от сорта ....

Мерси предварително!

П.П>Трябва да сваля е това нещо не знам как му се "названието" и не мога да го сваля - отвих всички винтчета,болтове гайки и т.н и не ще да слезе...

post-14838-1219749874_thumb.jpg

Редактирано от HawkE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махаш първо пластмасата , която е под ръчките.

Второ развиваш винчетата отпреде и внимаваш като отвориш ключа да не връкне някоя пружинка.

Може да пробваш преди да развиеш винчетата с дърпане да разделиш цялата стоика с ръчките на две.

Но непомня как ставаше номера преди да махнеш винчетата или след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен точно в това ми е проблема не мога да махна пластмасата отдолу под ръчките

Развих всички винтчета,които я държат и тя неще да падне.Да не би да има някое скрито винтче,което да не съм видял - това,което видях е че тази пластмаса се държи от две винтчета в двата и края...има ли някъде и друг винт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на Б4 има отдолу една дупка с шестограм се развива но е леко настрани.Светни с фенерче и ще го видиш мисля че няма разлика от В3. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам я тая дупка отдолу!Гледах днес ма нещо не можах да намеря прословутия шестограм... ще проверявам пак дано да го намеря...

А междудругото ако някой знае добър жичкаджия или сервиз където да се занимават с такива неща да не скромничи,а да си казва? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси ще огледам утре на светло... :steinigung:

При мойте и двете Б3 беше с кръстачка отверка. А болта ти се пада в лявата посока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги относно мигачите имам и друг въпрос:

Има ли нещо друго от което може евентуално да не ми светят мигачите - релета,некви други джиджавки?

Питам, понеже ключа с ръчките ми е здрав и не е от него проблема...

Мерси предшарително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди 1-2 часа я разглеждах тая тема,но явно само съм я разглеждал,а не съм я прочел :hilezh:

Мерси,колега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ударя една тупаница на пластмасата зад волана

...

Ако според вас не лесно за самостоятелно отремонтиране(имайте впредвид,че не съм "роден" за механик)...

определено мога да ти заява че не си "роден" за механик (самостоятелно отремонтиране) - просто с тупаници нищо не се оправя :respekt:

Представям си как си го разголбил и се опитваш да го сглобиш и се нервиш, вкарваш му тупаници и накрая му теглиш един шут през терасата :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та колеги относно мигачите имам и друг въпрос:

Има ли нещо друго от което може евентуално да не ми светят мигачите - релета,некви други джиджавки?

Питам, понеже ключа с ръчките ми е здрав и не е от него проблема...

Мерси предшарително!

Авариики имаш ли? Ако и тех ги нема най-вероятно реле. Релето ще го познаеш лесно, би трябвало да е закрепено с една пластина на кората над педалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено мога да ти заява че не си "роден" за механик (самостоятелно отремонтиране) - просто с тупаници нищо не се оправя :bia: Представям си как си го разголбил и се опитваш да го сглобиш и се нервиш, вкарваш му тупаници и накрая му теглиш един шут през терасата :)
Да те успокоя колега, не съм такъв човек,че да си бия колата.Под "тупаница" имах предвид,че като ударя(не силно) пластмасата отгоре зад волана и светваха мигачите,нямам впредвид че едва ли не изпращам в нокаут таблото :hilezh: ....А и относно разглобяването отне ми не повече от 3-4 минути...без нерви,а м/удругото такъв нервак си имам в родата и ми е брат той има навика да удря,рита троши и какво ли не още...на мен това ми е първата кола за 2 години каране това е първият проблем и затова може би изглеждам малко шашнат... :unsure:
Авариики имаш ли? Ако и тех ги нема най-вероятно реле. Релето ще го познаеш лесно, би трябвало да е закрепено с една пластина на кората над педалите.
и аварийки нямам,колега изгаснаха вкупом с мигачите...Може и реле да е,но реших да си я закарам на майстор да не умаскаря нещо колицата...просто не ставам за такива дейности като "самостоятелно отремонтиране" :hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...