Jump to content

Google Chrome


Recommended Posts

Като цяло е доста бърз и функционален, но всеки си има вкус :bia:

другото му предимство е че, всяка страница работи в отделен процес независим един от друг и ако ти забие някой от саитовете другите си работят.

Недостатък му е че има проблеми при отварянето на флаш. Все пак е бета!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бърз? Кво говориш, направо лети!

Кефи браузърчето. Но има още какво да се желае. Идеята за това меню вдясно на екрана нещо не ми допада :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ако си го пробвал първо, гледам е "бета", да няма после недоволни... :bia:

Тука колегата до мен я ползва от вчера и каза, че го кефи, но откъм екстри (vs. Mozila, opera) била бедничка. Друго засега незнам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука колегата до мен я ползва от вчера и каза, че го кефи, но откъм екстри (vs. Mozila, opera) била бедничка. Друго засега незнам :hilezh:

Идеята на апликейшъните на Гугъл е да бъдат прости. В това отношение Chrome е точно такъв. Той е предназначен за обикновения лузър и си върши работата много добре.

Освен това, за пореден път правя забележка, че браузър "Mozilla" няма. Това, което колегата Zaharieff има предвид, е Firefox, който е продукт на организацията Mozilla.

http://www.mozilla.org/projects/browsers.html

http://www.mozilla.org/about/history.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Mozilla_Application_Suite

Редактирано от Ickata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що се касае до web development, тестване и дебъгване, да, така е.

За обикновенния лузър - Сафари. Или Chrome :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на Chrome e по-сходна с Mozilla Prism, от колкото с FireFox. Идеята им е този браузър да направи Мейл, Докс, и т.н. десктоп-приложения, които да конкурират lookOut, M$ Office и сходните им. За сега само го разгледах, но няма как да го тествам, поради липсата на Уиндоус и не-уиндоуски версии :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(баси смотаната форум система, не мога да си редактирам горното мнение :rolleyes: )

Още по темата с конфиденциалността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(Колега, за редактирането, не можеш, защото е направено, ако някой го е прочел или е писал след теб, да не се променя :) Смисъла на това е -> "вече си останал в историята с това си дело" )

Като девелопър мога да Ви кажа, че няма така наричаното "най-добър браузър"...

Мои девелоперски тестове:

Opera/9.52 (X11; Linux i686; U; en)

Не знам за вас момчета но аз съм на линукс и операта не се държи много добре с JScript-a, но всичко останало се държи на прилично ниво ;) Най - ми харесва Mail client-а как е устроен ;) Но с всичко се свиква ;)

Firefox 3.01 and Linux

Зарежда странно бавно, почти около 5 секунди след като е стартирана програмката... При затваряне на главния прозорец / изключване е същото 4~5 секунди... Направи ми впечатление, че това го прави и на Windows XP, за Виста е същото... Явно чисти някакъв дисков или RAM кеш...

Като използване на RAM памет - операта е по - добре все още ;) Не значително по-малко използване, но около 10-тина MB...

Google Chrome

Все още не съм го тествал, че не съм го търсил за линукс, за windows - не искам да го тествам...

Няма да е никак лош хрома, че е на google - разработчиците са едни от най - добрите им ;) Ще се справят и скоро ще се наложи Google Chrome ;)

Та, обобщено:

Всеки браузър малко или повече клони към различна област - web development, mail client, search and so on and so on... Но всички се стремят да го направят faster и lightly browsing.

Поздрави

Редактирано от v4o4ev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиде-видя-деинсталира....за нищо не става...още...като пуснат реботеща версия, пак ще я пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Firefox-a e най-добрия :)
:stupid:

...все едно казахте, "АУДИ е най-добрият автомобил", а-дали-е-така-кой-кой-ще-ми-каже.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не е ли така?!? :hilezh:

...ами аз бих ти отговорил, че не е така... друга тема е дали сме слепи фанатици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...браузър "Mozilla" няма...

Кажи честно, няма ли или няма, откакто ти ползваш компютър :respekt:

http://www.pcworld.com/article/110653-11/w...st_of_2003.html

Само при мен ли това чудо на девелопмента Chrome не ще да работи с джава аплети и някои лаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, вече няма.

Кажи ми някой който ползва Mozilla. 0.5% от потребителите ползват Мозила, според статистиките на W3C, и това са някакви чички изостанали с мат'ряла. Щом вече не се поддържа, значи не съществува такъв продукт, останка от миналото, НЯМА.

Редактирано от Ickata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще имаш ли време да дойдеш това да го кажеш на админите тук в офиса, че на мен вече не ми се разправя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато не е появи adblock за chrome за мен си остава недоносче... Като се има предвид откъде гугъл си изкарват основните пари, това може и да не стане изобщо. А може и да стане, май четох някъде, че е с отворен код. Все едно, аз не съм програмист, и докато някой такъв не свърши тая работа, хром-чето ще си остане екзотика и безполезна шаренийка. Нещо като хромираните лайсни по колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...