Jump to content

нов член


Nansito

Recommended Posts

Zdraveite na vsi4ki Audi maniaci.kato nov 4len imam nqkolko vaprosa.

1 - Zaduljitelno li e pisaneto na Kirilica?

2 - Kupih si A4 99-ta godina ot Angliq.Kolata e s noviq TDI PD motor no vaprosa mi e sledniq...110 konski sila sa s 4ervenoto I do 98-ma.moqta kola q pi6e 4e e 115 konq a i-to ne e 4erveno?molq kajete si mnenieto koito ima tkova dali PD motora 115 konq e bez 4erveno "i"

lagodarq predvaritelno i 4akam kompetentni mneniq

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite na vsi4ki Audi maniaci.kato nov 4len imam nqkolko vaprosa.

1 - Zaduljitelno li e pisaneto na Kirilica?

2 - Kupih si A4 99-ta godina ot Angliq.Kolata e s noviq TDI PD motor no vaprosa mi e sledniq...110 konski sila sa s 4ervenoto I do 98-ma.moqta kola q pi6e 4e e 115 konq a i-to ne e 4erveno?molq kajete si mnenieto koito ima tkova dali PD motora 115 konq e bez 4erveno "i"

lagodarq predvaritelno i 4akam kompetentni mneniq

Честито за колата!!!Просто не мога да повярвам,как в неделя сутрин измисли "нов член",а стария къде е? :) Задължително е писането на български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че даже май и "D"-то трябва да ти е червено.

В някоя тема беше обяснено какво значат буквичките

TDI - 90hp

TDI - 110

TDI - 130

TDI - 150

Не съм сигуре, по памет го написах това :) може и да не съм прав

Редактирано от ChioChips
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 2 мотора 1,9 ТДИ,на които I-то им е червено,единия е 110кс,а другия 116кс,смао че тоя 116кс дето е има на волана или отзад такива наклонени черти като на С серията....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite na vsi4ki Audi maniaci.kato nov 4len imam nqkolko vaprosa.

1 - Zaduljitelno li e pisaneto na Kirilica?

2 - Kupih si A4 99-ta godina ot Angliq.Kolata e s noviq TDI PD motor no vaprosa mi e sledniq...110 konski sila sa s 4ervenoto I do 98-ma.moqta kola q pi6e 4e e 115 konq a i-to ne e 4erveno?molq kajete si mnenieto koito ima tkova dali PD motora 115 konq e bez 4erveno "i"

lagodarq predvaritelno i 4akam kompetentni mneniq

Има и една тема където пишат правилата ама дали 5% от посещаващтите ги четат

Цитирам

"Привет пореден новобранецо,

Ти си вероятно нов тук... още си малко объркан... гледаш, четеш, събираш материал... и по едно време събираш кураш и решаваш да пуснеш и ти собствена тема! Или по-лошото: имаш драма за споделяне, влизаш в audibg.com, цъкаш на първия форум, който седи най-горе и директно след това на бутончето "НОВА ТЕМА". huh.gif Чакайте малко, спрете се! Това тук НЕ ви е поле за приказка и за споделяне на лични проблеми!!! Погледнете колко много други форуми има, помислете за момент и вземете си пуснете темичката във верния под форум.

За да стане още по-нагледно...

ТУК НЕ СЕ ПУСКАТ ТЕМИ СЪС ЗАГЛАВИЯ И ТЕМАТИКА ОТ СОРТА НА:

- "Помощ! Прецака ми се лявата чистачка"

- "Препоръчайте ми добър бояджия"

- "катастрофа - размазах един фиат"

- "vivian10 спамер ли е?"

- "Какво представлява този чип"

- "центровка?"

- "нешто ми малее колата"

- "nqkoj imali tablica s kodowe za diagnostika ot klimatronika"

- "Кой часовник ви харесваа повече"

.... това са извадки на бисери само от първите две страници, а има още купища такива (за съжаление).

Разберете следното:

Тук, в този под форум, сме се събрали да дискутираме теми пряко засягащи марката Ауди, Ауди Клуб България! Всички други теми се обсъждат в съответния под форум засягаш ги пряко и конкретно.:

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=37493

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zdraveite na vsi4ki Audi maniaci.kato nov 4len imam nqkolko vaprosa.

1 - Zaduljitelno li e pisaneto na Kirilica?

2 - Kupih si A4 99-ta godina ot Angliq.Kolata e s noviq TDI PD motor no vaprosa mi e sledniq...110 konski sila sa s 4ervenoto I do 98-ma.moqta kola q pi6e 4e e 115 konq a i-to ne e 4erveno?molq kajete si mnenieto koito ima tkova dali PD motora 115 konq e bez 4erveno "i"

lagodarq predvaritelno i 4akam kompetentni mneniq

Едната ми кола е А4 1.9ТДИ 115 к.с. с помпа дюза, 2000г.

Имаш два проблема:

1. I-то ти трябва да е червено с този двигател (съдейки по моята машина)

2. Въпросната помпа-дюза на ауди се произвежда само 2000-2001 година, което при теб не се връзва.

Пак провери каквo точно си си купил/а ! ;)

П.П. Прикачвам ти снимка на мойто Ауди (вляво) и на колега от форума, който е с 1.9ТДИ, 110 к.с. 1999г. И двете са с червени I-та!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето за това говорим колеги.надявам се наистина да разбера просто защото ме интерисува.благодаря предварително.колата е произведена на 19.03.1999

post-15803-1221505699_thumb.jpg

post-15803-1221505721_thumb.jpg

post-15803-1221505745_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че не е помпа-дюза ми си е с обикновен ГНП и е 90 к.с.Моята е същото купе като твоята след фейса.Води се модел 2000 година,но е произведена 1999 г. С ено червено I.Само че е 110 к.с.За да си най-сигурен,дай инициалите на мотора и ще ти кажем какъв е.

Ето я моята.

post-12911-1221541211_thumb.jpg

post-12911-1221541222_thumb.jpg

post-12911-1221541238_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AHU са инициалите на мотора. мисля 4е е 90 коня да защото открих в сервизните документи 66kw! така ли е по типа мотор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AHU са инициалите на мотора. мисля 4е е 90 коня да защото открих в сервизните документи 66kw! така ли е по типа мотор?

Така е. 66kw го дават за AHU :hilezh:

P.S. На една А3-ка 131к.с. само I-то е червено :hilezh: Може да е сменян надписа :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи след някой си месец там 97 или в началото на 98, 1.9TDI задължително стават 116к.с. защото са вече с помпа-дюза. На мойта тояжка мотора е AFN, Март '97 и е от последните 110-ки. а това за надписите отзад е объркващо защото се сменят

Редактирано от Audi - Diesel power
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи след някой си месец там 97 или в началото на 98, 1.9TDI задължително стават 116к.с. защото са вече с помпа-дюза. На мойта тояжка мотора е AFN, Март '97 и е от последните 110-ки. а това за надписите отзад е объркващо защото се сменят

Мойта е 98г. (производство) и си е ГНП 110 коня AHF мотор :hilezh: Помпа-дюза започва да се слага след 2000г.!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи след някой си месец там 97 или в началото на 98, 1.9TDI задължително стават 116к.с. защото са вече с помпа-дюза. На мойта тояжка мотора е AFN, Март '97 и е от последните 110-ки. а това за надписите отзад е объркващо защото се сменят

Колега, запознай се с двигателите на А4 според годината им на производство:

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A4

:)

Моторът на твоята тояжка далеч не е от последните 110-ки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даа, гледам че някои от колегите говорят наизуст.

Моторите 90 и 110кс се произвеждат до края на 2000г. Помпа-дюза мотора, който е 116кс се предлага само моделна година 2000. :rolleyes:

П.П. И още нещо! При Ауди няма по-няколко червени букви. Единствено буквичката до буквичката I се слага червен надпис и в зависимост от годините се отнася за различни к.с. Т.е. При Б5 червеното I е за 110кс, при Б6 е за 131кс и т.н.

Редактирано от johnny_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...