Jump to content

Въпрос за 2.7T


Recommended Posts

и тука идва и въпроса тия тъпаци от ауди за къв чеп са го направили изобщо тоя смачкан мултитроник

хаххахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли да се научите най-накрая колко вида 2.5 ТДИ има и да спрете да пишете глупости и да поставяте всичко под общ знаменател.

Къде ме видя да пиша че това е същия мотор? Нали казвам след съживяването на 150 коньовия. Не съм казал че 180 коньовия е същия дръгел. Да ме видя да го пиша? Просто казах, че аз не бих си го купил. А ти почни да четеш и разбираш, вместо да обясняваш на съфорумците, че пишат глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок тогава променям въпроса , имали 6 степенни типтроници?

на моят може ли да му сложа 6-та предавка?

Всички Аудита от есента на 2004г. са със 6 степенни типтроници. Дали преди това има 6 степенен типтроник, не мога да кажа. ;)

Относно въпроса, дали можеш на 5 степенен типтроник да монтираш 6-та скорост, отговора е, по-скоро не. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Аудита от есента на 2004г. са със 6 степенни типтроници. Дали преди това има 6 степенен типтроник, не мога да кажа. ;)

Относно въпроса, дали можеш на 5 степенен типтроник да монтираш 6-та скорост, отговора е, по-скоро не. :rolleyes:

хммм

жалко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ме видя да пиша че това е същия мотор? Нали казвам след съживяването на 150 коньовия. Не съм казал че 180 коньовия е същия дръгел. Да ме видя да го пиша? Просто казах, че аз не бих си го купил. А ти почни да четеш и разбираш, вместо да обясняваш на съфорумците, че пишат глупости.

;):rolleyes: Tолкова образно си се изразил, че не знам как може да те разбере човек еднозначно... Няма да влизам в някакви стилови и граматични пререкания с теб, относно това, което си написал.Много време се чудех какво си имал предвид, но в крайна сметка реших, че щом един мотор е мъртвороден, той ще има нужда от много ремонти за да бъде съживен. Съживяване по-скоро може да се разбере като връщане към живот, а не като ъпгрейтване на мотора от 150к.с. на 180к.с. Както и да е ...радвам се , че стана ясно на всички за какво точно става въпрос. ;) и без лоши чувства !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз каквото знам за двата модела двигатели при Олроуд-а. Имам познат който близо 4г караше 2,5ТДИ /това е човек покарал доста ,бивш състезател/ той самият казваче че е очарован от тази кола. Аз самия съм се возил доста за каране имам около 300км за ТДИ-то градският му разход беше 14,5-15,5 навън зависи при навъртяните 1700км /София-Бургас-Варна-Балчик-В.Търново-София/ средният разход при нормално каране беше 11.8 л.

За бензиновият мотор притежаван от същият човечец /причината за покупка беше чисто любопитство/ 2.7Т +чип около 300кс впечтления много вървеж и неуписуемо удоволствие разход в Сф 18-20л А98. При положение че и двата модела са карани от един и същ собственик предполагам и стилът на каране е бил идентичен.

Дано съм бил поне малко полезен.

ПП. В сайта за разход на автомобилите има само един Олроуд 2.7Т със среден разход 16.6 л/100 http://www.spritmonitor.de/en/detail/272366.html

Редактирано от dd81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички Аудита от есента на 2004г. са със 6 степенни типтроници. Дали преди това има 6 степенен типтроник, не мога да кажа. :wall:

Относно въпроса, дали можеш на 5 степенен типтроник да монтираш 6-та скорост, отговора е, по-скоро не. ;)

Прав си, ама само отчасти!

Напречно монтираните двигатели в А3 съвсем до скоро (средата на 2007) можеха да се комбинират с 5 степенен типтроник. А 6-степения автоматик влезе с А8 през далееечната 2002 и постепенно се намести зад всички надлъжни мотори.

ок тогава променям въпроса , имали 6 степенни типтроници?

на моят може ли да му сложа 6-та предавка?

Хе-хе, това да не е Лада Самара :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. Не съм карал 180 коня версията, но се съмнавам да има осезаема разлика от моя, която да си струва да му платиш алциза ;)

Има, има! :hilezh:

Но определено мисля, че е по-добра алтернатива 163 коньовата версия, на която нема акциз и след това ЧИП. С чипа, колата НЕ Е същата! :wall:

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като цяло реших да си взема дизелак , прочетох доста неща , бензиновият агрегат е ненормален като вървеж , но определено няма да мога да мога да го използвам на 100% в софия , само разхода ще му плащам , затова реших да си взема дизел

като има развитие по въпроса до 2-3 месеца ще пиша

благодаря за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2,5ТДИ / /София-Бургас-Варна-Балчик-В.Търново-София/ средният разход при нормално каране беше 11.8 л.

Глупост ,повторена 100 пъти ,дали става истина ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупост ,повторена 100 пъти ,дали става истина ?

Вземи качи се покарай и се убеди сам, за теб може да е глупост но когато този разход съм го платил за мен не е глупост. Съжалявам че не пазя фактурите за горивото за да ти го покажа черно на бяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този мотор върви убийствено много и е супер здрав.Разхода градско е доста под 20л.,дори и за автоматик е 17-18.Според мен не трябва да се чудиш кой мотор да вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...