Jump to content

Мнения зя Ауди 2003 А4 3.0


Recommended Posts

Колеги, има вариант да взема ауди а4 2003 3.0 quattro от щатите. Ако някой кара такова или има мнение по този двигател, нека сподели бива ли или не!

Предварително благодария!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, прочетох мненията, ама пак по български много се плюе по тоя разход! Като видя че не става, бодвам ГИ и пак съм на 220 кс с на половина разход!!! Какво пък толкова!!! Колата с този двигател наистина не е много разпространена у нас. Интересното е че а4 кабрио 2003 на 90% е с този двигател и то тук в София!!! А колкото до смяна на ремъци, разликата не е чак толкова по голяма, като се има предвид, че и моето ауди се разглабя тотално от пред за смяна. Аз си имам мой майстор, какъвто и да е двигателя разходи по смяна не плащам, излиза ми, една "шопска" салатка и едно пиене вечерта, така че не е толкова страшно да имаш по-нормална младежка кола дори и да не те бият супер много пари през ръцете. Смятам, че при добър подбор на: състояние на колата+добър майстор+нормално каране, може спокойно да се радваш на хубав двигател дори и в БГ, не само в САЩ!

Редактирано от Audi_A4_1.8i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, прочетох мненията, ама пак по български много се плюе по тоя разход! Като видя че не става, бодвам ГИ

Ти па направо метан и мяткаш и не се занимаваш с глупости като ще е тънкана поне да е до край

А колкото до смяна на ремъци, разликата не е чак толкова по голяма,

Тва със смяната на ремъците е заблуда от сервизите само за да ни зимата пари карай си с тия нищо им няма

Аз си имам мой майстор, какъвто и да е двигателя разходи по смяна не плащам, излиза ми, една "шопска" салатка и едно пиене вечерта,

Така и аз съм навитарка ше черпиш една кръчма и всичко е ток

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаше акцизи в БГ, отдавна да бях скочил на 3.0 quattro и да съм му турил газ, не се бъзикам

Ми защо пък не??? И аз съм на това мнение! Както и да е, да не зачекваме тази тема че е неизчерпаема, аз мисля, че има смисъл да се кара на газ, заради ниските ни заплати и сравнително скъпия бензин! ГИ ти дава възможност да се качиш на по-пъргав двигател за "нормални" за БГ стандартите пари за гориво, разбира се ако колата се експлоатира достатъчно! Аз карам доста, и ако придобия така мечтания 3.0 бих монтирал ГИ. няма лошо....

Но издеята ми е, дали накои тук в този форум има такова или поне дали има няканва представа за този двигател! Цените на такъв модел ауди в САЩ, препоръчан от много близък мой приятел в Чикаго варират от 10 000 до 17 000 долара. Невероятно запазен такъв аз лично намерих в чикаго за 12 000 долара. И можех даже да го пусна на изплащане за по около 200 кинта на месец, там де, т.е. при завръщането ми в БГ, го копувам на името на моя човек, и си карам в БГ без да плащам необяснимо високите данъци, а само месечната вноска и данъците на колата, които са сравнително смешни пари, в сравнение с нашите такива. Та мисълта ми е, просто какви впечатления имат, "щастливците" притежавали такъв мотор на този модел!

В линка който прегледах, не става много ясно за какво иде реч! Ако има някакви статии или инфо, ще съм благодарен ако прикачите нещо за двигателя!

Редактирано от Audi_A4_1.8i
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз знам че за А4 б6 това е най-добрия мотор.Върви страшно и е много здрав,взимай ако имаш възможност

ХХммм, и аз така чувам, уж се ровя за инфо ама няма много....май никой във форума не кара такова. Най - вероятно ще го взема в един момент тоя модел.

Ще се ровя още де, като имам време....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам приятел с такова кабрио , колата е невероятна в абсолютно всяко едно отношение , според неговите думи това е най-здравото ауди което е карал а той ги е сменил доста

само колега частите на американското и частите на тези които са в бг не се ли различават ? бях чул някъде че окачването и другите такива работи били различни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами виж, за евентуални разлики в частите и системите не съм се замислял. Чесно да ти кажа сега като премисля освен външно някои детайли, които за САЩ са стандарт, не би трябвало да има кой знае какви разлики! Гледах го онова и вътре и вън, но всичко си е еднакво. Двигателя, незнам наистина не знам, но пък на твоя приятел кабриото не е ли от САЩ? Те повечето са внесени директно от там. Ако е така, попитай го ако можеш за "драстични" промени, че ми стана интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неговото е от германия явно съм забравил да го спомена в по горния пост , аз споделям какво съм чул от тук от там че ходовата част и така нататък за сащ и европа са различни нямам идея дали е вярно и че тука се чакало мнооооого време по сервизите за части , според мене отиди някъде да питаш дали е така защото ако е така всяко влизане в сервиза си е едно малко приключение......

edit : довечера с това момче ще пием по 1 ракия ако искаш кажи какво те интересува да го попитам

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, ако най-често сменяемите консумативи се окажат различни, ще е приключение....но лека по лека назнайвам по-малко, нямам приятел с щатско ауди обаче, ако имах щеше да е лесно. Ще видим тая тема с различията е доста важна и интересна..за мен де....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моето момче каза че не е чувал да има разлика , май е най-добре да се разходиш до порше и да попиташ и на мене ми е интересно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...