Jump to content

Светна лампата за накладките


vladim

Recommended Posts

Червена най горе в дясно и пищи три пъти след смяната трябва ли да ходя на вагком за да спре да пищи и свети . Освен за накладки и ниво на спирачна течност за друго отговаря ли тази лампа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора помагайте откачих датчиците за накладките откачих и буксата на спирачната течност и тая лампа пищи и не спира да мига кво да правя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема няма да серещи със откачане на батерията моята си сжети така от доста одавна мига постояно ама непищи незнам дали зумера работи де ;) ама както и да е карам си тъка ако някои може да каже тая лампа за друго каквое ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи двете букси отпред и ги премости с кламер, ако спре да свети значи е един от датчиците, ако не спре нямам идея.

при мен съм ги премостил защото смених накладките и продължи да си свети ,но пак си свети -което значи че датчиците долу са си наред.

ниивотото в казанчето си е в нормата, незнам дали датчика за нивото в казанчето е прецакан, ако някой може да даде съвет как се проверява този датчик

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писал съм,а и много други колеги в такава тема,потърси и ще намериш решението.

Доста потърсих не можах да открия точно освен за накладки и течност за какво друго може да свети колата е 95г :rolleyes: Лампата светна когато бях в движение дали няма връзка с ксенона който сложих миналия ден :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста потърсих не можах да открия точно освен за накладки и течност за какво друго може да свети колата е 95г :rolleyes: Лампата светна когато бях в движение дали няма връзка с ксенона който сложих миналия ден :hilezh:

Ниво на течност в хидравличната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то няма датчик там а иначе е на мах

абе нали има поплавък - за него говорех, той може да е нещо прецакан

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти за кой поплавък говориш ако е за спирачките тя буксата е от долната страна на казанчето на капачката няма поплавък а в казанчето за хидравликата нямам датчик. Абе утре започвам по сериозно да дърся причината ще я закача на комп. да видя каво ще покаже ама май тая лампа компа няма да я хване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, за тая лампа има много изписано наистина, често срещан проблем е на този модел. При мен мога да кажа, че така и не разбрах защо светна, имаше си спирачна течност, накладки и дискове дебели, кабелчетата на датчиците ги свалях, смених куплунга, и при изваден и при сложен куплунг все си свети, т.е. мига. И по едно време след 2-3000 км си спря да мига. Така че щом имаш накладки и спирачна течност и не можеш да разбереш какъв е проблема, игнорирай го и не се притеснявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега псъл съм точно как се оправя проблема.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=4079...%EB%E0%EC%EF%E0

НАправил съм изцяло ново окабеляване,кабелите от вибраций се прекъсват вътрешно,и гледаш тва онова свичко е точно.

Пак казвам не четете и не ползвате търсачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега псъл съм точно как се оправя проблема.

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=4079...%EB%E0%EC%EF%E0

НАправил съм изцяло ново окабеляване,кабелите от вибраций се прекъсват вътрешно,и гледаш тва онова свичко е точно.

Пак казвам не четете и не ползвате търсачката.

:)

Намерих пущината кабела който отива за дясната накладка се беше прекъснал и от там е идвал целия проблем смених го и край :flehan: лампата угасна :)

Да обобщя както е писал колегата Nikieva тази лампа отговаря единствено за накладки и ниво на спирачна течност .

Ако накладките не са износени /тоест веригата в тях е затворена/ търсете повредата по кабелите от спирачките до купето /най често/.Веригата трябва да бъде затворена за да не свети въпросната лампа :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иза да бъде темата довършена до край имаше въпрос как работи датчика за спирачната течност/на казанчето/ там веригата е отворена когато намалее течноста веригата се затваря зумера пищи трипъти и свети лампичката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих пущината кабела който отива за дясната накладка се беше прекъснал и от там е идвал целия проблем смених го и край :hilezh: лампата угасна :(

Братле, съжалявам, че чак сега виждам темата иначе веднага щях да ти кажа, че точно шибнат кабел е причината.

Ще използвам темата по съвсем друг повод и то с цел взаимопомощ: Ако Аудито е А4(но от 1.8 нагоре вкл.) с номер на рама до 8D-X-199999, то за него се купуват накладки с кабелче за 100/А6 - С4 и кабелчето се реже, защото нямат предвидена сигнализация в таблото. Добре е кабелчетата да се запазят и в случай на нужда да се предоставят на закъсал колега. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аудито е 100 2.5тди 94 година

Мисля, че лампата е обща за нивото и износени накладки.

Ако нивото е нормално търси удар по кабелчето или в кабелите към таблото. Проблема е страшно неприятен и понякога труднооткриваем. Може и да е зацапан куплунг. Понякога и не се вижда засегнатото място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее пет поста по-нагоре е написано,че:

ЛАМПАТА МИГА И ПИЩИ ЗУМЕРА ТРИ ПЪТИ КОГАТО ИМА ИЗНОСЕНИ НАКЛАДКИ,НИСКО НИВО НА ТЕЧНОСТ В КАЗАНЧЕТО,И КОГАТО Е СЛАБ АКОМУЛАТОРА.

нО,НАЙ-ЧЕСТО МИГА ЗАРАДИ ПРЕКЪСНАТА ВРЪЗКА,КОЯТО СЕ ОПРАВЯ С НОВО ОКАБЕЛЯВАНЕ!!!

Накратко казано взимаш мултицет мериш първо клемите на накладките-трябва да са накъсо ако са здрави,проверяваш нивото,и после проверяваш къде може да се губи веригата.

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ее пет поста по-нагоре е написано,че:

ЛАМПАТА МИГА И ПИЩИ ЗУМЕРА ТРИ ПЪТИ КОГАТО ИМА ИЗНОСЕНИ НАКЛАДКИ,НИСКО НИВО НА ТЕЧНОСТ В КАЗАНЧЕТО,И КОГАТО Е СЛАБ АКОМУЛАТОРА.

нО,НАЙ-ЧЕСТО МИГА ЗАРАДИ ПРЕКЪСНАТА ВРЪЗКА,КОЯТО СЕ ОПРАВЯ С НОВО ОКАБЕЛЯВАНЕ!!!

Накратко казано взимаш мултицет мериш първо клемите на накладките-трябва да са накъсо ако са здрави,проверяваш нивото,и после проверяваш къде може да се губи веригата.

Точно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених накладки и дискове на Туингото. Майстора после вика: "ми то едната накладка почти я нямаше..." Колата не се кара много и наистина, като огледах мястото, където стои, открих няколко парчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...